MHP'li Akçay'dan Hayati Arkaz açıklaması

MHP'li Akçay'dan Hayati Arkaz açıklaması

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "CHP'den 15 milletvekili transfer ederek milletvekili kiralayanların transferden, siyasi etikten, Stockholm Sendromu'ndan bahsetmesi gülünçtür. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz" dedi.

MHP Grup Başkanvekili Akçay, Milletvekili Hayati Arkaz'ın İYİ Parti'den MHP'ye geçmesine ilişkin tartışmalara yönelik açıklama yaptı. Akçay, açıklamasında "24 Haziran Seçimleri öncesinde 'Milletvekili Borsası' kuranlar, başka partilerden imza, salon ve seyirci desteği alanlar, itibarsız geçmişlerini bir çırpıda unutuverenler bugün 'milletvekili transferi' gibi, 'ilkeli olmak' gibi 'siyasi ahlak' gibi kavramları kullanarak partimizi ve Sayın Genel Başkanımızı hedef alanlar tutarsız açıklamalarla itibar arayışına girmişlerdir. Bu kişiler saçmalamakta özgürdürler, ancak MHP'ye dil uzatmalarına müsaade etmeyiz" ifadesini kullandı. 

"Parti parti gezenlerin, milletvekili borsası açanların, 'transfer' gibi bir suçlamayla partimize ve liderimize söz söylemeleri ise ironiktir, şecaat arz etmektir. CHP'den 15 milletvekili transfer ederek milletvekili kiralayanların transferden, siyasi etikten, Stockholm Sendromu'ndan bahsetmesi gülünçtür. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz" diyen Akçay sözlerini şöyle sürdürdü: 
"Seçimlere girebilmek ve siyasi nüfuz elde etmek için her türlü taklayı atarak itibarları yerle bir olanların, 15 milletvekili ödünç alanların seçimlerden sonra "CHP yüzünden az oy aldık, CHP ile ittifak yapmamalıydık" diyenlerin içinde bulunduğu ruh hali, yaşadıkları "Londra Sendromu"nun bir göstergesidir. Onlar bu sendromla yaşamaya mahkum oldukları için bu travmalarının üzerini örtme peşindeler." 

Akçay, İYİ Parti sözcülerinin partilerinin kirli geçmişinden bihabermiş gibi konuştuklarını söyleyerek, "MHP'yi itham edenler aynaya bakmalıdır" dedi. 

Akçay şunları kaydetti: "İadeli taahhütlü transfer yapanların kendi gözlerindeki merteği görmeyecek kadar körleşmiş olanların hezeyanlarını ibretle izliyoruz. MHP'yi 'ilkesizlikle' itham etme cüretini gösteren grup başkanvekili İYİ Parti'ye son anda tutunarak transfer olanlardan biri olduğu için partisinin kirli geçmişi ve 'milletvekili transferi' konusunda ne kadar maharetli olduğundan bihaber olabilir. Abudik gubidik işlerin mümessili olan bu siyasi partinin sözcüsüne tavsiyem, Güneş Motel olayına rahmet okutan 15 kiralık CHP'li milletvekilinin kendi Genel Sekreterlerinin imzasıyla nasıl transfer edildiğini dört ay önceki yayınlara bakıp öğrenebilir, eğer bunu yapamıyorsa Yüksek Seçim Kurulu'nun resmi belgelerine müracaat edebilir." 

Türk milleti kavramına parti programında, seçim beyannamelerinde yer vermeyen İYİ Parti sözcülerinin, 'Türk Devlet Geleneği'nden bahsetmelerinin abesle iştigal olduğunu ifade eden Akçay "Parti Programlarında, seçim beyannamelerinde 'Türk' kavramına ve milliyetçiliğe yer vermeyenler, resmi belgelerinde 'Türk'ün esamesini okunmayanlar, Türk Devletine kast eden terör örgütünün uzantılarını 'Kürtlerin siyasi temsilcisi' olarak niteleyenler, Demirtaş'ı kurtarma kampanyasına katılanlar, Türk Devletini yok etmek isteyen, dirliğine birliğine dinamit koyan FETÖ'ye karşı mücadele edenleri paravan olarak kullanıp dolgu malzemesi yapıp bir kenara atanlar 'Türk Devlet Geleneği' kavramını ağızlarına alırken destur alıp bin düşünüp bir konuşmalıdırlar" değerlendirmesini yaptı. 

Bursa'da 'nostalji doktoru' gramofon ve eski radyoları tamir ediyor Bursa'da 'nostalji doktoru' gramofon ve eski radyoları tamir ediyor

Bursa Gölyazı'daki altyapı ve üstyapı çalışmaları mart ayında bitecek Bursa Gölyazı'daki altyapı ve üstyapı çalışmaları mart ayında bitecek

Bursa Uludağ'da kestane hasadı başladı Bursa Uludağ'da kestane hasadı başladı

Düğünden vazgeçip, motosikletle dünyayı gezdiler Düğünden vazgeçip, motosikletle dünyayı gezdiler

Bursa'da hayvansever kadın, kedileriyle birlikte yangında can verdi Bursa'da hayvansever kadın, kedileriyle birlikte yangında can verdi

Sedanur köyünde toprağa verildi Sedanur köyünde toprağa verildi

Anne ve 3 çocuğunu kezzapla yaktı; 'Hatırlamıyorum' dedi Anne ve 3 çocuğunu kezzapla yaktı; 'Hatırlamıyorum' dedi

Avrupa'nın en büyük kitabevi Bursa'da açıldı Avrupa'nın en büyük kitabevi Bursa'da açıldı

Arkadaşlarının acı haberiyle yıkıldılar Arkadaşlarının acı haberiyle yıkıldılar

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Eylül 2018 Pazar)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Eylül 2018 Pazar)

Bursa'da takla atan otomobil demir korkuluklara oturdu Bursa'da takla atan otomobil demir korkuluklara oturdu

Fişek sandılar bomba çıktı! Fişek sandılar bomba çıktı!

Çalışanlara erken zam! Çalışanlara erken zam!

Trafikte pes dedirten görüntü Trafikte pes dedirten görüntü

Genç kadının etek altı fotoğrafını çekerken flaş patlayınca...
Genç kadının etek altı fotoğrafını çekerken flaş patlayınca...

İmar barışında fazla ödeme yapana iade! İmar barışında fazla ödeme yapana iade!

İş yerine pompalı tüfekle saldırı: 1 yaralı İş yerine pompalı tüfekle saldırı: 1 yaralı

Cehennemi yaşıyorlar! ''17 kez tecavüze uğradım'' Cehennemi yaşıyorlar! "17 kez tecavüze uğradım"