Manisa'da öğrenciler çöp topladı

Manisa'da öğrenciler çöp topladı

Manisa'nın Salihli ilçesi Mevlütlü İlkokulu 2. ve 3. sınıf öğrencileri sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çevre temizliğine dikkat çekmek için çöp topladı.

Öğrenciler ellerine eldiven giyip, çöp torbalarını alın daha sonra mahallenin sokaklarında, parklarında ve yol kenarlarına atılan çöpleri topladı. 

Sınıf öğretmeni Volkan Kaz, öğrencilerinin TEMA gönüllüsü ve doğasever olduklarını belirterek, a amaçlarının gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre ve dünya bırakmak olduğunu söyledi. Bu projenin çok faydalı olduğunu belirten Kaz "Umarım bu proje ile çevremizdeki insanlara örnek olmuşuzdur. Öğrencilerimizde de bu bilinci oluşturduğumuzu düşünüyorum" dedi. Kaz, bu tür etkinliklerin söylenerek değil, uygulamaya konularak yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.. 
Okul sınıf öğretmenlerinden Hacı Akgül ise "Hayat bilgisi dersinde doğayı koruma konularını işledik. Daha sonra bu çalışmayı yaptık. Çevremize karşı duyarlı olmamız gerekiyor. Atılan her bir çöp, dünyada yaşayan hayvanlara, doğaya, suya, her şeye zarar veriyor. Bu bilinci herkese aşılarsak daha temiz bir dünyada yaşayabiliriz." dedi. 

Çöp toplayan öğrencilerden Sakincan Aksoy ise çöp toplama projesini hem çevreyi temiz tutmak, hem de çevredeki insanlara örnek olmak için yaptıklarını kaydetti. 

 

Gençler tıp dünyasında iddialı Gençler tıp dünyasında iddialı

7 kez Türkiye şampiyonu olan milli kick-boksçu Bursa'da muhtar adayı 7 kez Türkiye şampiyonu olan milli kick-boksçu Bursa'da muhtar adayı

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Mart 2019 Cumartesi)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Mart 2019 Cumartesi)

Bursa'da başka hastalıkları taklit eden bakteri yüzünden MS olduğu sanıldı Bursa'da başka hastalıkları taklit eden bakteri yüzünden MS olduğu sanıldı

Bursa'da turizmde tanıtım atağı Bursa'da turizmde tanıtım atağı

Bursa Milletvekili Çavuşoğlu: ''Türkiye üzerinde oynanan oyunları vatandaşımızla birlikte bozacağız'' Bursa Milletvekili Çavuşoğlu: "Türkiye üzerinde oynanan oyunları vatandaşımızla birlikte bozacağız"

 3 kişiyi ezen ve 12 araca çarpan halk otobüsünün sürücüsü serbest! 3 kişiyi ezen ve 12 araca çarpan halk otobüsünün sürücüsü serbest!

Ebru'nun son mesajı ortaya çıktı! ''Gel beni buradan al'' Ebru'nun son mesajı ortaya çıktı! "Gel beni buradan al"

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: ''Ey güzelim Çarşamba dilin olsa da bir haykırsan'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: "Ey güzelim Çarşamba dilin olsa da bir haykırsan"

Bursalı Mehmet Aydın meğer bir gün bile hapis yatmamış Bursalı Mehmet Aydın meğer bir gün bile hapis yatmamış

Ucuz konutta sıra emeklide Ucuz konutta sıra emeklide

12 saat uçuş yok 12 saat uçuş yok

Deprem haritası değişti! Deprem haritası değişti!

TikTok Türkiye için iş ilanı verdi TikTok Türkiye için iş ilanı verdi

''Birden büyük bir gürültü oldu'' Saniyelerle kurtuldular "Birden büyük bir gürültü oldu" Saniyelerle kurtuldular