Likya Yolu Ultra Maratonu start aldı

Likya Yolu Ultra Maratonu start aldı

Uluslararası maraton koşucularının katıldığı 'Likya Yolu Ultra Maratonu' Muğla'nın Fethiye ilçesinden başladı.

Likya Ultra Maratonu önceki yıllarda çok etaplı yapılırken, bu yıl tek etaba çevrildi. Ölüdeniz Mahallesi Ovacık mevkisindeki tarihi Likya Yolu'nun başlangıç noktasından 174 kilometre kategorisinde on sporcuya start verildi.

Maratonda 5 kategoride Türkiye'nin yanı sıra 17 farklı ülkeden 358 sporcu mücadele edecek. Maraton, 30 Eylül'de Ölüdeniz Mahallesi Belceğiz Plajı'nda sona erecek. 

 

Uzun etap projeler direktörü Özgür Çelikkaya, yaptığı açıklamada bugüne kadar çok etaplı olarak gerçekleştirilen yarışı, bu yıl tek etaba çevirdiklerini söyledi. Likya Yolu'nun yarış için çok uygun bir parkur olduğunu vurgulayan belirten Çelikkaya, "İçerisinde her seviyeden sporcuya hitap eden kategorileri var. Maratonda, profesyonel sporcular için dünyanın en zorlu parkurlarından birisi olan 174 kilometre parkuru var. Bunun dışında 130, 55, 35 ve 13 kilometre gibi çeşitli uzunluklarda kategorilerde sporcular mücadele edecek. Türk sporcuların yanı sıra 16 farklı ülkeden 26 yabancı sporcu da maratona katılıyor. Pek çok yabancı basın mensubu da yarışı takip ediyor. Türkiye'nin en önemli ultra maraton koşucuları da burada" dedi. 

Organizasyona İstanbul'dan katılan Ahmet Say da, yarışa ilk kez katıldığını ve çok heyecanlı olduğunu ifade etti. Say, Likya döneminde insanların yürüdükleri yolu koşmanın çok güzel bir duygu olduğunu belirtti. 

Yarışa Fethiye'den katılan Sevil Toker ise daha önce Tuz Gölü'nde koştuğunu, Likya Yolu parkurunun zor aynı zamanda keyifli olacağını kaydetti. 
 

Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener Bursa'ya birlikte geliyor! Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener Bursa'ya birlikte geliyor!

Zirveyi sallayan iddia Zirveyi sallayan iddia

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: ''Uygulanacak projelere Bursalılarla karar vereceğiz'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: "Uygulanacak projelere Bursalılarla karar vereceğiz"

Bursa'da ev arkadaşını öldüren sanık: Doldur boşalt yaparken silah ateş aldı Bursa'da ev arkadaşını öldüren sanık: Doldur boşalt yaparken silah ateş aldı

Antalya'da eski sevgili cinayetinde 3 kişiye 25'er yıl hapis Antalya'da eski sevgili cinayetinde 3 kişiye 25'er yıl hapis

Oğluna Suriyeli gelin buldu, hayatının şokunu yaşadı! Oğluna Suriyeli gelin buldu, hayatının şokunu yaşadı!

Çavuşoğlu Bursa'da konuştu: ''Şimdiden parsel parsel peşkeş çekmeye başladılar'' Çavuşoğlu Bursa'da konuştu: "Şimdiden parsel parsel peşkeş çekmeye başladılar"

Denizli'deki deprem anından inanılmaz görüntüler Denizli'deki deprem anından inanılmaz görüntüler

Bursa Gülbahçe'de Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş rüzgarı esti Bursa Gülbahçe'de Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş rüzgarı esti

Bursa'da bu bahçede 3 şehit yatıyor! 'Mezarlara sahip çıkılsın' Bursa'da bu bahçede 3 şehit yatıyor! 'Mezarlara sahip çıkılsın'

Bursa'da tekstil fabrikasında korkutan yangın Bursa'da tekstil fabrikasında korkutan yangın

Mehmet Ali Ekmekçi; <br /> V'Aybaba' Mehmet Ali Ekmekçi;
V'Aybaba'

Ekin Kopal; <br /> Çocuklarda öfke patlamaları nasıl yönetilmeli? Ekin Kopal;
Çocuklarda öfke patlamaları nasıl yönetilmeli?