Kick boksun altın çocukları

Kick boksun altın çocukları

Çocuk yaşta dövüş sanatlarına ilgisi başlayan ve ulusal ve uluslararası başarılar elde Gaziantepli iki genç,15-23 Eylül'de İtalya'da düzenlenecek Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanmayı hedefliyor.

Bu yıl düzenlenen Uluslararası Open AvrupKa Şampiyonasında Ful Kontakt dalında 71 kiloda Levent Burak Kütüklü, 54 kiloda Seyit Battal Ay altın madalya kazandı.

Hocaları Mehmet Kaya'nın yönlendirmesiyle başladıkları kick boksta, elde ettikleri başarıyla 15-23 Eylül'de İtalya'nın Venedik kentinde düzenlenecek Dünya Gençler Ful Kontakt Kick Boks Şampiyonası'na katılma hakkı kazanan 18 yaşındaki Levent Burak Kütüklü ile 17 yaşındaki Seyit Battal Ay, birincilik kürsüsüne çıkmayı amaçlıyor.

Gaziantep Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü desteğiyle Kamil Ocak Spor Salonu'nda antrenmanlarını sürdüren milli sporcular, şampiyonluk için tekmelerini, yumruklarını çalıştırıyor.BAYRAK DALGALANSIN

Yoğun tempo içerisinde dünya şampiyonasına hazırlanan Kütüklü ve Ay spor sayesinde hayatlarında farklı bir sayfa açmasını da sağladı. Gençler, geçmişteki bazı kötü alışkanlıklarını spor sayesinde terk etti.

Kick koks antrenörü Mehmet Kaya, yıllardır gençleri yetiştirebilmek adına çaba sarf ettiklerini söyledi. Bu yıl yoğun bir şekilde antrenman yaptıklarını kaydeden Kaya, "Gece-gündüz, yağmur ve çamur demeden, çok zor şartlarda olsa da bu çocuklar canlarını dişlerine takarak çalıştı. Sıra dünya şampiyonasına geldi. İnşallah bütün hedefimiz dünya şampiyonasında al bayrağımızı dalgalandırmak ve bu onuru yaşamak istiyoruz." dedi.

Levent Burak Kütüklü de milli takım düzeyinde ülkesini temsil etmenin gururunu yaşadığını ifade etti.

Bursa'da müteahhit firma 300 kişiyi dolandırdı iddiası Bursa'da müteahhit firma 300 kişiyi dolandırdı iddiası

 Erdoğan: Bu ülkede bundan sonra Türk Lirası geçer Erdoğan: Bu ülkede bundan sonra Türk Lirası geçer

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, Timsah Arena'nın çenesinin Mart'ta biteceğini açıkladı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, Timsah Arena'nın çenesinin Mart'ta biteceğini açıkladı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: ''Bursa'yı 2035'e hazırlıyoruz'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: "Bursa'yı 2035'e hazırlıyoruz"

Babalarına muska yaptıracaklardı... İki genç kız kabus yaşadı! Babalarına muska yaptıracaklardı... İki genç kız kabus yaşadı!

Çilek paniğinin sebebi ortaya çıktı! Çilek paniğinin sebebi ortaya çıktı!

Aleyna Tilki'nin babası icralık oldu Aleyna Tilki'nin babası icralık oldu

Bursa polisinden okul çevrelerindeki kıraathane ve kafelere sıkı denetim! Bursa polisinden okul çevrelerindeki kıraathane ve kafelere sıkı denetim!

Ensesinde ağrı hisseden adamın röntgeninde kurşun çıktı Ensesinde ağrı hisseden adamın röntgeninde kurşun çıktı

Rus modelden şok 'Putin' iddiası! Rus modelden şok 'Putin' iddiası!

Bursa İznik Gölü'nde risk seviyesinde çekilme yok Bursa İznik Gölü'nde risk seviyesinde çekilme yok

Bursa İnkaya'da otopark sorunu bitiyor Bursa İnkaya'da otopark sorunu bitiyor

AK Partili belediye başkanına saldırı! AK Partili belediye başkanına saldırı!

Anayasa Mahkemesi'nden ''genel kadın'' kararı Anayasa Mahkemesi'nden "genel kadın" kararı

Bursa Oto Galericiler Odası Başkanı Yanık: ''Dolar arttı diye fiyat artırımına gitmedik'' Bursa Oto Galericiler Odası Başkanı Yanık: "Dolar arttı diye fiyat artırımına gitmedik"

Cinsiyet değiştirip sevgilisiyle evlenmek istiyor Cinsiyet değiştirip sevgilisiyle evlenmek istiyor

Bursa İl Emniyet Müdürü'nden velilere mektup Bursa İl Emniyet Müdürü'nden velilere mektup