Kim: Düşman güçler, Kore halkını zaptetmeye çalışıyor

Kim: Düşman güçler, Kore halkını zaptetmeye çalışıyor

ABD'nin Kuzey Kore'ye yönelik yeni yaptırım önerisi sonrası Kuzey Kore lideri Kim Jong-un isim vermeden Washington'ı eleştirdi. Kim, "Düşman güçler, Kore halkını haydutvari yaptırımlar ve blokajla zaptetmeye çalışıyor" ifadelerini kullandı.

 

Kıyı bölgesi Wonsan-Kalma'daki turistik tesis inşaatlarını teftişi sırasında konuşan Kuzey Kore lideri Kim, isim vermeden ABD'nin yeni yaptırım çabalarını eleştirdi.

ABD 3 Ağustos'ta Kuzey Kore'ye yönelik yeni uluslararası yaptırımlar konusunda Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne (BMGK) öneriler sunmuştu. ABD yaptırım önerisinin amacının 'Kuzey Kore'nin tamamen ve doğrulanabilir şekilde nükleer silahtan arındırılması' olduğunu da belirtmişti.

KCNA'nın haberine göre Kim "Düşman güçler, Kore halkını haydutvari yaptırımlar ve blokajla zaptetmeye çalışıyor" ifadelerini kullandı. 

'KORE İŞÇİ PARTİSİ'NİN PRESTİJİNİ KORUMAK İÇİN BİR ÖLÜM KALIM MÜCADELESİ'

KCNA ayrıca Kim'in ülkesinin Batı'yla yaşadığı açmazı 'Parti'nin (Kore İşçi Partisi) prestijini korumak için verilen  bir ölüm kalım mücadelesi' olarak niteledi.

Kim ayrıca Wonsan-Kalma adlı yeni turizm bölgesinin ülkesine uygulanan son yaptırımlara karşı verilen bir yanıt niteliği taşıdığını belirtti.

Kim "Wonsan-Kalma kıyı turizmi bölgesinin inşası için yapılan önemli ve görkemli kampanya düşman güçlere karşı cesur şekilde karşı koyuşumuzdur. Kıyı turizmi bölgesi halkımıza harika bir armağan olacak" diye konuştu.

Kim projenin 10 Ekim 2019'a yetiştirilmesi talimatını da verdi. 

ABD Başkanı Donald Trump ve Kim haziranda Singapur'daki tarihi zirvede Kore Yarımadası'nın nükleer silahlardan arındırılması için çalışma konusunda anlaşmıştı.

Ancak Kuzey Kore gösterdiği 'iyi niyet jestlerine' rağmen ülkeye yönelik yaptırımları sürdürdüğü için ABD'ye tepki göstermişti. Kim, ABD'nin Kuzey Kore'den nükleer silahlardan arınma konusundaki talepleri yine 'haydutvari' olarak nitelemişti. 

ABD, Kuzey Kore tamamen nükleer silahtan arındırıldığında yaptırımları kaldıracağını savunuyor.

Bursa'da eski belediye başkanı, çantasını çalanı sosyal medyadan arıyor Bursa'da eski belediye başkanı, çantasını çalanı sosyal medyadan arıyor

Bursa'da parçalanan araçtan sağ çıktı Bursa'da parçalanan araçtan sağ çıktı

Bursa'da dernekleşen köy kadınları bin kişiye istihdam sağladı Bursa'da dernekleşen köy kadınları bin kişiye istihdam sağladı

Yargıtay'dan Bursa'da emsal karar: Kiracı eve yaptığı masrafları alamayacak Yargıtay'dan Bursa'da emsal karar: Kiracı eve yaptığı masrafları alamayacak

Bursa'da iki kadının öldüğü kazada suçlu 'gaz pedalı' çıktı Bursa'da iki kadının öldüğü kazada suçlu 'gaz pedalı' çıktı

Altın alacaklar dikkat! Altın alacaklar dikkat!

Bursa'da önce hastane koridorundan kurtuldular, şimdi de bebekleri dünyaya geldi Bursa'da önce hastane koridorundan kurtuldular, şimdi de bebekleri dünyaya geldi

Kılıçdaroğlu Bursa dahil o 4 kenti ilçe ilçe gezecek! Kılıçdaroğlu Bursa dahil o 4 kenti ilçe ilçe gezecek!

Bursa'da telefon gaspçıları eğlence mekanında yakalandı Bursa'da telefon gaspçıları eğlence mekanında yakalandı

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Şubat 2019 Cumartesi)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Şubat 2019 Cumartesi)

Büyükşehir Belediyespor'un gözü Efeler Ligi'nde( ÖZEL HABER) Büyükşehir Belediyespor'un gözü Efeler Ligi'nde( ÖZEL HABER)

Bu hale getirdi... Sahte doktora hapis cezası Bu hale getirdi... Sahte doktora hapis cezası

İlginç olay ''Bebeğim orada'' dedi otobüsün altına girdi İlginç olay "Bebeğim orada" dedi otobüsün altına girdi