Marco Tardelli'den Cengiz Ünder'e övgü

Marco Tardelli'den Cengiz Ünder'e övgü

İtalyanların 1982 Dünya Şampiyonu kadrosunda yer alan iki efsanesi, Marco Tardelli ve Antonio Cabrini TRTSPOR'a konuştu. Efsane ikili yeniden yapılanan İtalya ve Türk Milli Takımlarının başarılı olacağına inandıklarını söyledi. Tardelli, Roma forması giyen Cengiz Ünder'den de övgü ile bahsetti.

İtalyanların 1982 Dünya Şampiyonu kadrosunda yer alan iki efsanesi, Marco Tardelli ve Antonio Cabrini TRTSPOR'a konuştu.

Efsane ikili yeniden yapılanan İtalya ve Türk Milli Takımlarının başarılı olacağına inandıklarını söyledi. Tardelli, Roma forması giyen Cengiz Ünder'den de övgü ile bahsetti.

TRT SPOR'a konuşan ikili, röportajda önce yeniden yapılanan İtalya Milli Takımı'nı ve 2020 Avrupa Şampiyonası şansını değerlendirdi.

Marco Tardelli, "İtalya Milli Takımı 2020 Avrupa Şampiyonasi elemelerinde gruptan kesin çıkar. Bunu başarabileceklerine inanıyorum. Mancini genç, yenetenekli, kisilik ve karakter sahibi oyunculardan oluşan bir ekip kurdu. Doğru yolda olduğunu düşünüyorum, bu milli takım başarılı olacaktır.'' dedi.

Antonio Cabrini, ''2020 Avrupa Şampiyonası elemelerinde İtalya'nın bulunduğu J Grubu dengeli gibi gözükse de kolay bir grup değil. Sonuna kadar iyi mücadele edilmeli. Kadroda büyük değişikliğe giden Mancini'nin projesi orta ve uzun sureli bir proje. Özellikle genç ve yetenekli oyuncuları seçerek yeni bir takım kurdu. Bu yapılanmayı doğru buluyorum." ifadelerini kullandı.

Efsane ikili Türk Milli Takımı ve Lucescu hakkında da değerlendirmeler yaptı.

Tardelli, A Milli Futbol Takımı ile ilgili "Türk milli takımı'nın gruptan zorlanmadan çıkacağını düşünüyorum. Lucescu çok büyük tecrübeye sahip, başarılı olacaktır." ifadelerini kullandı.

Cabrini ise Türkiye'de İtalya gibi zaman zaman başarısız olsa da Türk milli takımı bir dönem çok güçlüydü, önemli başarılar aldı. daha sonra yaşadığı değişimle istediği seviyede oyuncular bulmakta zorlandı. Umarım bu geçiş döneminde yeniden büyük isimler keşfedebilirler.'' dedi.

Marco Tardelli Serie A'da yıldızlaşan Cengiz Ünder'i de değerlendirdi.

Genç futbolcunun kaliteli ve yetenekli bur oyuncu olduğunu belirten Tardelli, "Son Inter maçında attığı gol bunun bir belgesi ve kendisini daha da geliştirecektir." diye konuştu.

'Bosna Kasabı' Karadzic'in temyiz kararı açıklandı 'Bosna Kasabı' Karadzic'in temyiz kararı açıklandı

Bursa Doğanevler'e nefes aldıracak meydan Bursa Doğanevler'e nefes aldıracak meydan

Bursa Mustafakemalpaşa'da, Tatkavaklı Köprülü Kavşağı açıldı Bursa Mustafakemalpaşa'da, Tatkavaklı Köprülü Kavşağı açıldı

Bursa İnegöl'de iş kazası: 2 yaralı Bursa İnegöl'de iş kazası: 2 yaralı

Depremden kaçarken ölümden son anda kurtuldu! Depremden kaçarken ölümden son anda kurtuldu!

Bursa'da semt pazarında satılan hazır mezarlar şaşırttı Bursa'da semt pazarında satılan hazır mezarlar şaşırttı

Bursa'da El Kaide operasyonu Bursa'da El Kaide operasyonu

Eve girip tecavüz etmeye çalıştı, dudağını ısırarak kurtuldu! Eve girip tecavüz etmeye çalıştı, dudağını ısırarak kurtuldu!

CHP Bursa Nilüfer Belediye Başkan Adayı Erdem'in Çalı seçim ofisi açıldı CHP Bursa Nilüfer Belediye Başkan Adayı Erdem'in Çalı seçim ofisi açıldı

Bursa'da sevgilisine tacizle suçladığı arkadaşını bacağından vurdu Bursa'da sevgilisine tacizle suçladığı arkadaşını bacağından vurdu

Kira vermeyen gelinini 3 çocuğu ile evden attı! Kira vermeyen gelinini 3 çocuğu ile evden attı!

Ankara'da belediye otobüsünde şoke eden olay! Ankara'da belediye otobüsünde şoke eden olay!

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar, rakibi Aydın'a Fetih Müzesi'ni gezdirdi Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar, rakibi Aydın'a Fetih Müzesi'ni gezdirdi