Meral Akşener Uşak mitinginde konuştu

Meral Akşener Uşak mitinginde konuştu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Uşak mitinginde yaptığı konuşmasında "Cumhur İttifakı'nın tepesindekileri kınıyorum. CHP ve İYİ Parti'ye, Demokrat Parti'ye, Saadet Partisi'ne oy verenlere 'illet' ve 'zillet' dediler. Ben de diyorum ki Cumhur İttifakı'na oy veren herkes canımdır, kanımdır, kardeşimdir" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, toplumu düşmanlaştırarak oy istemenin doğru olmadığını belirterek "Cumhur İttifakı'na oy veren herkes canımdır, kanımdır, kardeşimdir." dedi.     

Akşener, partisince 15 Temmuz Şehitleri Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmaya Yeni Zelanda'da Müslümanlara yönelik terör saldırısını kınayarak başladı. Saldırının tüm Müslümanlara, tüm insanlığa yapıldığını belirten Akşener, terör saldırısında yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet diledi. Müslümanları hedef alan yabancı siyasetçileri eleştiren Akşener, "100 yıl önce de dedeleri ezanı susturmak için geldiler Çanakkale'ye, şimdi koynumuzda yatıyorlar." dedi.     

31 Mart'ta Türkiye'nin yerel seçime gideceğini, seçmenlerin mahallesindeki muhtar adayına, yaşadığı şehirdeki belediye başkanına ve il genel meclisi üyelerine oy vereceğini ifade eden Akşener, ancak bu seçimin iktidar partisi tarafından "beka" tartışmasına çekilmek istendiğini söyledi.     

Yerel seçimler dolayısıyla hiç kimsenin kalp kırmaması gerektiğini aktaran Akşener, "Tepedekilerin konuşmalarına kulak verip de komşularınızın, akrabalarınızın gönlünü kırmayın. 31 Mart akşamı hangi parti nerede olursa olsun sonuç itibariyle 1 Nisan itibariyle birbirinizin yüzüne bakmaya devam edeceksiniz. Bu bir yerel seçimdir, projeleri ve hizmet anlayışlarını dinleyerek karar verin." dedi.            

"HEPİMİZ KARDEŞİZ"     

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin önceki süreçte birbirlerine yönelik ağır eleştirilerde bulunduklarını iddia eden Akşener, "Bu iki lider birbirlerine ne kadar ağır sözler söyledi siz biliyorsunuz. Bütün bunları dedikten sonra yan yana gelebildiler. Her türlü hakareti edebilenler koltuğun bekası için yan yana gelebiliyorlar. Bunlara uymayın siz, biz hepimiz kardeşiz, kardeş olarak yaşamaya devam edeceğiz." diye konuştu.     

Türkiye'de siyasetin birileri tarafından toplumu düşmanlaştırmak için kullanıldığını öne süren Meral Akşener, birlik ve beraberlik vurgusunda bulundu.     

Cumhur İttifakı kurulduktan sonra kendilerinin de Millet İttifakı'nı kurduklarını hatırlatan Akşener, şöyle konuştu:     

"Önce Cumhur İttifakı kuruldu, biz de Millet İttifakı'nı kuralım dedik, bütün siyasi partiler ayrı ayrı adaylar çıkardı. Ben Cumhur İttifakı'nın tepesindekileri kınıyorum. Millet İttifakı'na, CHP ve İYİ Parti'ye, Demokrat Parti'ye,  Saadet Partisi'ne oy verenleri 'illet' ve 'zillet' olarak tanımladılar. Bize oy veren 18 milyon seçmeni temsil eden edenlere 'illet, zillet' diyenlere bu sözcükleri aynen iade ediyorum. Ben de şunu söylüyorum. Cumhur İttifakı'na, AK Parti'ye, MHP'ye oy veren herkes canımdır, kanımdır, kardeşimdir."     

Türkiye'de ekonominin çok kötü yönetildiğini, sorunların her geçen gün ağırlaştığını savunan Akşener, müteahhitleri engin etmek uğruna ekonominin feda edildiğini söyledi.     

Yerel seçimlerde seçmenin iktidarın kulağını çekeceğini ileri süren Akşener, çiftçinin kullandığı mazottaki ÖTV'nin kaldırılması gerektiğini kaydetti.     

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, partisinin Uşak Belediye Başkan Adayı Muhammet Gür için destek istedi.     

Bursa Mihraplı 'Şehitlik Anıtı'nın montajı yapıldı Bursa Mihraplı 'Şehitlik Anıtı'nın montajı yapıldı

Marmaris'te eşinin sevgilisini bıçaklayarak öldürdü Marmaris'te eşinin sevgilisini bıçaklayarak öldürdü

Bursa'da kahramanlara duygusal anma Bursa'da kahramanlara duygusal anma

Jandarma 22 bin askeri personel alacak! Başvurular yarın başlıyor Jandarma 22 bin askeri personel alacak! Başvurular yarın başlıyor

Hollanda'da silahlı saldırı! Ölü ve yaralılar var Hollanda'da silahlı saldırı! Ölü ve yaralılar var

Fildişi Sahili'nde sıtmaya yakalanan baba öldü, oğlu tedavi altına alındı Fildişi Sahili'nde sıtmaya yakalanan baba öldü, oğlu tedavi altına alındı

Antalya'da falezlerde korku dolu anlar Antalya'da falezlerde korku dolu anlar

Gülben Ergen'den 'cinayeti azmettirdi' iddiasına sert tepki Gülben Ergen'den 'cinayeti azmettirdi' iddiasına sert tepki

Akşener Bursa'da konuştu: Biz ekonomiyi konuşmaya devam edeceğiz Akşener Bursa'da konuştu: Biz ekonomiyi konuşmaya devam edeceğiz

Bursa'da 30 bin ücretsiz fidan dağıtıldı Bursa'da 30 bin ücretsiz fidan dağıtıldı

Benzine zam geldi! Benzine zam geldi!

Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: ''Bursa'da 5 bin yeni istihdam, 1 milyon turist'' Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: "Bursa'da 5 bin yeni istihdam, 1 milyon turist"

92 yaşındaki Ümmühani Güllü sosyal medyada olay oldu 92 yaşındaki Ümmühani Güllü sosyal medyada olay oldu