Milli servet yollara saçılıyor! Bursalı sürücülerin rögar çilesi

Milli servet yollara saçılıyor! Bursalı sürücülerin rögar çilesi

Bursa'nın ana ve ara yollarında bulunan rögar kapaklarının çukurda ya da yüksekte olması Bursalı sürücüleri canından bezdirdi. Rögar kapaklarının araç sürücülerine açmış olduğu tamir maliyetleri araç başına bin liraları bulurken, yaklaşık 2 milyon aracın trafikte olduğu Bursa'da milli zarar 2 milyar lira gibi bir rakama ulaşıyor. Düzenli yapılmayan rögar kapakları araçlarda özellikle ön takımlara zarar veriyor.

SEFA BALABAN/BURSADABUGUN.COM

Bursa'da ana ve ara yollarda asfalta göre çukur ya da yüksekte olan rögar kapakları Bursalı sürücüleri canından bezdirmiş durumda. Trafik kazalarına da davetiye çıkaran düzensiz yapılan rögar kapakları, araçlarda ön takım problemleri başta olmak üzere daha bir çok arıza ve hasara yol açıyor. Yollarda gereğinden fazla bulunan ve düzensiz olarak yapılan rögar kapaklarından dolayı tamirhanesine çok sayıda zarar görmüş araç geldiğinden bahseden Berat Oto sahibi Tevfik Demir, "Düzensiz yapılan rögar kapakları araçlarda fren, ön takım ve amortisör problemlerine yol açıyor. Rögar kapakları çok yüksek olduğu zaman araçların altında bulunan yağ karterine de zarar verip patlatabiliyor. Yağ karteri de patladığı zaman maaliyet olarak çok yüksek rakamlar çıkabiliyor" dedi.

Milli servetin yollara saçıldığını ifade edenTevfik Demir, "Rögar kapağının açtığı hasardan dolayı gelen bir aracın araç sahibine ortalama zararı bin lira. Bursa'da trafikte 2 milyona yakın araç var. Toplamda sadece Bursa'da rögardan dolayı milli zarar 2 milyar lirayı buluyor" dedi. Yoldan geçen bir araç sürücüsü usülüne uygun yapılmayan rögar kapağı sebebiyle aracıyla takla attığını iddia etti. Diğer sürücüler de bir an önce yetkilerin rögar kapaklarına çözüm bulmasını istedi.

Bursa'da korku dolu anlar! Otobüs durağında intihar girişimi Bursa'da korku dolu anlar! Otobüs durağında intihar girişimi

Kılıçdaroğlu - Akşener görüşmesi sona erdi Kılıçdaroğlu - Akşener görüşmesi sona erdi

Bursa'da bebeğin boğazına 50 kuruş takıldı Bursa'da bebeğin boğazına 50 kuruş takıldı

Hukuk İşleri Müdürü evinde ölü bulundu Hukuk İşleri Müdürü evinde ölü bulundu

Terör örgütüne bir darbe daha! Son dört günde 57 terörist öldürüldü Terör örgütüne bir darbe daha! Son dört günde 57 terörist öldürüldü

Ünlü Youtuber Emre Özkan ve kız arkadaşı yangında öldü Ünlü Youtuber Emre Özkan ve kız arkadaşı yangında öldü

Lokantada çalışan komiyi sırtından bıçakladı Lokantada çalışan komiyi sırtından bıçakladı

Bursa'da adliyede mübaşire kafa atan genç tutuklandı Bursa'da adliyede mübaşire kafa atan genç tutuklandı

Bursa'da akü fareleri işbaşında! Sürücüler şokta... (ÖZEL HABER) Bursa'da akü fareleri işbaşında! Sürücüler şokta... (ÖZEL HABER)

Aysın Komitgan; <br /> Sarıbal için ilginç iddialar Aysın Komitgan;
Sarıbal için ilginç iddialar

İstanbul - Bursa - İzmir otoyolu Cumhuriyet Bayramı'nda açılacak! İstanbul - Bursa - İzmir otoyolu Cumhuriyet Bayramı'nda açılacak!

Korkunç ölüm! Birkaç saniye sonra... Korkunç ölüm! Birkaç saniye sonra...

Bursa'da zehir tacirleri nefes kesen kovalamacayla yakalandı Bursa'da zehir tacirleri nefes kesen kovalamacayla yakalandı

Bursa Osmangazi'nin 2019 yılı bütçesi belli oldu Bursa Osmangazi'nin 2019 yılı bütçesi belli oldu