Koreli Sinyap Oih ayakta alkışlandı

Koreli Sinyap Oih ayakta alkışlandı

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, "Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü" etkinliğinde İstiklal Marşı'nın tamamını ezbere okuyan 10 yaşındaki Koreli öğrenci ayakta alkışlandı.

Bozüyük Arif Nihat Asya Ortaokulu tarafından Metristepe Kültür Merkezi'nde düzenlenen İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma programı okunan şiirler ve öğrenciler tarafından sahnelenen oratoryo renkli görüntülere sahne oldu.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Bozüyük Milli Eğitim Müdürü Servet Çetinkaya, konuşmasının bir bölümünde "Milli ve manevi değerlerine sahip çıkan ve bilimin rehberliğinde kendini geliştiren bir nesil ancak yüksek idari sorumluluğunu taşıyabilme kudretine sahip olacaktır. İstiklal Marşı ifade ettiği derin anlamlar ve şiir kalitesi bakımından yeryüzündeki diğer milli marşlardan üstün bir konumdadır. Onun bu üstünlüğü yüreği vatan ve istiklal sevgisiyle dopdolu bir şairin, milletin ruhunda yer bulan derin ıstırabın tercümanı olmasından ileri gelmektedir. İstiklal Marşı, milli mücadelenin bütün heybetini ve canlılığını başarıyla yansıtmaktadır" dedi. 

Anma programının son bölümünde 10 yaşındaki Koreli öğrenci Sinyap Oih sahneye çıktı. Ailesiyle 6 yıldır Türkiye'de ikamet eden Dodurga İlkokulu öğrencisi Sinyap, İstiklal Marşı'nın tamamını ezbere okudu. Sinyap'ı ayakta alkışlayan katılımcılar duygulu anlar yaşadı. 

Düzenlenen anma programına Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman, Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Bozüyük Cumhuriyet Başsavcısı Mahmut Bıçakcı, Bozüyük İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Güner, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Murat Günhan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Serkan Aktay, Siyasi Parti Temsilcileri, diğer protokol üyeleri ve çok sayıda Bozüyüklü katıldı. 

Programın ardından ilçe genelindeki yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri İlçe Kaymakamı Hasan Yaman, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Murat Günhan ve Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı tarafından takdim edildi. Program kapsamında ayrıca Metristepe Kültür Merkezi girişinde öğrenciler tarafından yapılan resimler sergilendi. 
 

Bursa Gemlik'te gece bekçiliği uygulaması başladı Bursa Gemlik'te gece bekçiliği uygulaması başladı

Bursa Kestel'e modern otopark ve pazar alanı geliyor Bursa Kestel'e modern otopark ve pazar alanı geliyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey'den Karacabey'de tarım ve üretim vurgusu Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey'den Karacabey'de tarım ve üretim vurgusu

Bursa'da defineciler kazdıkları çukurda yakalandı Bursa'da defineciler kazdıkları çukurda yakalandı

Bursa'da metroda ulaşım rayında Bursa'da metroda ulaşım rayında

FETÖ elebaşı Gülen'in kardeşi ölü bulundu FETÖ elebaşı Gülen'in kardeşi ölü bulundu

Ünlü eğlence mekanındaki kadınları tekme tokat dövdüler Ünlü eğlence mekanındaki kadınları tekme tokat dövdüler

İşte sosyal medyada fenomen olan kedi! İşte sosyal medyada fenomen olan kedi!

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: ''Hisar hak ettiği değere kavuşacak'' Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: "Hisar hak ettiği değere kavuşacak"

Masaj salonlarından rüşvet alan biri emniyet amiri 3 polis tutuklandı Masaj salonlarından rüşvet alan biri emniyet amiri 3 polis tutuklandı

Bakan Albayrak'tan önemli açıklamalar Bakan Albayrak'tan önemli açıklamalar

Bursa dahil 8 ilde FETÖ operasyonu: 10 gözaltı Bursa dahil 8 ilde FETÖ operasyonu: 10 gözaltı

5 yıldızlı otelde korkunç ölüm! 5 yıldızlı otelde korkunç ölüm!

Necati Şahin'den Türkiye'nin  ilk ve tek 'sanal seçim ofisi' Necati Şahin'den Türkiye'nin ilk ve tek 'sanal seçim ofisi'