Kızların başarısı altyapıya yarıyor

Kızların başarısı altyapıya yarıyor

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın uluslararası alandaki başarısının voleyboldaki altyapıyı güçlendirdiğini belirtti.

Üstündağ, çocukları voleybolla buluşturmak ve ülkedeki lisanslı voleybolcu sayısını artırmak amacıyla başlattıkları Fabrika Voleybol Okulları projesinin geri dönüşümlerinden çok memnun olduklarını söyledi.

Ülke genelinde 26 okulun ve yaklaşık 2 bin 200 öğrencinin bulunduğunu dile getiren Üstündağ, "Fabrika Voleybol Okullarımız ile 6-12 yaş arasındaki herkesi voleybol ile buluşturuyoruz. 12 yaşından sonra ise çocuklarımızı kulüplere yönlendiriyoruz. Hedefimiz okullarımızı 81 ile yaymak, her ilde voleybolu yaşatmak." dedi.

Kalıcı başarıda altyapının çok önemli olduğunu ifade eden Üstündağ, Fabrika Voleybol Okulları projesinin de altyapıyı güçlendirdiğini kaydetti.

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın elde ettiği başarıların da voleybola olan ilgiyi artırdığına işaret eden Üstündağ, "Kızlarımız bugüne kadar önemli başarılara imza attılar, atmaya da devam ediyorlar. Yaklaşık bir ay sonra Japonya'da yapılacak FIVB Dünya Şampiyonası'ndan da en iyi derecelerle ayrılacaklarına inanıyorum. Kızlarımızın bu başarısı altyapıya da olumlu yansıyor. Başarıyı gören gençler voleybola yöneliyor." diye konuştu. 

Seyirci problemi yaşamadıklarını ama daha iyi olmasını arzu ettiklerini dile getiren Üstündağ, başarının seyirciyi de olumlu etkilediğini ifade etti. 

Erkeklerin de Avrupa Ligi'nde üçüncü olduğunu anımsatan Üstündağ, özellikle altyapıda erkeklerin son bir kaç yıldır uluslararası arenada derece elde ettiğini bildirdi. Üstündağ, bu yıl hem kadınlarda hem de erkeklerde kadroyu gençleştirdiklerini belirtti. 

AİLELERİN TERCİHİ

 

Türkiye İstatistik Kurumu'nun "Çocuğunuzu takım sporlarında hangi branşa gönderirsiniz?" sorulu anket çalışmasında voleybolun açık ara birinci olduğunu vurgulayan Üstündağ, "Özellikle kızlarda talep edilen bir branşız. Erkeklerin kızlara göre sayısı az ama erkeklerde de kızların seviyesine ulaşmak için çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Altyapıya çok önem veriyoruz ve bu doğrultuda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bugün lisesi, yurdu olan tek federasyon biziz. Bu da altyapıya ne kadar önem verdiğimizin bir göstergesidir. " değerlendirmesinde bulundu. 

 

Bursalı 71 yaşındaki Esender, ziyaretine gelen Başkan Aktaş'a gitarıyla şarkı söyledi Bursalı 71 yaşındaki Esender, ziyaretine gelen Başkan Aktaş'a gitarıyla şarkı söyledi

TIR'ı soyulan sürücü ölü bulundu TIR'ı soyulan sürücü ölü bulundu

FETÖ'den ceza alan şahıs umreye giderken yakalandı FETÖ'den ceza alan şahıs umreye giderken yakalandı

McGurk'a bir tepki de Büyükelçi Kılıç'tan McGurk'a bir tepki de Büyükelçi Kılıç'tan

Bebek patiğinden uyuşturucu çıktı Bebek patiğinden uyuşturucu çıktı

Büyük sürpriz! Cumhurbaşkanı Erdoğan ailesinden istedi
Büyük sürpriz! Cumhurbaşkanı Erdoğan ailesinden istedi

Bursa'da enişte katili suç aletiyle birlikte yakalandı Bursa'da enişte katili suç aletiyle birlikte yakalandı

Bursa'da 2 bin kişi, 'teleferik' kuyruğuna girdi Bursa'da 2 bin kişi, 'teleferik' kuyruğuna girdi

Ameliyat edilen çocuğun burnundan kağıt parçaları çıktı Ameliyat edilen çocuğun burnundan kağıt parçaları çıktı

Bursa'da sır ölüm! Abla kardeş evlerinde ölü bulundu Bursa'da sır ölüm! Abla kardeş evlerinde ölü bulundu

12 yaşındaki kız çocuğu ikiz bebek doğurdu 12 yaşındaki kız çocuğu ikiz bebek doğurdu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey'e Gürsu'da yoğun ilgi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey'e Gürsu'da yoğun ilgi

Terör örgütü tarafından kullanılan 3 mağara, 2 barınma alanı ve 1 sığınak imha edildi Terör örgütü tarafından kullanılan 3 mağara, 2 barınma alanı ve 1 sığınak imha edildi

Eşini ve ailesini öldürmeye teşebbüs etti, serbest bırakıldı Eşini ve ailesini öldürmeye teşebbüs etti, serbest bırakıldı

Bursa'da sağım makinesini tamir ederken akıma kapılan çiftçi öldü Bursa'da sağım makinesini tamir ederken akıma kapılan çiftçi öldü