Kocaeli'de bayram coşkusu bir arada yaşandı

Kocaeli'de bayram coşkusu bir arada yaşandı

Kocaeli Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Kent Bayramlaşması vatandaşların yoğun katılımla gerçekleşti.

Kocaeli Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel ilçe bayramlaşması, Kurban Bayramı'nın ikinci günü Uzunçiftlik Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez'in ev sahipliğinde düzenlenen bayramlaşma programına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kartepe İlçe Kaymakamı Ayhan Durmuş, İlçe Jandarma Komutanı Kadir Kaya, Kartepe Muhtarlar Dernek Başkanı Hüseyin Türker, Belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve STK temsilcileri katıldı. 

Geleneksel bayramlaşma programı açılış konuşmasında İlçe Müftüsü Mustafa Nurgün dualarla tüm İslam Aleminin Bayramını kutladı. İlçe Müftüsü Nurgün' den sonra kürsüye gelen Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez "Mübarek Kurban Bayramına ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Kurban Bayramı dayanışmanın, paylaşmanın, cömertliğin en güzel vesilesidir. İhtiyaç sahiplerinin sevindirilmesidir. Bayrama gözleri yaşlı giren, yoksulluğun ve zulümün pençesinde bir bayram daha yaşamak zorunda kalan Müslüman kardeşlerimize ve tüm insanlığa bayramın fazileti ve bereketiyle acıların son bulması en büyük duamızdır" dedi. 

"Allah'a şükürler olsun ki Türkiye olarak bayrama huzurlu ve mutlu bir şekilde giriyoruz" diyen Başkan Üzülmez "Bu birliğimizi, dirliğimizi bozmak adına son yıllarda eli silahlı terör örgütlerinin her türlüsünü üzerimize gönderenler son günlerde de ekonomik terör ile ülkemize saldırmaya çalışmaktadırlar. Başaramadılar, başaramayacaklar bizleri bölmeyi, parçalamayı istedikleri gibi yönetmeyi başaramayacaklar. Çanakkale'de, Kut'ül Amare'de, Kurtuluş Savaşı'nda, Afrin'de ülkemizin her köşesinde kahramanlık destanı yazan bu milletin torunları, 15 Temmuz'da yazdığı destanın bir benzerini bugünlerde bir kez daha tüm dünyaya göstermektedir" açıklamasında bulundu. 

Başkan Üzülmez'in ardından kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ""Üzerimize düşen görevi çok daha iyi yapmalıyız. Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır. Lafla vatan, Allah sevgisi olmaz. Bunu göstermek gerekiyor. Kurban Bayramı'nda kabirlerden sonra aile büyüklerini ziyaret ettik. Mutlaka şehit ve gazi ailelerini de ziyaret etmeliyiz. Onlar bizlere emanettir. Gözü yolda olan herkese giderek bayramlaşmalıyız" şeklinde konuştu. 
Program, protokol ve vatandaşların uzun kuyruklar halinde bayramlaşması ile sona erdi. 
 

Bursa'da ağır yaralanan bisiklet sürücüsü hayata 8 gün tutunabildi Bursa'da ağır yaralanan bisiklet sürücüsü hayata 8 gün tutunabildi

Filipinler'de heyelan: Çok sayıda ölü ve kayıp var! Filipinler'de heyelan: Çok sayıda ölü ve kayıp var!

Bursa'da 8 kadın işçi yemekten zehirlendi Bursa'da 8 kadın işçi yemekten zehirlendi

Bursalı öğretmen çifti kaza ayırdı! Bursalı öğretmen çifti kaza ayırdı!

Rusya'dan ABD'ye çok sert uyarı Rusya'dan ABD'ye çok sert uyarı

10 yaşındaki çocuktan pompalı tüfekle saldırı 10 yaşındaki çocuktan pompalı tüfekle saldırı

PKK'nın sözde Hollanda sorumlularından kadın yakalandı PKK'nın sözde Hollanda sorumlularından kadın yakalandı

ABD'den Rusya'ya yaptırım kararnamesini imzaladı ABD'den Rusya'ya yaptırım kararnamesini imzaladı

MGK toplantısı sona erdi MGK toplantısı sona erdi

Enis Berberoğlu, cezaevinden çıktı Enis Berberoğlu, cezaevinden çıktı

İşsiz genç üzerine benzin döküp ateşe verdi İşsiz genç üzerine benzin döküp ateşe verdi

Bursa'da televizyondan uyuşturucu çıktı Bursa'da televizyondan uyuşturucu çıktı

Bursa'da T2 hattına 3 aylık süre Bursa'da T2 hattına 3 aylık süre

Yargıtay'dan Enis Berberoğlu kararı Yargıtay'dan Enis Berberoğlu kararı

İngilizler Rus uçaklarını engelledi İngilizler Rus uçaklarını engelledi

90 bin lirasını polis kurtardı 90 bin lirasını polis kurtardı

Bursa'daki FETÖ operasyonunda 7 tutuklama! Bursa'daki FETÖ operasyonunda 7 tutuklama!

Bursa'da gece güreşleri moda oldu Bursa'da gece güreşleri moda oldu