Leyla Halid: İşgalci ülkede demokrasi olmaz

Leyla Halid: İşgalci ülkede demokrasi olmaz

Filistin mücadelesinin sembol isimlerinden Leyla Halid, İsrail'de gerçekleşen seçimlerle ilgili yaptığı açıklamada, "Bizim için bu seçimler demokrasiyi göstermiyor. Çünkü başka bir halkı ve başka bir halka ait olan toprağı işgal eden hiç bir ülke demokratik olamaz" değerlendirmesinde bulundu.

Filistin mücadelesinin sembol isimlerinden Leyla Halid, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu liderliğindeki Likud Partisi 120 sandalyeli meclise 36 milletvekili gönderdiği seçimlerle ilgili olarak "Bizim için bu seçimler demokrasiyi göstermiyor. Çünkü başka bir halkı ve başka bir halka ait olan toprağı işgal eden hiç bir ülke demokratik olamaz" değerlendirmesinde bulundu.

Kamu Emekçileri Konfederasyonu (KESK) tarafından düzenlenen 2. Ortadoğu Barış Konferansı için geldiği İstanbul'da Sputnik'in sorularını yanıtlayan Halid, İsrail'de gerçekleştirilen seçimlerin ardından Filistin meselesine ilişkin beklentilerinin sorulması üzerine "İsrail seçimlerinde çıkan herhangi bir sonuç bize karşı, çünkü sağcı bir hükümetten radikal bir hükümete ve oradan yerleşmeci bir hükümete gider.

Netanyahu'nun bizzat yönettiği ve art arda gelen bu hükümetler,  önceki durumdan daha fazla bir şekilde Filistin halkını baskı altına almak için gelen hükümetler. Şu an İsrail hapishanelerinde Filistinli tutsaklara karşı bir saldırı var. Evleri yıkıyorlar. Topraklara el koyuyorlar, yerleşim birimlerini inşa ediyorlar. Kudüs'ü Yahudileştiriyorlar. İnsan olan hiç kimsenin yapamayacağı her şeyi yapıyorlar" dedi.

Halid "Bizim için bu seçimler demokrasiyi göstermiyor. O seçimler sadece şeklen yapılıyor, başka bir önemi yok. Çünkü başka bir halkı ve başka bir halka ait olan toprağı işgal eden hiç bir ülke demokratik olamaz" diye ekledi.

Bursa'da otoyolu kilitleyen kaza! Bursa'da otoyolu kilitleyen kaza!

''Nargile baronları'' tutuklandı "Nargile baronları" tutuklandı

Bursa'da borç kavgasında kan aktı! Bursa'da borç kavgasında kan aktı!

Milli Savunma Bakanlığında 'önemli' toplantı Milli Savunma Bakanlığında 'önemli' toplantı

İki genç kızın intihar girişiminde 'mavi balina' iddiası İki genç kızın intihar girişiminde 'mavi balina' iddiası

Bursa'da büyük panik! FSM Bulvarı'nda silahlı saldırı Bursa'da büyük panik! FSM Bulvarı'nda silahlı saldırı

Furkan'ın annesi: Allah rızası için çocuğumu getirsinler, yüreğim parçalanıyor Furkan'ın annesi: Allah rızası için çocuğumu getirsinler, yüreğim parçalanıyor

Bursalı eski belediye başkanına Dubai'de Erdoğan posterine gözaltı Bursalı eski belediye başkanına Dubai'de Erdoğan posterine gözaltı

Bugün toplanması beklenen Meclis'e sadece bir milletvekili geldi Bugün toplanması beklenen Meclis'e sadece bir milletvekili geldi

Mesanesinden 300 gram ağırlığında taş çıktı Mesanesinden 300 gram ağırlığında taş çıktı

TSK'dan Kuzey Irak'a hava harekatı TSK'dan Kuzey Irak'a hava harekatı

Bursalı talihli ikramiyesini aldı Bursalı talihli ikramiyesini aldı

Ot toplarken 750 metre yükseklikten düştü Ot toplarken 750 metre yükseklikten düştü

MHP'nin itirazı ile ilgili ara karar verildi MHP'nin itirazı ile ilgili ara karar verildi

Bursa'da adliye önünde kan aktı, o anlar kameralara yansıdı Bursa'da adliye önünde kan aktı, o anlar kameralara yansıdı