Kitaplar sokaklarda yürüdü

Kitaplar sokaklarda yürüdü

Tokat Belediyesi tarafından 12-26 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan kitap fuarı öncesinde ilginç bir tanıtıma imza atıldı.

Belediye Halkla İlişkiler Müdürlüğünün 7 gün süren gece çekimleriyle tamamladığı videoda, kentin çeşitli noktalarında kitaplar yürütüldü. 50'den fazla kitabın kullanıldığı çekimler, şehrin tarihi ve turistik mekanlarında yapıldı. 

Belediye çalışanları Akif Yurdakul, Yakup Sönmez, İskender Bilici ve Mesut Koç tarafından hazırlanan 1 dakikalık videoda her saniye için 12 kare fotoğraf çekildi. Belediye binası önünden başlayan kitaplar, Gaziosmanpaşa Bulvarı üzerinde yürütüldü, Kanal Tokat'ta bulunan Osmanlı Kayıklarının içerisinde yüzdürüldü. Tokat saat kulesine yapılan ziyaretle tamamlanan kitapların yolculuğu fuarın yapılacağı Cumhuriyet Meydanında son buldu. 

"ÇEKİMLERİMİZ 4 KİŞİLİK EKİPLE GECE GÜNDÜZ TOPLAM 7 GÜN SÜRDÜ" 
Belediye çalışan Akif Yurdakul, yaptıkları sanatsal çalışma için stop motion tekniğini kullandıklarını söyledi. Yurdakul, "Tokat Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü olarak Tokat 2'nci Kitap Fuarı için şehrimizi ve fuarımızı tanıtacak sanatsal bir yapıt yapmayı düşündüğümüzde bu iş için en iyi tekniğin stop motion olduğuna karar vererek yola çıktık. Video içerisinde Kitapla Tokat'ın tarihi ve modern mekanlarını birleştirerek hem Tokat'ın hem de bu yıl ikincisi düzenlenecek olan kitap fuarının tanıtımını yapmayı planladık. Çekimlerimiz 4 kişilik ekiple gece gündüz toplam 7 gün sürdü. Her bir saniye için toplam 12 kare fotoğraf çektik. Ayrıca her bir kare için yedekli ikişer çekim daha yaptık. Her karede kitapların düzenini tek tek ayarladık. Elimizde 50 den fazla kitap vardı. Her birini ayrı ayrı düzeltmek, hareketlerini belirlemek ciddi bir ekip işini gerektiriyordu. Ayrıca rüzgar etkisini hiç hesaba katmamıştık. Bazen bir kare fotoğraf için en az 15-20 kez çekim yaptığımız oldu. Böyle olunca istikrarı tutturmak zaman alıyordu. Ama hamdolsun projemizi başarı ile tamamladık. Çekimlerden sonra montaj aşamasını da tamamlayarak Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu'na sunduk. Başkanımız hedeflediğimiz duygunun insanlara aktarılabileceği noktasında çok başarılı bir çalışma olduğunu takdir etti. Kitap fuarının basın lansmanından sonra gösterime girmesini uygun gördü. Sosyal medya hesaplarında yayınladıktan sonra beklemediğimiz şekilde ilgi görmesi bizleri çok memnun etti. Videoyu beğenerek paylaşan herkese teşekkür ediyoruz. Hem kitap fuarına hem de Tokat'a herkesi bekliyoruz" şeklinde konuştu. 

Bursa'da kilise üzerindeki hamam ortaya çıkartıldı Bursa'da kilise üzerindeki hamam ortaya çıkartıldı

Milyonlarca emeklinin maaşına en az 108 lira zam geliyor Milyonlarca emeklinin maaşına en az 108 lira zam geliyor

Bursa'da müşteri kılığında girdiği dükkandan cep telefonunu böyle çaldı Bursa'da müşteri kılığında girdiği dükkandan cep telefonunu böyle çaldı

Motorinde 25 kuruş indirim! Motorinde 25 kuruş indirim!

Aysın Komitgan; <br /> Başkan Bozbey ne dedi? Başkan Türkyılmaz ne yanıt verdi? Aysın Komitgan;
Başkan Bozbey ne dedi? Başkan Türkyılmaz ne yanıt verdi?

Ünlü oyuncu tacize uğradığını açıkladı, destek yağdı! Ünlü oyuncu tacize uğradığını açıkladı, destek yağdı!

Görenler isyan etti! Kafalarına ve ayaklarına... Görenler isyan etti! Kafalarına ve ayaklarına...

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (22 Ekim 2018 Pazartesi) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (22 Ekim 2018 Pazartesi)

İşvereninize yanlış bilgi verdiyseniz dikkat! Feshedilebilir İşvereninize yanlış bilgi verdiyseniz dikkat! Feshedilebilir

Adnan Oktar soruşturmasında flaş gelişme! Adnan Oktar soruşturmasında flaş gelişme!

Otomobil denize düştü! Otomobil denize düştü!

30 kişiyi taşıyan tekne battı! 30 kişiyi taşıyan tekne battı!

Hisarcıklıoğlu: Piyasa yavaşladı, para dönmüyor Hisarcıklıoğlu: Piyasa yavaşladı, para dönmüyor

Kandırarak dağa çıkarılıp tecavüz ve infaz ediliyorlar Kandırarak dağa çıkarılıp tecavüz ve infaz ediliyorlar

Kaldırımda dehşet! Çocuklar son anda kurtuldu Kaldırımda dehşet! Çocuklar son anda kurtuldu

Cemal Kaşıkçı cinayetinde yeni gelişme! Boğma İşlemi... Cemal Kaşıkçı cinayetinde yeni gelişme! Boğma İşlemi...

Milyonları ilgilendiriyor! Elektrikte yeni dönem Milyonları ilgilendiriyor! Elektrikte yeni dönem

Tuvalet boruları patladı, araçların üzeri pislik doldu Tuvalet boruları patladı, araçların üzeri pislik doldu