Kitaplar sokaklarda yürüdü

Kitaplar sokaklarda yürüdü

Tokat Belediyesi tarafından 12-26 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan kitap fuarı öncesinde ilginç bir tanıtıma imza atıldı.

Belediye Halkla İlişkiler Müdürlüğünün 7 gün süren gece çekimleriyle tamamladığı videoda, kentin çeşitli noktalarında kitaplar yürütüldü. 50'den fazla kitabın kullanıldığı çekimler, şehrin tarihi ve turistik mekanlarında yapıldı. 

Belediye çalışanları Akif Yurdakul, Yakup Sönmez, İskender Bilici ve Mesut Koç tarafından hazırlanan 1 dakikalık videoda her saniye için 12 kare fotoğraf çekildi. Belediye binası önünden başlayan kitaplar, Gaziosmanpaşa Bulvarı üzerinde yürütüldü, Kanal Tokat'ta bulunan Osmanlı Kayıklarının içerisinde yüzdürüldü. Tokat saat kulesine yapılan ziyaretle tamamlanan kitapların yolculuğu fuarın yapılacağı Cumhuriyet Meydanında son buldu. 

"ÇEKİMLERİMİZ 4 KİŞİLİK EKİPLE GECE GÜNDÜZ TOPLAM 7 GÜN SÜRDÜ" 
Belediye çalışan Akif Yurdakul, yaptıkları sanatsal çalışma için stop motion tekniğini kullandıklarını söyledi. Yurdakul, "Tokat Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü olarak Tokat 2'nci Kitap Fuarı için şehrimizi ve fuarımızı tanıtacak sanatsal bir yapıt yapmayı düşündüğümüzde bu iş için en iyi tekniğin stop motion olduğuna karar vererek yola çıktık. Video içerisinde Kitapla Tokat'ın tarihi ve modern mekanlarını birleştirerek hem Tokat'ın hem de bu yıl ikincisi düzenlenecek olan kitap fuarının tanıtımını yapmayı planladık. Çekimlerimiz 4 kişilik ekiple gece gündüz toplam 7 gün sürdü. Her bir saniye için toplam 12 kare fotoğraf çektik. Ayrıca her bir kare için yedekli ikişer çekim daha yaptık. Her karede kitapların düzenini tek tek ayarladık. Elimizde 50 den fazla kitap vardı. Her birini ayrı ayrı düzeltmek, hareketlerini belirlemek ciddi bir ekip işini gerektiriyordu. Ayrıca rüzgar etkisini hiç hesaba katmamıştık. Bazen bir kare fotoğraf için en az 15-20 kez çekim yaptığımız oldu. Böyle olunca istikrarı tutturmak zaman alıyordu. Ama hamdolsun projemizi başarı ile tamamladık. Çekimlerden sonra montaj aşamasını da tamamlayarak Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu'na sunduk. Başkanımız hedeflediğimiz duygunun insanlara aktarılabileceği noktasında çok başarılı bir çalışma olduğunu takdir etti. Kitap fuarının basın lansmanından sonra gösterime girmesini uygun gördü. Sosyal medya hesaplarında yayınladıktan sonra beklemediğimiz şekilde ilgi görmesi bizleri çok memnun etti. Videoyu beğenerek paylaşan herkese teşekkür ediyoruz. Hem kitap fuarına hem de Tokat'a herkesi bekliyoruz" şeklinde konuştu. 

Kayınpederini öldürüp ormana attı Kayınpederini öldürüp ormana attı

İki yıllık ilişki hayatını mahvetti! ''Öldürülüp, öldürülmeyeceğimi ben bilmiyorum...'' İki yıllık ilişki hayatını mahvetti! "Öldürülüp, öldürülmeyeceğimi ben bilmiyorum..."

Bursa Mihraplı 'Şehitlik Anıtı'nın montajı yapıldı Bursa Mihraplı 'Şehitlik Anıtı'nın montajı yapıldı

Bursa Nilüfer'de şehitlerimiz unutulmadı Bursa Nilüfer'de şehitlerimiz unutulmadı

Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: ''Bursa'da 5 bin yeni istihdam, 1 milyon turist'' Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: "Bursa'da 5 bin yeni istihdam, 1 milyon turist"

Marmaris'te eşinin sevgilisini bıçaklayarak öldürdü Marmaris'te eşinin sevgilisini bıçaklayarak öldürdü

Bursa'da kahramanlara duygusal anma Bursa'da kahramanlara duygusal anma

Jandarma 22 bin askeri personel alacak! Başvurular yarın başlıyor Jandarma 22 bin askeri personel alacak! Başvurular yarın başlıyor

Hollanda'da silahlı saldırı! Ölü ve yaralılar var Hollanda'da silahlı saldırı! Ölü ve yaralılar var

Fildişi Sahili'nde sıtmaya yakalanan baba öldü, oğlu tedavi altına alındı Fildişi Sahili'nde sıtmaya yakalanan baba öldü, oğlu tedavi altına alındı

Antalya'da falezlerde korku dolu anlar Antalya'da falezlerde korku dolu anlar

Gülben Ergen'den 'cinayeti azmettirdi' iddiasına sert tepki Gülben Ergen'den 'cinayeti azmettirdi' iddiasına sert tepki

Bursa'da 30 bin ücretsiz fidan dağıtıldı Bursa'da 30 bin ücretsiz fidan dağıtıldı