Kızların başarısı altyapıya yarıyor

Kızların başarısı altyapıya yarıyor

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın uluslararası alandaki başarısının voleyboldaki altyapıyı güçlendirdiğini belirtti.

Üstündağ, çocukları voleybolla buluşturmak ve ülkedeki lisanslı voleybolcu sayısını artırmak amacıyla başlattıkları Fabrika Voleybol Okulları projesinin geri dönüşümlerinden çok memnun olduklarını söyledi.

Ülke genelinde 26 okulun ve yaklaşık 2 bin 200 öğrencinin bulunduğunu dile getiren Üstündağ, "Fabrika Voleybol Okullarımız ile 6-12 yaş arasındaki herkesi voleybol ile buluşturuyoruz. 12 yaşından sonra ise çocuklarımızı kulüplere yönlendiriyoruz. Hedefimiz okullarımızı 81 ile yaymak, her ilde voleybolu yaşatmak." dedi.

Kalıcı başarıda altyapının çok önemli olduğunu ifade eden Üstündağ, Fabrika Voleybol Okulları projesinin de altyapıyı güçlendirdiğini kaydetti.

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın elde ettiği başarıların da voleybola olan ilgiyi artırdığına işaret eden Üstündağ, "Kızlarımız bugüne kadar önemli başarılara imza attılar, atmaya da devam ediyorlar. Yaklaşık bir ay sonra Japonya'da yapılacak FIVB Dünya Şampiyonası'ndan da en iyi derecelerle ayrılacaklarına inanıyorum. Kızlarımızın bu başarısı altyapıya da olumlu yansıyor. Başarıyı gören gençler voleybola yöneliyor." diye konuştu. 

Seyirci problemi yaşamadıklarını ama daha iyi olmasını arzu ettiklerini dile getiren Üstündağ, başarının seyirciyi de olumlu etkilediğini ifade etti. 

Erkeklerin de Avrupa Ligi'nde üçüncü olduğunu anımsatan Üstündağ, özellikle altyapıda erkeklerin son bir kaç yıldır uluslararası arenada derece elde ettiğini bildirdi. Üstündağ, bu yıl hem kadınlarda hem de erkeklerde kadroyu gençleştirdiklerini belirtti. 

AİLELERİN TERCİHİ

 

Türkiye İstatistik Kurumu'nun "Çocuğunuzu takım sporlarında hangi branşa gönderirsiniz?" sorulu anket çalışmasında voleybolun açık ara birinci olduğunu vurgulayan Üstündağ, "Özellikle kızlarda talep edilen bir branşız. Erkeklerin kızlara göre sayısı az ama erkeklerde de kızların seviyesine ulaşmak için çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Altyapıya çok önem veriyoruz ve bu doğrultuda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bugün lisesi, yurdu olan tek federasyon biziz. Bu da altyapıya ne kadar önem verdiğimizin bir göstergesidir. " değerlendirmesinde bulundu. 

 

'Trump, FETÖ elebaşı Gülen'in iadesiyle ilgili talimat verdi' iddiası 'Trump, FETÖ elebaşı Gülen'in iadesiyle ilgili talimat verdi' iddiası

İstanbul 6 katlı bina boşaltıldı İstanbul 6 katlı bina boşaltıldı

Üst geçidin merdivenleri çöktü: Yaralılar var Üst geçidin merdivenleri çöktü: Yaralılar var

Türkiye-AB arasında ilk üst düzey toplantı günü belli oldu Türkiye-AB arasında ilk üst düzey toplantı günü belli oldu

Bursa'da otomobil ile motosiklet çarpıştı Bursa'da otomobil ile motosiklet çarpıştı

FETÖ'nün 'gaybubet evleri' sorumlusu külçe külçe altınlarla yakalandı FETÖ'nün 'gaybubet evleri' sorumlusu külçe külçe altınlarla yakalandı

Bursa'da cinayet şoku! Bursa'da cinayet şoku!

Bursa'da icradan kurtulmak için malını akrabasına devredince... Bursa'da icradan kurtulmak için malını akrabasına devredince...

Bursa Nilüfer'de su kesintisi	Bursa Nilüfer'de su kesintisi

Dikkat! Sofranızda tarihi geçmiş ürünler olabilir Dikkat! Sofranızda tarihi geçmiş ürünler olabilir

Ünlü işadamının infazında çarpıcı detaylar! Ünlü işadamının infazında çarpıcı detaylar!

Bursa'da kemer görünümlü bıçakla gasp ettiler Bursa'da kemer görünümlü bıçakla gasp ettiler

Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk (ÖZEL HABER) Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk (ÖZEL HABER)

Aysın Komitgan; <br /> Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur? Aysın Komitgan;
Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur?