MEB yazılıdaki puanın aynısını mülakatta verdi

MEB yazılıdaki puanın aynısını mülakatta verdi

Milli Eğitim Bakanlığı,18 Şubat-1 Mart tarihleri arasında yapılan görevde yükselme mülakatlarında adaylara yazılı sınav puanı ölçüsünde puanlar verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen atamalarında olduğu gibi görevde yükselme sözlü sınavlarında da adaleti sağlamak için, adaylara, yazılı sınav puanları ölçüsünde sözlü sınav puanı verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı bu uygulama bütün adayları sevindirdi ve Milli Eğitim Bakanlığı takdir edildi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 18 Şubat-1 Mart tarihleri arasında yapılan görevde yükselme mülakatlarında adaylara yazılı puanları ölçüsünde puanlar verildiğini söyleyerek, eğitim çalışanlarının alın terinin  gasp edilmediğini bildirdi.

Bu uygulamadan sonra Ziya Selçuk'u tebrik eden Talip Geylan, "Eğitim çalışanları olarak; başta yönetici atama süreci olmak üzere, bundan sonraki her düzenleme ve tasarrufun, mensubiyetlere göre değil, liyakat ve ehliyet esasına göre tanzim edilmesi için Sayın Bakan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirgin tedbirler alınmasını bekliyoruz" dedi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı açıklamasında eğitim çalışanlarının alın teri daha önceki yıllarda olduğu gibi mülakat komisyonlarında gasp edilmediğini söyledi. Talip Geylan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

Eğitim çalışanlarının hukukunu muhafaza eden bu tutumun, bundan sonraki tüm süreçlerde hakim yönetim anlayışı olarak hayat bulması en büyük beklentimizdir. Yıllardır sendika/vakıf/cemiyet görünümlü çetelerin işgal ettiği süreçlerin, eğitim camiasını nerelere sürüklediğini hep beraber tecrübe ettik.

Artık, dışarıdan yapıların, eğitim yönetimini tahakküm altına alamaması ve kamu kurumlarını yönetme hadsizliğinde bulunamaması için, Bakanlık iradesinin gerekli tedbirleri almasının ve elzem olan tasarrufları hayata geçirmesinin zamanı gelmiştir, hatta geçmektedir.

Şu da ortaya çıkmıştır ki; kul hakkı yemenin mekanizması haline gelmiş olan mülakat artık kaldırılmalıdır.

Nitekim, Sayın Bakanın görevde yükselme ve öğretmen ataması mülakatlarında "yazılı puanı ölçüsünde mülakat puanı verilsin" talimatı, daha önceleri mülakat komisyonlarında YANLIŞLAR yapıldığının tespitidir.

Eğitim çalışanları olarak; başta yönetici atama süreci olmak üzere, bundan sonraki her düzenleme ve tasarrufun, mensubiyetlere göre değil, liyakat ve ehliyet esasına göre tanzim edilmesi için Sayın Bakan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirgin tedbirler alınmasını bekliyoruz.

Bursa'da motor sürerken küp çözen sürücüye şok haber Bursa'da motor sürerken küp çözen sürücüye şok haber

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (19 Mart 2019 Salı) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (19 Mart 2019 Salı)

5 yıldan sonra nafakayı devlet üstlenecek 5 yıldan sonra nafakayı devlet üstlenecek

67 yıl istismar cezası, 30 yıla düştü 67 yıl istismar cezası, 30 yıla düştü

Bursa'da engelli gibi davranan dilencileri zabıta ekipleri yakaladı Bursa'da engelli gibi davranan dilencileri zabıta ekipleri yakaladı

Mesut Demir; <br /> Söz konusu 'vatanın bekası' ise gerisi.. Mesut Demir;
Söz konusu 'vatanın bekası' ise gerisi..

Milyonlarca aileyi ilgilendiriyor! Bu yıl... Milyonlarca aileyi ilgilendiriyor! Bu yıl...

Gece yarısı korku dolu anlar! Apartman önünde... Gece yarısı korku dolu anlar! Apartman önünde...

AK Partili Özmen: Bayrağı delinin biri gece yarısı minareye asmış AK Partili Özmen: Bayrağı delinin biri gece yarısı minareye asmış

Athena Gökhan'dan Bakan Soylu'nun sözlerine tepki Athena Gökhan'dan Bakan Soylu'nun sözlerine tepki

Polisten kaçan sürücü, ''Pişman değilim'' diyerek kendini savundu Polisten kaçan sürücü, "Pişman değilim" diyerek kendini savundu

Seyir halindeki arabanın yanma anı kameralara yansıdı Seyir halindeki arabanın yanma anı kameralara yansıdı

Alkollü şahıs ağabeyini defalarca bıçaklayarak ağır yaraladı Alkollü şahıs ağabeyini defalarca bıçaklayarak ağır yaraladı

Serkan Yetişmişoğlu; <br /> Fobi mi, lobi mi? Serkan Yetişmişoğlu;
Fobi mi, lobi mi?

Resmi Gazete'de yayımlandı! İşte uzman erbaş başvuru şartları Resmi Gazete'de yayımlandı! İşte uzman erbaş başvuru şartları