Kulüpler Birliği'nden açıklama: Kulüp televizyonları...

Kulüpler Birliği'nden açıklama: Kulüp televizyonları...

Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Vekili ve Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) beklentilerinin, kulüpleri mali açıdan denetleyecek bir mekanizmayı hayata geçirmesi olduğunu söyledi.

Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Vekili ve Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, Kulüpler Birliği Vakfının İstanbul'daki toplantısında genel olarak kulüplerin tasarruf konularının  gündeme geldiğini belirtti.

Kulüpler Birliği Vakfı olarak uzun süredir yürüttükleri çalışmalarda  önemli bir yol aldıklarının altını çizen Bedir, kulüplerin cesur bir şekilde  içinde bulunduğu sorunlarla yüzleşmeye başlamalarının da önemli bir adım olduğunu  vurguladı.

Kulüplerin, gelirlerinin 5-6 katı borç yükü altında kaldığını ifade  eden Başkan Bedir, şöyle konuştu:

"Kazandığımızla harcadığımız arasında çok ciddi dengesizlikler var.  Ama bunun sorumlusu yok. Örneğin Kayserispor'u dernek statüsünde yönetiyoruz,  genel kurulda millet elini kaldırıp tamam deyince hiçbir sorumluluğum yok. Bu  kadar basit olmaması lazım. Derhal kulüpler yasası çıkmalı ve bizleri sorumlu  tutmalı. Genel kuruldan aldığımız yetkinin üzerinden borçlanma yaptıysak hem bana  lisans vermesinler hem de ben bıraksam bile hesabını sorsunlar. Kayserispor'u  şampiyon yapmaktansa Türk futbolunun şu problemlerinin yüzde 10'unu düzeltsem  yeter."

Toplantıda TFF Başkan Vekili Ali Dürüst'ün de yer aldığını aktaran  Erol Bedir, "Ali Bey de konuşulanları federasyona taşıyacağını belirtti. Ekonomik  anlamda kulüpler yönetilemez duruma gelmiş. Her toplantıda 1-2 kulüp başkanı  değişiyor. İyi niyetle geliyorlar, işin içinden çıkamayıp gidiyorlar. UEFA  standart uyguluyor, cezalar veriyor. Federasyonun buna benzer bir denetleyici  kurul oluşturması gerek. Federasyon yapmazsa UEFA yapıyor, UEFA kimsenin gözünün  yaşına bakmıyor. UEFA'nın yaptığını federasyonun yapması gerek." ifadelerini  kullandı.

"Kulüp televizyonları kapatılacak, diye bir şey konuşulmadı"

Toplantıya artık tüm başkanların gelmesinin de birlik beraberlik adına  çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Bedir, konuşulanlar hakkında şu ifadeleri  kullandı:

"Bu toplantımızda kulüplerin tasarruf konuları gündeme geldi. Amatör  branşlar, altyapılara yatırım, federasyonla ilişkiler, kulüplerin ekstra  masraflarının kısılması, dövizin yükselmesi ve kulüplerin buna bağlı olarak  sıkıntıya düşmesi gibi konular konuşuldu. Kulüp televizyonları konusu gündeme  geldi ancak çok yüzeysel bir şekilde üstünden geçildi. Kulüp televizyonları  kapatılacak, diye bir şey konuşulmadı. Bu toplantıdan tek başına televizyonları  ve döviz kurunu manşete almak işi basitleştirmek olur."

CHP'nin Bursa'da üç belediye başkan adayı daha belli oldu! CHP'nin Bursa'da üç belediye başkan adayı daha belli oldu!

Bursa'da evlilik dışı bebeğini gömen polise müebbet hapis verildi Bursa'da evlilik dışı bebeğini gömen polise müebbet hapis verildi

Bursa'da Rona'nın burnundan kaçamadılar Bursa'da Rona'nın burnundan kaçamadılar

Meclis'te intihar girişimi! Meclis'te intihar girişimi!

Dekoltesi olay olmuştu! 'Meğer Türkiye doğumluymuş!' Dekoltesi olay olmuştu! 'Meğer Türkiye doğumluymuş!'

Ünlü isme dava şoku... 13 yıla kadar hapsi isteniyor! Ünlü isme dava şoku... 13 yıla kadar hapsi isteniyor!

MEB'den flaş 'Öğrenci Andı' kararı MEB'den flaş 'Öğrenci Andı' kararı

Bursa'da hafta sonu mesaileri verilmeyen PTT çalışanlarından eylem Bursa'da hafta sonu mesaileri verilmeyen PTT çalışanlarından eylem

Bursalı iş adamı Türkün öldü Bursalı iş adamı Türkün öldü

Dilara cinayetinde çarpıcı detay Dilara cinayetinde çarpıcı detay

Bursa'da pazar fiyatları el yakıyor! Biberin kilosu 10 lira Bursa'da pazar fiyatları el yakıyor! Biberin kilosu 10 lira

Aysın Komitgan; <br /> Bal-Göç'te sular durulmuyor Aysın Komitgan;
Bal-Göç'te sular durulmuyor

Sokakta yorganla dolaşan gençlere başkandan davet! Sokakta yorganla dolaşan gençlere başkandan davet!

Bursalılar dilimiz bozuldu! Arkadaş 'pampa', şaşkın 'şapşik' oldu Bursalılar dilimiz bozuldu! Arkadaş 'pampa', şaşkın 'şapşik' oldu

Bursa Suuçtu Şelalesi, sonbaharda kartpostallık görüntü oluşturdu Bursa Suuçtu Şelalesi, sonbaharda kartpostallık görüntü oluşturdu

Bursa'da motosiklet sürücüsü yaralandı, trafik kilitlendi Bursa'da motosiklet sürücüsü yaralandı, trafik kilitlendi