Marco Tardelli'den Cengiz Ünder'e övgü

Marco Tardelli'den Cengiz Ünder'e övgü

İtalyanların 1982 Dünya Şampiyonu kadrosunda yer alan iki efsanesi, Marco Tardelli ve Antonio Cabrini TRTSPOR'a konuştu. Efsane ikili yeniden yapılanan İtalya ve Türk Milli Takımlarının başarılı olacağına inandıklarını söyledi. Tardelli, Roma forması giyen Cengiz Ünder'den de övgü ile bahsetti.

İtalyanların 1982 Dünya Şampiyonu kadrosunda yer alan iki efsanesi, Marco Tardelli ve Antonio Cabrini TRTSPOR'a konuştu.

Efsane ikili yeniden yapılanan İtalya ve Türk Milli Takımlarının başarılı olacağına inandıklarını söyledi. Tardelli, Roma forması giyen Cengiz Ünder'den de övgü ile bahsetti.

TRT SPOR'a konuşan ikili, röportajda önce yeniden yapılanan İtalya Milli Takımı'nı ve 2020 Avrupa Şampiyonası şansını değerlendirdi.

Marco Tardelli, "İtalya Milli Takımı 2020 Avrupa Şampiyonasi elemelerinde gruptan kesin çıkar. Bunu başarabileceklerine inanıyorum. Mancini genç, yenetenekli, kisilik ve karakter sahibi oyunculardan oluşan bir ekip kurdu. Doğru yolda olduğunu düşünüyorum, bu milli takım başarılı olacaktır.'' dedi.

Antonio Cabrini, ''2020 Avrupa Şampiyonası elemelerinde İtalya'nın bulunduğu J Grubu dengeli gibi gözükse de kolay bir grup değil. Sonuna kadar iyi mücadele edilmeli. Kadroda büyük değişikliğe giden Mancini'nin projesi orta ve uzun sureli bir proje. Özellikle genç ve yetenekli oyuncuları seçerek yeni bir takım kurdu. Bu yapılanmayı doğru buluyorum." ifadelerini kullandı.

Efsane ikili Türk Milli Takımı ve Lucescu hakkında da değerlendirmeler yaptı.

Tardelli, A Milli Futbol Takımı ile ilgili "Türk milli takımı'nın gruptan zorlanmadan çıkacağını düşünüyorum. Lucescu çok büyük tecrübeye sahip, başarılı olacaktır." ifadelerini kullandı.

Cabrini ise Türkiye'de İtalya gibi zaman zaman başarısız olsa da Türk milli takımı bir dönem çok güçlüydü, önemli başarılar aldı. daha sonra yaşadığı değişimle istediği seviyede oyuncular bulmakta zorlandı. Umarım bu geçiş döneminde yeniden büyük isimler keşfedebilirler.'' dedi.

Marco Tardelli Serie A'da yıldızlaşan Cengiz Ünder'i de değerlendirdi.

Genç futbolcunun kaliteli ve yetenekli bur oyuncu olduğunu belirten Tardelli, "Son Inter maçında attığı gol bunun bir belgesi ve kendisini daha da geliştirecektir." diye konuştu.

Bursa'da otomobil zeytin ağacına çarptı: 1 yaralı Bursa'da otomobil zeytin ağacına çarptı: 1 yaralı

Yılmaz Vural'dan hırsıza çağrı: Geri getir, maçı mı düşüneceğiz seni mi kardeşim Yılmaz Vural'dan hırsıza çağrı: Geri getir, maçı mı düşüneceğiz seni mi kardeşim

Gece yarısı ilginç görüntü! Otomobili kadının üzerine sürdü Gece yarısı ilginç görüntü! Otomobili kadının üzerine sürdü

ABD Dışişleri'nden Türkiye'ye Patriot satışına onay ABD Dışişleri'nden Türkiye'ye Patriot satışına onay

Beyaz Saray'dan FETÖ açıklaması Beyaz Saray'dan FETÖ açıklaması

Tartıştığı arkadaşı tarafından öldürüldü Tartıştığı arkadaşı tarafından öldürüldü

18 yıldır heyelan tehlikesiyle yaşıyorlar 18 yıldır heyelan tehlikesiyle yaşıyorlar

Çantadan deste deste dolar çıktı! Çantadan deste deste dolar çıktı!

Kırıkkale-Kayseri kara yolunda göçük Kırıkkale-Kayseri kara yolunda göçük

Uyuşturucu satıcıları suçüstü yakalandı Uyuşturucu satıcıları suçüstü yakalandı

Belçika Başbakanı istifa ediyor Belçika Başbakanı istifa ediyor

Kaza sonrası küçük çocuk annesinin kucağında ağladı Kaza sonrası küçük çocuk annesinin kucağında ağladı

Beklenen kar yağışı Balkanlar'dan geldi Beklenen kar yağışı Balkanlar'dan geldi

Öğrenci servisi ile kamyon çarpıştı: 13'ü öğrenci, 15 yaralı Öğrenci servisi ile kamyon çarpıştı: 13'ü öğrenci, 15 yaralı