Kulüpler Birliği'nden açıklama: Kulüp televizyonları...

Kulüpler Birliği'nden açıklama: Kulüp televizyonları...

Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Vekili ve Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) beklentilerinin, kulüpleri mali açıdan denetleyecek bir mekanizmayı hayata geçirmesi olduğunu söyledi.

Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Vekili ve Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, Kulüpler Birliği Vakfının İstanbul'daki toplantısında genel olarak kulüplerin tasarruf konularının  gündeme geldiğini belirtti.

Kulüpler Birliği Vakfı olarak uzun süredir yürüttükleri çalışmalarda  önemli bir yol aldıklarının altını çizen Bedir, kulüplerin cesur bir şekilde  içinde bulunduğu sorunlarla yüzleşmeye başlamalarının da önemli bir adım olduğunu  vurguladı.

Kulüplerin, gelirlerinin 5-6 katı borç yükü altında kaldığını ifade  eden Başkan Bedir, şöyle konuştu:

"Kazandığımızla harcadığımız arasında çok ciddi dengesizlikler var.  Ama bunun sorumlusu yok. Örneğin Kayserispor'u dernek statüsünde yönetiyoruz,  genel kurulda millet elini kaldırıp tamam deyince hiçbir sorumluluğum yok. Bu  kadar basit olmaması lazım. Derhal kulüpler yasası çıkmalı ve bizleri sorumlu  tutmalı. Genel kuruldan aldığımız yetkinin üzerinden borçlanma yaptıysak hem bana  lisans vermesinler hem de ben bıraksam bile hesabını sorsunlar. Kayserispor'u  şampiyon yapmaktansa Türk futbolunun şu problemlerinin yüzde 10'unu düzeltsem  yeter."

Toplantıda TFF Başkan Vekili Ali Dürüst'ün de yer aldığını aktaran  Erol Bedir, "Ali Bey de konuşulanları federasyona taşıyacağını belirtti. Ekonomik  anlamda kulüpler yönetilemez duruma gelmiş. Her toplantıda 1-2 kulüp başkanı  değişiyor. İyi niyetle geliyorlar, işin içinden çıkamayıp gidiyorlar. UEFA  standart uyguluyor, cezalar veriyor. Federasyonun buna benzer bir denetleyici  kurul oluşturması gerek. Federasyon yapmazsa UEFA yapıyor, UEFA kimsenin gözünün  yaşına bakmıyor. UEFA'nın yaptığını federasyonun yapması gerek." ifadelerini  kullandı.

"Kulüp televizyonları kapatılacak, diye bir şey konuşulmadı"

Toplantıya artık tüm başkanların gelmesinin de birlik beraberlik adına  çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Bedir, konuşulanlar hakkında şu ifadeleri  kullandı:

"Bu toplantımızda kulüplerin tasarruf konuları gündeme geldi. Amatör  branşlar, altyapılara yatırım, federasyonla ilişkiler, kulüplerin ekstra  masraflarının kısılması, dövizin yükselmesi ve kulüplerin buna bağlı olarak  sıkıntıya düşmesi gibi konular konuşuldu. Kulüp televizyonları konusu gündeme  geldi ancak çok yüzeysel bir şekilde üstünden geçildi. Kulüp televizyonları  kapatılacak, diye bir şey konuşulmadı. Bu toplantıdan tek başına televizyonları  ve döviz kurunu manşete almak işi basitleştirmek olur."

Bursa'da sosyal medyayı sallayan video! Bursa'da sosyal medyayı sallayan video!

Yalan ihbarda bulunup ambulansın önünü silahla kesti Yalan ihbarda bulunup ambulansın önünü silahla kesti

Otomobile 12 kişinin binmesi görenleri şaşırttı Otomobile 12 kişinin binmesi görenleri şaşırttı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

TIR sürücüsü yük indirirken kalp krizi geçirerek öldü TIR sürücüsü yük indirirken kalp krizi geçirerek öldü

Mehmet Ali Ekmekçi; <br /> İkiyüzlü Timsah Mehmet Ali Ekmekçi;
İkiyüzlü Timsah

Kaan Vardar; <br /> Fenerbahçe'yi ezerken... Kaan Vardar;
Fenerbahçe'yi ezerken...

Kerç Boğazı'nda iki gemide yangın Kerç Boğazı'nda iki gemide yangın

Bursa'da master ulaşım planına muhalefetten destek Bursa'da master ulaşım planına muhalefetten destek

Bursa polisi, Fenerbahçe taraftarlarını didik didik aradı Bursa polisi, Fenerbahçe taraftarlarını didik didik aradı