Malezya Başbakanı'ndan 'Orman Şehir' açıklaması

Malezya Başbakanı'ndan 'Orman Şehir' açıklaması

Malezya Başbakanı Mahatir Muhammed, "İnşa edilecek bu şehir yabancılara satılamaz. İtirazımız, Malezyalılar için değil yabancılar için inşa ediliyor olmasına." dedi.

Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, Johor eyaletinde Çinli girişimciler tarafından inşa edilmesi planlanan Orman Şehir (Forest City) projesi kapsamında yabancılar için bir şehir inşa edilmesine karşı olduğunu belirtti.

Bernama ajansının haberine göre, Mahathir, Kuala Lumpur'da yaptığı açıklamada, "Kesin olan bir şey var ki inşa edilecek bu şehir yabancılara satılamaz. İtirazımız, Malezyalılar için değil yabancılar için inşa ediliyor olmasına. Çoğu Malezyalı bu daireleri satın alamıyor." yanıtını verdi.

Çinli gayrimenkul şirketi Country Garden Holdings tarafından geliştirilen ve tamamlandığında 700 bin kişiye ev sahipliği yapması planlanan yeni şehir projesindeki dairelerin yabancılara satılmasına karşı olduğunu kaydeden Mahathir, "Kişilere gelip burada yaşamaları için vize vermeyeceğiz." ifadesini kullandı.

"Malezya'daki diyabet oranı çok yüksek çünkü çok fazla şeker tüketiyoruz"

Diğer yandan, Başbakan Mahathir, hükümetin sağlıklı yaşamı teşvik etmek için asitli içecek vergisi uygulamayı düşündüğünü dile getirdi.

Böylelikle, şeker hastalığına neden olan şeker tüketimini azaltmayı hedeflediklerini söyleyen Mahathir, "Malezya'daki diyabet oranı çok yüksek çünkü çok fazla şeker tüketiyoruz." dedi.

Malezya Başbakanı Mahathir, geçen hafta, Çin'in yapımını ve finansmanının büyük kısmını üstlendiği yaklaşık 22,3 milyar dolar tutarındaki demiryolu ve boru hattı projelerinin devam etmeyeceğini, önceliklerinin borcu azaltmak olduğunu söylemişti.

Bursa'da kahveciyi öldürüp cesedini dolaştırdılar Bursa'da kahveciyi öldürüp cesedini dolaştırdılar

Denizli'de bidon içinde bebek cesedi bulundu Denizli'de bidon içinde bebek cesedi bulundu

Bursalı usta oyuncu Erkan Can'ın ağabeyi evinde ölü bulundu Bursalı usta oyuncu Erkan Can'ın ağabeyi evinde ölü bulundu

Antalya'yı hortum vurdu Antalya'yı hortum vurdu

Eşref Kolçak Bursa'da hastaneye kaldırıldı! Eşref Kolçak Bursa'da hastaneye kaldırıldı!

15 gün önce evlendiği kocasını bıçaklayarak öldürdü 15 gün önce evlendiği kocasını bıçaklayarak öldürdü

Bursa'da narkotik operasyonunda 8 kişi yakalandı Bursa'da narkotik operasyonunda 8 kişi yakalandı

Başkan Bozbey muhtarlara seslendi: Birlikte Bursa için çalışacağız Başkan Bozbey muhtarlara seslendi: Birlikte Bursa için çalışacağız

Park halindeki otomobilde başından vurulmuş cesedi bulundu Park halindeki otomobilde başından vurulmuş cesedi bulundu

Bahçeli: Bekayı zeka sorunu görmek senin gibi mankurtların işi Bahçeli: Bekayı zeka sorunu görmek senin gibi mankurtların işi

Uğur Mumcu Bursa'da anıldı Uğur Mumcu Bursa'da anıldı