Memur-Sen'den ABD'ye ekonomik yaptırım tepkisi

Memur-Sen'den ABD'ye ekonomik yaptırım tepkisi

Memur-Sen Kayseri İl Temsilciliği, ABD'nin Türkiye'ye yönelik aldığı ekonomik yaptırımları protesto ederek, "Sadece rüku ve secdede eğilmiş bir milletin başını emperyal tehditlerle ve dolar manipülasyonlarıyla asla eğemeyeceksiniz" dedi.

 

Memur-Sen İl Temsilciliği tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan basın açıklamasında, ABD'nin Türk ekonomisine yönelik uygulamalarına tepki gösterildi. İl Temsilcisi Aydın Kalkan, 2013 yılından bu yana ülkenin karıştırılmaya çalışıldığını belirterek, "2013 yıllından beri sistematik olarak uygulanan devletimizi ve milletimizi yıkmak için yapılan müdahalelerin bir yenisi ile karşı karşıyayız. Birliğimize, bağımsızlığımıza, değerlerimize kast eden bu girişimler ne ilktir ne de son olacaktır. Gezi olayları, 17-25 Aralık kumpası, kitlesel terör saldırıları, çukur eylemleri, 15 Temmuz kanlı darbe girişimi ve ülkemizin güneyinde terör koridorunun oluşturulmak istenmesi birilerinin Türkiye ile ilgili durmaksızın düşmanlık planladığını göstermektedir. Son olarak karanlık bir odak bu sefer yüzünü bile gizlemeden alenen Türkiye'yi ekonomik anlamda köşeye sıkıştıracak eylemlere girişmiştir. ABD Başkanı Trump, Türk ekonomisini hedef alarak çeşitli uygulamaları devreye sokmuştur" dedi.Kalkan, "Sadece rüku ve secdede eğilmiş bir milletin başını emperyal tehditlerle ve dolar manipülasyonlarıyla asla eğemeyeceksiniz" diyerek şöyle konuştu:

"Memur-Sen olarak küresel baronların ve onların ekonomik tetikçileri olarak gördüğümüz bazı uluslararası kuruluşların manipülatif saldırılarına karşı hükümetimizin oluşturduğu direniş hattına şimdiye kadar olduğu gibi bütün gücümüzle katkı verdiğimizi ilan ediyoruz. Milletimiz, ekmeksiz, susuz yaşar da  semalarda bağımsızlığının sembolü ay yıldızlı bayrağının özgürce dalgalanmadığı bir ülkede vatansız asla yaşayamaz. Bu nedenle ilk ve son söz sözümüz ya hep birlikte öleceğiz, ya da yine hep birlikte olacağız."

Türkiye'den Kaşıkçı cinayetine ilişkin son dakika açıklaması: Artık uluslararası soruşturma şart Türkiye'den Kaşıkçı cinayetine ilişkin son dakika açıklaması: Artık uluslararası soruşturma şart

Kendilerini 'MİT' personeli olarak tanıtan çete çökertildi Kendilerini 'MİT' personeli olarak tanıtan çete çökertildi

4 mahalleyi tehdit eden orman yangını 4 mahalleyi tehdit eden orman yangını

İzmir'de tarihi eser operasyonu: 18 parça tarihi eser ele geçirildi. İzmir'de tarihi eser operasyonu: 18 parça tarihi eser ele geçirildi.

Torba teklifteki 5. madde kabul edildi Torba teklifteki 5. madde kabul edildi

RTÜK'ten reyting rekortmeni dizilere ''şiddet'' cezası RTÜK'ten reyting rekortmeni dizilere "şiddet" cezası

Kaçırılan Berfin'in babası: 4- 5 kızı daha kaçırmışlar Kaçırılan Berfin'in babası: 4- 5 kızı daha kaçırmışlar

Bursa Yıldırım'da su kesintisi	Bursa Yıldırım'da su kesintisi

Özal Ailesi'nin köşkü satılıyor! İşte fiyatı... Özal Ailesi'nin köşkü satılıyor! İşte fiyatı...

Sendika başkanını öldüren zanlının ifadesi ortaya çıktı Sendika başkanını öldüren zanlının ifadesi ortaya çıktı

93 yaşındaki adam yanarak can verdi 93 yaşındaki adam yanarak can verdi

Koyun, kapağı çalınan rögara düştü Koyun, kapağı çalınan rögara düştü

Atatürk büstüne baltayla saldıran kadın hakkında flaş gelişme! Atatürk büstüne baltayla saldıran kadın hakkında flaş gelişme!

Müzisyen Değer Deniz'in öldürülmesi davasında sanığa yine 45 yıl Müzisyen Değer Deniz'in öldürülmesi davasında sanığa yine 45 yıl

Bursa'da Karlık ailesinin acı günü  Bursa'da Karlık ailesinin acı günü

1 kilogram, artık 1 kilogram olmayacak! 1 kilogram, artık 1 kilogram olmayacak!