Mattis'ten S-400 yanıtı

Mattis'ten S-400 yanıtı

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, Hindistan'ın uzun zamandır "bağlantısız" ülke statüsünden kaynaklı Rusya'dan silah aldığını ancak ABD ile Hindistan'ın stratejik menfaatlerinin giderek aynı çizgiye geldiğini söyledi.

Mattis, ABD Savunma Bakanlığında (Pentagon), Hindistan Savunma Bakanı  Nirmala Sitharaman ile bir araya gelmeden önce gazetecilerin sorularını  yanıtladı.

Hindistan'ın Rusya'dan S-400 aldığı hatırlatılarak ABD'nin bu ülkeyi  Rusya yaptırımlarından muaf tutup tutmayacağına ilişkin bir soruya Mattis,  "Hindistan yıllardır aynı. Bağlantısızlar statüsü deniliyor. Rusya'dan çok silah  aldılar. Aramızda artan bir stratejik menfaat eşleşmesi söz konusu." cevabını  verdi.

ABD Kongresinin geçen yıl çıkardığı "Amerika Düşmanlarına Yaptırımla  Mücadele Yasası" (CAATSA), Rus savunma ve istihbaratıyla ilişkili kurum ve  kuruluşlarla iş yapan üçüncü ülke ve şirketlere de yaptırım uygulanmasını  öngörüyor.

Hindistan, Rusya'dan S-400 füze savunma sistemi alımının yanı sıra  envanterinde Rus yapımı "Mig-21", "Mig-27", "Mig-29" ile "Su-30" tipi savaş  uçaklarını bulunduruyor.

BUDO ve İDO'da sefer iptalleri yapıldı! BUDO ve İDO'da sefer iptalleri yapıldı!

Emlak vergisi 1 Mart'ta başlıyor! Emlak vergisi 1 Mart'ta başlıyor!

Annelere yarım gün iş tam maaş Annelere yarım gün iş tam maaş

Eğlence kanlı bitti Eğlence kanlı bitti

Beklenen kar geldi! Beklenen kar geldi!

Restoranda yemek yiyenler hastaneye koştu! Zehirlenme şüphesi... Restoranda yemek yiyenler hastaneye koştu! Zehirlenme şüphesi...

Karlar eridi, Atatürk'ün silüeti ortaya çıktı Karlar eridi, Atatürk'ün silüeti ortaya çıktı

Pilot uçuş sırasında uyuyakaldı! Pilot uçuş sırasında uyuyakaldı!

Trump Kelly Knight Craft'ı seçti! Trump Kelly Knight Craft'ı seçti!

Bursa'da meyve-sebze hırsızlığı! Bursa'da meyve-sebze hırsızlığı!

Bakan Akar ve Orgeneral Güler ABD'de askeri törenle karşılandı Bakan Akar ve Orgeneral Güler ABD'de askeri törenle karşılandı

Sahile uçan taksinin sürücüsü hayatını kaybetti Sahile uçan taksinin sürücüsü hayatını kaybetti

Ehliyetsiz sürücü ortalığı birbirine kattı Ehliyetsiz sürücü ortalığı birbirine kattı