"Kişisel bir hesaplaşma zarar verir"

''Kişisel bir hesaplaşma zarar verir''

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanvekili ve İcra Kurulu üyesi Ali Dürüst, Milli Takım'ın Arnavutluk maçı öncesinde TRT Spor'a özel açıklamalarda bulundu.

Dürüst'ün yaptığı açıklamalar şu şekilde:

Avrupa Kupası'ndan başlayan 1 yıl... Önemli bir başarıya imza attık. Fransa'ya gitmek çok önemliydi. Mühim olan o şova gitmek. Türkiye de o şovda oldu. Ancak tabii sportif başarı olarak daha ileriye gitmek bir amacımız vardı, o olmadı. Daha sonra sıkıntılı bir süre geçirdik. Artık ona dönmemek lazım. Kaldığımız yerden Dünya Kupası'na gitmek için çalışmalara başladık. Yarış bitmiyor. Türkiye de bu yarışın en önemli unsurlarında biri olmaya devam edecek.

Milli Takım bizim için çok önemli. Türkiye'deki büyük takımlar olayı çok domine ediyorlar. Dolayısıyla sahiden taraftarlık çok derin. Fransa'ya giderken Fatih Hoca ile birlikte Milli Takım'da öyle bir hava yaratıldı. Başarı öyle geldi. Şimdi aynı havayı yakalamak lazım. Oyuncular aynı oyuncular, gençler arkadan geliyor. Bu havayı yaratmak istiyoruz. Amaç o. Öyle olunca zaten sportif başarı gelir diye düşünüyorum.

Biz Kulüpler Birliği ile bu kararı aldık. Cumhurbaşkanımız da işi çok yakından takip ediyor. Çok işin içinde. Zaten bunun 2019'a kadar böyle olacağını açıkladık. Hayat devam ediyor. Kulüplerin taahhütname var. Ona göre bakmak lazım. Her zaman dediğimiz gibi altyapıdan gelen oyuncuların forma bulması önemli. 15 kişinin yaşı dolardı, bunları nerede oynatacağız derdik. Kendi takımında oynamayan futbolcuların milli takımdaki performansı sorgulanıyor. Bu oyuncuları oynatmak için bir takım ek tedbirler alınabilir. Bu karar zaten kulüplerle birlikte alınacak. Tabi ki yabancı oyuncuların da katkısı var. İyi bir hava oluşturuyorlar. Ama dengeyi gözetmek gerek. Çalışmalar devam ediyor. Hoca diğer hocalarla görüşmeler yapıyor. Belki bir toplantı yapılabilir. Bu böyle devam edecek.

Biz Sayın Demirören ile hep aynı ortamda bulunduk. Futbolun ortak dertleri hepimizin dertleri. Kulüp yönettiğinizde oradaki başarıya endeksli oluyorsunuz. Burada yabancı sayısının serbest olmasını kulüpler kullanacaktır. Gelecekte bu kulüplerin de lehine olacak. Altyapı çok önemli. Bu altyapı işi hep beraber yapılacak bir şeydir. Sadece TFF'nin yapacağı bir iş değil.

Fransa'ya giderken bu poz vardı. Taraftarlara diyeceğim şu; kulüp takımları her zaman şampiyon olmuyor. Fakat; her sene heyecanla destekleniyor. Milli Takım da hepimizin. Biraz daha müsamaha göstermek gerek. Çok sportif başarıyla endekslenmez. Milli Takım olgusunu yaşatmamız lazım. Bu heyecanı oyuncuya vermemiz lazım ki oyuncu da bunu hissetsin. Kişisel bir takım hesaplaşma sadece o kişiye değil, Milli Takım'a zarar veriyor. Bizim bir sıkıntımız yok. Uzun yıllar kulüp takımında çalıştım. Oyuncu kardeşlerimiz o havada devam ediyor. Ama dışarıdan bir olumsuzluk geldiğinde onu tamir etme şansımız yok. Kulüpte ise oyuncularla hep beraberdik. Burada 2 ayda bir toplanıyoruz. Buraya gelen oyuncuların daha sağlıklı olması gerek. 4-5 idmanla maça çıkıyorsunuz. Olumlu bir iklimi yaratırsak o oyunculardan verim alırsınız.

Son hazırlık maçından sonra önemli bir yarışa başlayacağız. Mart ve Mayıs'ta iki tane hazırlık maçlarımız var. Sonra Eylül'de yarış başlayacak. Türkiye'de iyi bir rekabet var. Bu rekabet de futbolun heyecanını yukarıya çıkarıyor. İnşallah bu heyecanı Milli Takıma taşıyıp şampiyonaya gideriz.

Bursa İnegöl'de nefes kesen operasyon! Bursa İnegöl'de nefes kesen operasyon!

TIR işçi servisine çarptı: Ölü ve yaralılar var TIR işçi servisine çarptı: Ölü ve yaralılar var

PKK'lı terörist her yerde aranıyor! PKK'lı terörist her yerde aranıyor!

Sahilde feci ölüm! Sahilde feci ölüm!

Altın yazmalı Tevrat ele geçirildi! Altın yazmalı Tevrat ele geçirildi!

19 yaşındaki kızını şalıyla boğarak öldürdü! 19 yaşındaki kızını şalıyla boğarak öldürdü!

Bursa'da traktör devrildi: 1 ölü, 1 yaralı! Bursa'da traktör devrildi: 1 ölü, 1 yaralı!

Bursa'da ekip aracının motor bölümüne giren kedi polisleri uğraştırdı! Bursa'da ekip aracının motor bölümüne giren kedi polisleri uğraştırdı!

13 yaşındaki çocuk, 14 yaşındaki çocuğu karakol bahçesinde vurdu! 13 yaşındaki çocuk, 14 yaşındaki çocuğu karakol bahçesinde vurdu!

Dolu böyle vurdu! Dolu böyle vurdu!

Atatürk ve Erdoğan'a hakaret eden şahıs tutuklandı Atatürk ve Erdoğan'a hakaret eden şahıs tutuklandı

Başkan Aktaş'tan Bursa'da özel halk otobüsündeki skandal hakkında açıklama! Başkan Aktaş'tan Bursa'da özel halk otobüsündeki skandal hakkında açıklama!

Yeğenine tecavüz eden dayı: Asıl o bana tecavüz etti Yeğenine tecavüz eden dayı: Asıl o bana tecavüz etti

Bursa'da park halindeki TIR'a çarptı! Bursa'da park halindeki TIR'a çarptı!

Balona röveşata atan çocuğu polis böyle buldu Balona röveşata atan çocuğu polis böyle buldu

Bursa'daki zeytin hırsızı polisten kaçamadı! Bursa'daki zeytin hırsızı polisten kaçamadı!

Efsaneye son görev! Naim Süleymanoğlu'nun cenazesi... Efsaneye son görev! Naim Süleymanoğlu'nun cenazesi...

İzmir'de deprem korkuttu! İzmir'de deprem korkuttu!