Kulüpler Birliği'nden açıklama: Kulüp televizyonları...

Kulüpler Birliği'nden açıklama: Kulüp televizyonları...

Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Vekili ve Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) beklentilerinin, kulüpleri mali açıdan denetleyecek bir mekanizmayı hayata geçirmesi olduğunu söyledi.

Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Vekili ve Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, Kulüpler Birliği Vakfının İstanbul'daki toplantısında genel olarak kulüplerin tasarruf konularının  gündeme geldiğini belirtti.

Kulüpler Birliği Vakfı olarak uzun süredir yürüttükleri çalışmalarda  önemli bir yol aldıklarının altını çizen Bedir, kulüplerin cesur bir şekilde  içinde bulunduğu sorunlarla yüzleşmeye başlamalarının da önemli bir adım olduğunu  vurguladı.

Kulüplerin, gelirlerinin 5-6 katı borç yükü altında kaldığını ifade  eden Başkan Bedir, şöyle konuştu:

"Kazandığımızla harcadığımız arasında çok ciddi dengesizlikler var.  Ama bunun sorumlusu yok. Örneğin Kayserispor'u dernek statüsünde yönetiyoruz,  genel kurulda millet elini kaldırıp tamam deyince hiçbir sorumluluğum yok. Bu  kadar basit olmaması lazım. Derhal kulüpler yasası çıkmalı ve bizleri sorumlu  tutmalı. Genel kuruldan aldığımız yetkinin üzerinden borçlanma yaptıysak hem bana  lisans vermesinler hem de ben bıraksam bile hesabını sorsunlar. Kayserispor'u  şampiyon yapmaktansa Türk futbolunun şu problemlerinin yüzde 10'unu düzeltsem  yeter."

Toplantıda TFF Başkan Vekili Ali Dürüst'ün de yer aldığını aktaran  Erol Bedir, "Ali Bey de konuşulanları federasyona taşıyacağını belirtti. Ekonomik  anlamda kulüpler yönetilemez duruma gelmiş. Her toplantıda 1-2 kulüp başkanı  değişiyor. İyi niyetle geliyorlar, işin içinden çıkamayıp gidiyorlar. UEFA  standart uyguluyor, cezalar veriyor. Federasyonun buna benzer bir denetleyici  kurul oluşturması gerek. Federasyon yapmazsa UEFA yapıyor, UEFA kimsenin gözünün  yaşına bakmıyor. UEFA'nın yaptığını federasyonun yapması gerek." ifadelerini  kullandı.

"Kulüp televizyonları kapatılacak, diye bir şey konuşulmadı"

Toplantıya artık tüm başkanların gelmesinin de birlik beraberlik adına  çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Bedir, konuşulanlar hakkında şu ifadeleri  kullandı:

"Bu toplantımızda kulüplerin tasarruf konuları gündeme geldi. Amatör  branşlar, altyapılara yatırım, federasyonla ilişkiler, kulüplerin ekstra  masraflarının kısılması, dövizin yükselmesi ve kulüplerin buna bağlı olarak  sıkıntıya düşmesi gibi konular konuşuldu. Kulüp televizyonları konusu gündeme  geldi ancak çok yüzeysel bir şekilde üstünden geçildi. Kulüp televizyonları  kapatılacak, diye bir şey konuşulmadı. Bu toplantıdan tek başına televizyonları  ve döviz kurunu manşete almak işi basitleştirmek olur."

Bursa'da kızına benzettiği kadını bıçakladı, yine 16 yıl hapse çarptırıldı Bursa'da kızına benzettiği kadını bıçakladı, yine 16 yıl hapse çarptırıldı

Bursa'da şehirlerarası otobüslerde kemer takmayan yolculara kontrol Bursa'da şehirlerarası otobüslerde kemer takmayan yolculara kontrol

Bursa'da kaçak saka kuşu avlayan turiste ceza yağdı Bursa'da kaçak saka kuşu avlayan turiste ceza yağdı

Bursa'da kentsel dönüşüm durdu, kiralar vatandaşın cebini yakacak! Bursa'da kentsel dönüşüm durdu, kiralar vatandaşın cebini yakacak!

Oyuncak sandığı silahla ablasını öldürdü Oyuncak sandığı silahla ablasını öldürdü

Bir şirket daha konkordato ilan etti! Bir şirket daha konkordato ilan etti!

Şırnak'ta patlama: 2 korucu şehit oldu Şırnak'ta patlama: 2 korucu şehit oldu

Bursa'da 5 bin liralık elektrikli bisikleti çalan hırsız güvenlik kameralarını hesaba katmadı Bursa'da 5 bin liralık elektrikli bisikleti çalan hırsız güvenlik kameralarını hesaba katmadı

Bursa ormanlarını tehdit eden böcek! İlk kez görüldü Bursa ormanlarını tehdit eden böcek! İlk kez görüldü

Bakan Kurum: 100 bin liralık tarla yıllık 100 liraya kiralanabilecek! Bakan Kurum: 100 bin liralık tarla yıllık 100 liraya kiralanabilecek!

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (26 Eylül 2018 Çarşamba) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (26 Eylül 2018 Çarşamba)

Can Bonomo'nun geçirdiği kaza kameraya yansıdı Can Bonomo'nun geçirdiği kaza kameraya yansıdı

İçme suyu borusuna düşen işçiden acı haber İçme suyu borusuna düşen işçiden acı haber

Eşinin bacaklarına sıktı! ''Karımı seviyorum korkutmak için yaptım'' Eşinin bacaklarına sıktı! "Karımı seviyorum korkutmak için yaptım"

Miss Turkey 2018 birincisi Şevval Şahin'in estetiksiz hali ortaya çıktı Miss Turkey 2018 birincisi Şevval Şahin'in estetiksiz hali ortaya çıktı

SGK'dan binlerce vatandaşa müjde! SGK'dan binlerce vatandaşa müjde!

Erdoğan'dan Reuters'a flaş açıklamalar Erdoğan'dan Reuters'a flaş açıklamalar

Milyonlarca memuru ilgilendiren yeni dönem yolda! Milyonlarca memuru ilgilendiren yeni dönem yolda!