Kurban kurnazları yakalandı!

Kurban kurnazları yakalandı!

Fatih'te sahte kimlik ve pasaport basıldığı bilgisi üzerine baskın düzenleyen jandarma, milyonlarca lira değerinde sahte para yakaladı. Türk lirasının yanı sıra İran Riyali de basan çetenin hedefinde kurban satıcıları olduğu belirlendi.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, İstanbul Fatih'te terör örgütü üyeleri ve aranan şahıslara sahte kimlik, pasaport, sürücü belgesi ve diploma basan çete üyelerini takibe aldı. Kalpazanların Kurban Bayramı nedeniyle sahte para basarak kurban satıcılarını dolandıracakları belirlendi. Fatih'te matbaa olarak kullanılan binaya baskın yapan jandarma T.G.'yi sahte belge ve sahte para basarken suçüstü yakaladı.

Bina içinde yapılan aramalarda yaklaşık 1 milyon lira değerinde sahte para, 13 bin adet 500.000'lik sahte İran Riyali, yüzlerce sahte nüfus cüzdanı, sürücü belgeleri, çeşitli kurumlara ait sahte ustalık ve özel güvenlik kartları, üniversitelere ait güvenlik hologramları, sahte belgelerin yapımında kullanılan çok sayıda makine ile baskı malzemesi ele geçirildi.

RİYAL TURİSTLER İÇİN

Ekipler, sahte Riyal ile son dönemde İran'dan İstanbul'a gelen turistlerin hedef alındığını belirledi. Yakalanan T.G. tutuklandı.

SATICILARA UYARI

Jandarma ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde sahte para konusunda vatandaşların dikkatli olmasını istedi. Kalpazanların özellikle kurban satıcılarını hedef aldığını söyleyen yetkililer, paralarda bulunan renkli hologramlara dikkat edilmesini istedi. 

Bursa'da balıkçı kendini bıçakladı Bursa'da balıkçı kendini bıçakladı

Bursa'da Kalaşnikoflu cinayette keşif yapıldı  Bursa'da Kalaşnikoflu cinayette keşif yapıldı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk'tan EYT açıklaması Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk'tan EYT açıklaması

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: ''Dağ yöresine 12 tane eko turizm tesisi daha geliyor'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: "Dağ yöresine 12 tane eko turizm tesisi daha geliyor"

MHP Bursa'dan Dündar'a destek! MHP Bursa'dan Dündar'a destek!

Ahmet Kural'a takipsizlik kararı! Ahmet Kural'a takipsizlik kararı!

Bekâretini 14 milyon liraya sattı! Bekâretini 14 milyon liraya sattı!

Bursa'da köpek ile kuzunun görüntüsü görenleri şaşırtıyor Bursa'da köpek ile kuzunun görüntüsü görenleri şaşırtıyor

Bursa'daki saat kulesinin şalteri yanmış Bursa'daki saat kulesinin şalteri yanmış

Bursa'da bekçi adayları yemin etti Bursa'da bekçi adayları yemin etti

Bursa'da içeride müşterilerin bulunduğu sırada kıraathane kurşunlandı Bursa'da içeride müşterilerin bulunduğu sırada kıraathane kurşunlandı

Bursa Uludağ'ı hiç böyle görmediniz Bursa Uludağ'ı hiç böyle görmediniz