Kocaeli'de bayram coşkusu bir arada yaşandı

Kocaeli'de bayram coşkusu bir arada yaşandı

Kocaeli Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Kent Bayramlaşması vatandaşların yoğun katılımla gerçekleşti.

Kocaeli Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel ilçe bayramlaşması, Kurban Bayramı'nın ikinci günü Uzunçiftlik Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez'in ev sahipliğinde düzenlenen bayramlaşma programına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kartepe İlçe Kaymakamı Ayhan Durmuş, İlçe Jandarma Komutanı Kadir Kaya, Kartepe Muhtarlar Dernek Başkanı Hüseyin Türker, Belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve STK temsilcileri katıldı. 

Geleneksel bayramlaşma programı açılış konuşmasında İlçe Müftüsü Mustafa Nurgün dualarla tüm İslam Aleminin Bayramını kutladı. İlçe Müftüsü Nurgün' den sonra kürsüye gelen Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez "Mübarek Kurban Bayramına ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Kurban Bayramı dayanışmanın, paylaşmanın, cömertliğin en güzel vesilesidir. İhtiyaç sahiplerinin sevindirilmesidir. Bayrama gözleri yaşlı giren, yoksulluğun ve zulümün pençesinde bir bayram daha yaşamak zorunda kalan Müslüman kardeşlerimize ve tüm insanlığa bayramın fazileti ve bereketiyle acıların son bulması en büyük duamızdır" dedi. 

"Allah'a şükürler olsun ki Türkiye olarak bayrama huzurlu ve mutlu bir şekilde giriyoruz" diyen Başkan Üzülmez "Bu birliğimizi, dirliğimizi bozmak adına son yıllarda eli silahlı terör örgütlerinin her türlüsünü üzerimize gönderenler son günlerde de ekonomik terör ile ülkemize saldırmaya çalışmaktadırlar. Başaramadılar, başaramayacaklar bizleri bölmeyi, parçalamayı istedikleri gibi yönetmeyi başaramayacaklar. Çanakkale'de, Kut'ül Amare'de, Kurtuluş Savaşı'nda, Afrin'de ülkemizin her köşesinde kahramanlık destanı yazan bu milletin torunları, 15 Temmuz'da yazdığı destanın bir benzerini bugünlerde bir kez daha tüm dünyaya göstermektedir" açıklamasında bulundu. 

Başkan Üzülmez'in ardından kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ""Üzerimize düşen görevi çok daha iyi yapmalıyız. Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır. Lafla vatan, Allah sevgisi olmaz. Bunu göstermek gerekiyor. Kurban Bayramı'nda kabirlerden sonra aile büyüklerini ziyaret ettik. Mutlaka şehit ve gazi ailelerini de ziyaret etmeliyiz. Onlar bizlere emanettir. Gözü yolda olan herkese giderek bayramlaşmalıyız" şeklinde konuştu. 
Program, protokol ve vatandaşların uzun kuyruklar halinde bayramlaşması ile sona erdi. 
 

İran ve Türkiye anlaştı! İran ve Türkiye anlaştı!

Spor yorumcusu canlı yayında kalp krizi geçirdi Spor yorumcusu canlı yayında kalp krizi geçirdi

Asker, nöbet tuttuğu kulübede ölü bulundu Asker, nöbet tuttuğu kulübede ölü bulundu

Bursa'da Mevlid Kandili'nin maneviyatı paylaşıldı Bursa'da Mevlid Kandili'nin maneviyatı paylaşıldı

Fransa'dan Kaşıkçı açıklaması Fransa'dan Kaşıkçı açıklaması

Bursa iş dünyasının acı kaybı Bursa iş dünyasının acı kaybı

Bursa'da Mevlit Kandili coşkusu Bursa'da Mevlit Kandili coşkusu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, vatandaşlara helva ikram etti Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, vatandaşlara helva ikram etti

Hababam Sınıfı filmlerinde rol alan Tayfun Akalın'dan üzücü haber Hababam Sınıfı filmlerinde rol alan Tayfun Akalın'dan üzücü haber

Bursa'da Mevlit Kandili coşkusu Bursa'da Mevlit Kandili coşkusu

Ezan okurken hayatını kaybetti Ezan okurken hayatını kaybetti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Putin'e hediye Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Putin'e hediye

Denizli'de düşen uçağın yeri tespit edildi Denizli'de düşen uçağın yeri tespit edildi

Bursa'da silahlı kavga: 1 yaralı Bursa'da silahlı kavga: 1 yaralı

Diyarbakır'da silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı Diyarbakır'da silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın Mevlid Kandili mesajı Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın Mevlid Kandili mesajı

İstanbul Havalimanı'ndaki otopark fiyatları belli oldu İstanbul Havalimanı'ndaki otopark fiyatları belli oldu