LG kamerayı ekrana gömecek

LG kamerayı ekrana gömecek

Güney Koreli teknoloji devi LG, ekrana gömülü kamera teknolojisinin patentini aldı.

Üreticilerin en büyük sorunu olan ince çerçeveli telefon geliştirmenin önündeki en büyük engel olan kameralar ekranın altına alınıyor. LG tarafından alınan bir patent, firmanın bu teknolojiye sahip olduğunu gösterdi.

Konuyla ilgili olarak iki adet patent alan firma sıfır çerçeveli bir telefon geliştirme konusunda önemli bir adım atıyor. LG'nin aldığı patentlere göre ön kamera ekranın altında olacak. Bu sayede telefonda çerçeve bulunmayacak ve sıfır çerçeveli telefon üretimi mümkün olacak.

Patentlerdeki görüntülere göre telefonun üst kısmında küçük oval bir delik bulunacak. Ekranın içindeki bu delikler kamera ve algılayıcıların bulunduğu yer olacak. Patentlerde görüntülenen fotoğraflara göre birden fazla telefonda bu teknoloji kullanılacak. Patentlerin biri normal ekranlı bir telefonu gösterirken diğeri ise curved adı verilen bir kenarı yuvarlak telefona ait. Bu da akıllara birden fazla modelde ekrana gömülü kamera teknolojisinin kullanılacağını getiriyor. Patentlerden biri 24 Ekim'de alınırken diğerinin tarihi ise 2 Kasım olarak belirlenmiş. Yani her iki patent de kısa süre önce alınmış.

Ürün haline dönüşmeyebilir

Elbette her patentte olduğu gibi bu patentlerin de ürüne dönüşmeme ihtimali bulunuyor. Ancak LG (eskisi kadar olmasa da) halen telefon üreten bir marka ve bu tarz bir yenilik markanın hayranları için ilgi çekici olabilir. Öte yandan farklı markaların da benzer çalışmaları bulunuyor. Ekran gövde oranını artırmak ve sıfır çerçeveli telefonlar üretmek için firmaların bugünlerde kullandığı popüler yöntem sürgü ile kameraları gizlenebilir hale getirmek. Ancak ekran altına kamera koyma fikri daha mantıklı görünüyor.

Yakalandılar! Cinsel ilişkiye girmek vaadiyle kandırıp... Yakalandılar! Cinsel ilişkiye girmek vaadiyle kandırıp...

Kömür kavgasında kan aktı! Kömür kavgasında kan aktı!

İş merkezinde yangın çıktı, tatlıcı tatlılarını kaçırdı İş merkezinde yangın çıktı, tatlıcı tatlılarını kaçırdı

Birlikte çay içti, sonrası korkunç! Birlikte çay içti, sonrası korkunç!

2 otomobil çarpıştı: 3 yaralı 2 otomobil çarpıştı: 3 yaralı

Zuhal Topal'ın tazminat kazandığı damat adayı: Bu parayı nasıl ödeyeceğim? Zuhal Topal'ın tazminat kazandığı damat adayı: Bu parayı nasıl ödeyeceğim?

Bursa'da iki otomobil çarpıştı: 3 yaralı Bursa'da iki otomobil çarpıştı: 3 yaralı

İnşaatta bulundu! Yüzü tanınmayacak halde... İnşaatta bulundu! Yüzü tanınmayacak halde...

Vitesleri karıştırdı, markete daldı! Vitesleri karıştırdı, markete daldı!

Taksi durağında silahlı çatışma: 3 yaralı Taksi durağında silahlı çatışma: 3 yaralı

Liselilerin meydan savaşı! Ortalık birbirine girdi Liselilerin meydan savaşı! Ortalık birbirine girdi

Bakan Soylu: 37 bin 710 adres değişikliği haksız şekilde yapılmıştır Bakan Soylu: 37 bin 710 adres değişikliği haksız şekilde yapılmıştır

Binali Yıldırım: Meclis başkanlığı görevimdeki son işim belki de bu olacak Binali Yıldırım: Meclis başkanlığı görevimdeki son işim belki de bu olacak

Bursa'da zabıtanın dikkati hayat kurtardı! Bursa'da zabıtanın dikkati hayat kurtardı!

Bursa Uludağ'da kilometrelerce kuyruk oluştu Bursa Uludağ'da kilometrelerce kuyruk oluştu