Malezya Başbakanı'ndan 'Orman Şehir' açıklaması

Malezya Başbakanı'ndan 'Orman Şehir' açıklaması

Malezya Başbakanı Mahatir Muhammed, "İnşa edilecek bu şehir yabancılara satılamaz. İtirazımız, Malezyalılar için değil yabancılar için inşa ediliyor olmasına." dedi.

Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, Johor eyaletinde Çinli girişimciler tarafından inşa edilmesi planlanan Orman Şehir (Forest City) projesi kapsamında yabancılar için bir şehir inşa edilmesine karşı olduğunu belirtti.

Bernama ajansının haberine göre, Mahathir, Kuala Lumpur'da yaptığı açıklamada, "Kesin olan bir şey var ki inşa edilecek bu şehir yabancılara satılamaz. İtirazımız, Malezyalılar için değil yabancılar için inşa ediliyor olmasına. Çoğu Malezyalı bu daireleri satın alamıyor." yanıtını verdi.

Çinli gayrimenkul şirketi Country Garden Holdings tarafından geliştirilen ve tamamlandığında 700 bin kişiye ev sahipliği yapması planlanan yeni şehir projesindeki dairelerin yabancılara satılmasına karşı olduğunu kaydeden Mahathir, "Kişilere gelip burada yaşamaları için vize vermeyeceğiz." ifadesini kullandı.

"Malezya'daki diyabet oranı çok yüksek çünkü çok fazla şeker tüketiyoruz"

Diğer yandan, Başbakan Mahathir, hükümetin sağlıklı yaşamı teşvik etmek için asitli içecek vergisi uygulamayı düşündüğünü dile getirdi.

Böylelikle, şeker hastalığına neden olan şeker tüketimini azaltmayı hedeflediklerini söyleyen Mahathir, "Malezya'daki diyabet oranı çok yüksek çünkü çok fazla şeker tüketiyoruz." dedi.

Malezya Başbakanı Mahathir, geçen hafta, Çin'in yapımını ve finansmanının büyük kısmını üstlendiği yaklaşık 22,3 milyar dolar tutarındaki demiryolu ve boru hattı projelerinin devam etmeyeceğini, önceliklerinin borcu azaltmak olduğunu söylemişti.

MHP'de 5 büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu MHP'de 5 büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu

Bursa'da ailesini katleden çiftçi: Gafletle hepsini öldürdüm Bursa'da ailesini katleden çiftçi: Gafletle hepsini öldürdüm

Bodrum katta korkunç olay! Yarı çıplak halde... Bodrum katta korkunç olay! Yarı çıplak halde...

Kemal Türkün, Bursa'da son yolculuğuna uğurlandı Kemal Türkün, Bursa'da son yolculuğuna uğurlandı

Bursa Nilüfer'de 'Canlı Torbacı' yakayı ele verdi Bursa Nilüfer'de 'Canlı Torbacı' yakayı ele verdi

Bursa'da kar yağışı! Bursa'da kar yağışı!

Bursa'da kalaşnikofla işlenen cinayette 2 sanıktan birine tahliye Bursa'da kalaşnikofla işlenen cinayette 2 sanıktan birine tahliye

Mesut Demir; <br /> Emirsultan siyasi arenaya döndü Mesut Demir;
Emirsultan siyasi arenaya döndü

Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk (ÖZEL HABER) Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk (ÖZEL HABER)

Aysın Komitgan; <br /> Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur? Aysın Komitgan;
Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur?

Komisyoncular giderse meydan tüccarlara mı kalacak? (ÖZEL HABER) Komisyoncular giderse meydan tüccarlara mı kalacak? (ÖZEL HABER)

Bursa İnegöl'de toplu taşımaya zam Bursa İnegöl'de toplu taşımaya zam

500 fitte tanıştığı Mısırlı sevgilisini, Bursa'ya gelin getirdi 500 fitte tanıştığı Mısırlı sevgilisini, Bursa'ya gelin getirdi

Bursa'da 1 lira yüzünden ölüyordu! Hayata böyle döndü Bursa'da 1 lira yüzünden ölüyordu! Hayata böyle döndü

Murat Göğebakan'ın kuzeni, annesini darp etti Murat Göğebakan'ın kuzeni, annesini darp etti