Mahalleliyi bezdiren hırsızlar kamerada

Mahalleliyi bezdiren hırsızlar kamerada

Esenyurt'ta bir mahalleye dadanan hırsızlar, vatandaşları canından bezdirdi. Mahallede çok sayıda eve girip araçları soyan hırsızlar güvenlik kameralarına yansırken, mahalleli hırsız nöbetine başladı.

Esenyurt Akçaburgaz Mahallesi sakinleri evlere ve araçlara dadanan hırsızlar yüzünden zor günler geçiriyor. Aynı hafta içinde çok sayıda ev soyup araçları yağmalayan hırsızlar, bu kadarına pes dedirtti. Mahallede gözlerine kestirdikleri araçların camlarını kırıp içindeki elektronik eşyaları saniyeler içinde çalan şahıslar beyaz bir araca binerek olay yerinden kaçtı. 

BİR MAHALLE HIRSIZ NÖBETİNDE 
Mahalleyi mesken tutan hırsızlar vatandaşları canından bezdirdi. Sürekli tedirgin olduklarını belirten vatandaşlar, yetkililerden yardım istedi. Kendi imkanlarıyla hırsızı bulmaya çalışan mahalleli, çareyi sabaha kadar nöbet tutmakta buldu. Mahallede cirit atan hırsızlar nedeniyle küçük çocukların da psikolojisi bozuldu. 

"PSİKOLOJİM BOZULDU, 2-3 GÜNDÜR İŞE GİTMİYORUM" 
Araçlarının soyulduğunu sabah işe giderken fark eden şahıslar durumu hemen polis ekiplerine bildirdi. Hırsızlar nedeniyle gece boyunca nöbet tuttuklarını söyleyen Nail Gökçek, "Akşam aracımı getirdim. Buraya park ettim. Sabahleyin sağ olsun komşumuz görmüş. Aracın camının patlak olduğunu söylediler. İndim baktım, aracın camı patlak. İnşaatlarda çalışıyoruz. İçerideki bütün elektronik malzemeleri almışlar. Psikolojim bozuldu, 2-3 gündür işe gitmiyorum. Artık alıştık, bu sokağı komşularla beraber şu anda nöbet tutuyoruz. Saat 2'den başlıyoruz, sabah 6-7'ye kadar birer, ikişer saat nöbet tutuyoruz. Devamlı şikayet ediyoruz ama şu mahalleye bir karakol olsa daha güzel olur" ifadelerini kullandı. 

"ÇOLUK ÇOCUK BALKONDA NÖBET BEKLİYOR" 
Yaşanan hırsızlık olayları nedeniyle çocukların psikolojisinin bozulduğunu belirten Cemal Kaya, "Ben bu mahallede 8-9 yıldır yaşıyorum. Bu mahallenin tek bir sorunu var. Yetkililerden tek istediğimiz bu. Hırsızlık olayı çok yoğunlaştı. Karakol olmadığı sürece bizim buraya devamlı hırsızlar gelir. Şikayet etsem de polisler gelene kadar bitirip gidiyorlar. Bizim tek istediğimiz mahallemize karakol, başka bir şey değil. Araç da çalındı, ev de soyuldu. Yapılmadık bir şey kalmadı. Saymakla bitmez. Çoluk çocuk balkonda nöbet bekliyor" dedi. 

Cihan Tekdemir isimli vatandaş ise, "Yıllardır Akçaburgaz Mahallesi'nde ikamet ediyorum. Yaklaşık 20 yıldan beri. Son zamanlarda yaşanan hırsızlık olaylarından dolayı gerçekten gına geldi. Mahallemizde 7/24 nöbetteyiz. Çocuklarımız var, onlardan endişe duyuyoruz. Aklımız mahallede kalıyor, 'ne oldu, ne olacak acaba' diye hep öyle düşünüyoruz. Yetkililerden bu konuda yardım bekliyoruz. Artık şu kanayan yaraya bir dur desinler. Saniyeler içerisinde gerçekleşiyor bu hırsızlık olayı. Yeter ki bir karakol olsun mahallemizde. Uzak bir yerdeyiz, Esenyurt'a uzak bir mahallesinde yaşıyoruz. Karakolumuz olursa burada biz de artık derdimizi anlatacak birilerini bulmuş oluruz" diye konuştu. 

Bursa'da yolcu otobüsü devrildi Bursa'da yolcu otobüsü devrildi

Tutuklu Yunan askerleriyle ilgili flaş gelişme Tutuklu Yunan askerleriyle ilgili flaş gelişme

Gaziantep'te pompalı dehşeti! Gaziantep'te pompalı dehşeti!

Cankat Ergin, Bursa'da son yolculuğuna uğurlandı Cankat Ergin, Bursa'da son yolculuğuna uğurlandı

BDDK kredi kartlarındaki değişikliği onayladı BDDK kredi kartlarındaki değişikliği onayladı

Terör örgütü PKK'ya bir darbe daha! Terör örgütü PKK'ya bir darbe daha!

Bakan Kurum: ''İnşaatlarda ABD menşeli malzeme kullanılmayacak'' Bakan Kurum: "İnşaatlarda ABD menşeli malzeme kullanılmayacak"

Albayrak: Adımlarımızı atmaya devam edeceğiz Albayrak: Adımlarımızı atmaya devam edeceğiz

iPhone'a ne kadar para harcadık? iPhone'a ne kadar para harcadık?

20 kişinin yaralandığı saldırının yeni görüntüleri ortaya çıktı 20 kişinin yaralandığı saldırının yeni görüntüleri ortaya çıktı

Kadıköy'de baltalı silahlı kavga Kadıköy'de baltalı silahlı kavga

Üzerine kedi atlayınca 15 iğne yuttu Üzerine kedi atlayınca 15 iğne yuttu

Bodrum'un ünlü oteli satıldı! Tam 30 milyon euro... Bodrum'un ünlü oteli satıldı! Tam 30 milyon euro...

Van'da Urartuların ayak izine rastlandı Van'da Urartuların ayak izine rastlandı

İtalya'nın Cenova şehrinde köprü çöktü: Onlarca ölü var İtalya'nın Cenova şehrinde köprü çöktü: Onlarca ölü var

Hakan Ural anlattı: ''Ayağa kalkın! Bakalım şortlarınız ne kadar kısa'' Hakan Ural anlattı: "Ayağa kalkın! Bakalım şortlarınız ne kadar kısa"

Trafikte hayalet paniği
Trafikte hayalet paniği