Meksika'da kaybolan ikinci katip Nurbanu Şentürk bulundu

Meksika'da kaybolan ikinci katip Nurbanu Şentürk bulundu

Meksika'nın başkenti Meksiko'daki Türkiye Büyükelçiliği'nde ikinci katip olarak çalışan ve 2 Temmuz'dan beri işe gitmeyen 29 yaşındaki Nurbanu Şentürk'ün bulunduğu ve iyi olduğu açıklandı.

Meksiko Büyükelçiliği'nde görevli olup, bir süredir işe gitmeyen ve nerede olduğu da tespit edilemeyen personelin kendi isteğiyle bulunduğu yeri Büyükelçilik yetkililerine iletmediği öğrenildi.

Buna rağmen konunun Meksika güvenlik makamlarıyla birlikte yakından izlendiğini ve ikinci katibin sağlığıyla ilgili endişe edilecek bir durumun olmadığını belirten Türk diplomatik kaynaklar, Şentürk'ün Kurban Bayramı'nda Türkiye'ye gelerek ailesine kavuşturulması için girişimlerin sürdüğü bilgisini paylaştı.

Kadın diplomatın, bu süre içinde annesi ile WhatsApp üzerinden mesajlaştığı da anlaşılmıştı.

17 TEMMUZ'DA İRTİBAT KESİLDİ

2 Temmuz'da işe gitmeyerek kayıplara karışan ve kendisiyle 16 Temmuz'a kadar e-posta yoluyla iletişim sağlanan Şentürk'ten 17 Temmuz'dan itibaren haber alınamayınca Türkiye'nin Meksiko Büyükelçiliği, Meksika güvenlik ve adli makamlarını durumdan haberdar etmişti.

Dışişleri kaynakları, "Personelin kendisi ile hem Meksika Büyükelçiliğimiz, hem de Bakanlığımızın temas çabaları sürmüştür. Memurumuzun ailesi ile teması olmuştur. Adı geçenin kişisel güvenliği açısından Meksika resmi makamlarına durum hakkında bilgi verilmiştir. Gelişmelerden ailesi düzenli şekilde bilgilendirilmektedir" bilgisini paylaşmıştı. Kısa süre önce kendisinden haber alınan diplomatın bazı ruhsal sorunlarının olduğu iddia edilmişti. Yetkililer ise bu konuda herhangi bir değerlendirme yapmadı.

Bursa İznik'te, Müze Sokak'a araç girişi yasaklandı Bursa İznik'te, Müze Sokak'a araç girişi yasaklandı

Bursa Avdancık Köprüsü törenle hizmete açıldı Bursa Avdancık Köprüsü törenle hizmete açıldı

Bursa'da copların konuştuğu yol verme kavgasında çok sayıda kişi gözaltına alındı Bursa'da copların konuştuğu yol verme kavgasında çok sayıda kişi gözaltına alındı

Cumhur İttifakı genişledi! MHP 16, AK Parti 3 ilde adayını geri çekti Cumhur İttifakı genişledi! MHP 16, AK Parti 3 ilde adayını geri çekti

Bakan Gül: Nöbetçi noter uygulamasını ülkemizde göreceğiz Bakan Gül: Nöbetçi noter uygulamasını ülkemizde göreceğiz

Minik Esma, yaşam savaşını kaybetti Minik Esma, yaşam savaşını kaybetti

İdris Naim Şahin, Saadet Partisi'nin Ordu adayı oldu İdris Naim Şahin, Saadet Partisi'nin Ordu adayı oldu

Bursa'da arabanın lambasına sakladıkları uyuşturucu ile yakalandılar Bursa'da arabanın lambasına sakladıkları uyuşturucu ile yakalandılar

Ankara Emniyeti'nden taciz iddiasına yanıt Ankara Emniyeti'nden taciz iddiasına yanıt

Sosyal medyaya damga vurmuştu, Peak reklamı için flaş karar! Sosyal medyaya damga vurmuştu, Peak reklamı için flaş karar!

Bursa Karacabey'de minibüsçüler uzlaştı Bursa Karacabey'de minibüsçüler uzlaştı

Yanarak ölen Cemal bebek toprağa verildi Yanarak ölen Cemal bebek toprağa verildi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: İnegöl'e geldim rayları arıyorum Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: İnegöl'e geldim rayları arıyorum