Kıbrıs Üniversitesi, eğitim kurumlarıyla bir araya geldi

Kıbrıs Üniversitesi, eğitim kurumlarıyla bir araya geldi

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Doğu Anadolu Bölge Müdürü Özge Burak Değer, Van'daki eğitim kurumları ile bir araya geldi. 

Bir kahvaltı salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Doğu Anadolu Bölge Müdürü Özge Burak Değer, her yıl kentteki eğitim kurumları ile bir araya gelerek istişarede bulunduklarını ifade ederek, "2010 yılında başladık. 2010 yılından itibaren çok önemli güvenimiz oluştu. İnsanlar artık bizleri biliyor. Yoğun bir talep söz konusu. Özellikle var olan bölümlerimizdeki burslu bölümler, öğrencilerin alabilecekleri burslar, çift diploma imkanları, hukuk fakültesindeki devam mecburiyetlerinin olmayışı ve sınavdan sınava girebilme imkanı birçok kişide kolaylık sağlaması öğrencilerin tercih etme sebebi oluyor. Bunun yanında Kıbrıs'ın güvenli ortamı da yine öğrenci ve velilerin tercih sebebidir" dedi. 

Kıbrıs Üniversitesi'ne talebin her yıl artarak devam ettiğini vurgulayan Değer, "Sadece Van değil, Hakkari, Muş, Ağrı, Bitlis, Iğdır'dan birçok öğrencimiz bize ulaşıyor. Tüm Doğu Anadolu bizi tercih ettiği için her yıl artan bir öğrenci sayımız var. Sadece lisans değil DGS, özel yetenek bölümlerimiz ve aynı zamanda var olan doktora ve yüksek lisans bölümlerimizde de öğrenci kabulü yapıyoruz" ifadelerini kullandı. 

Kıbrıs Üniversitesi Doğu Anadolu Bölge Müdürlüğü olarak her zaman öğrencilerin yanında olduklarını ve gereken desteği sunacaklarının altını çizen Değer, "Tüm öğrencilerimize girdikleri ve sonuçlanan sınavdan dolayı başarılar diliyorum. Umarım hepsi diledikleri yerlere yerleşirler. Yine bu noktada endişeli olan, düşünceli olan arkadaşlarımızı ofisimize bekliyorum. Belki burslu bölümlere yerleşme olanakları olabilir. Bu anlamda her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Özel yetenek bölümleri kayıtlarını kapattık. Şu anda tercih dönemine geçtik. Tercih dönemlerinde öğrencilerimize ücretsiz yardımcı oluyoruz. Kafalarına takılan ve ya yardımcı olacağımız herhangi bir konuda rahatlıkla bize danışabilirler" şeklinde konuştu. 

MHP lideri Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu MHP lideri Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu

Bursa'da çöp evde kafesli hayat Bursa'da çöp evde kafesli hayat

Renault'dan Bursa'ya yeni fabrika Renault'dan Bursa'ya yeni fabrika

Serdar Ortaç'ın eşi Chloe ölümden döndü Serdar Ortaç'ın eşi Chloe ölümden döndü

Bursa'da  kapı kırdılar köpekle aradılar Bursa'da kapı kırdılar köpekle aradılar

Kaçırıldı, toplu tecavüze uğradı ve öldürüldü!
Kaçırıldı, toplu tecavüze uğradı ve öldürüldü!

Ceza yiyen sürücüden şaşırtan ifade: ''Bilgi havadan geldi'' Ceza yiyen sürücüden şaşırtan ifade: "Bilgi havadan geldi"

Çiftlik sahibi ve çalışanının katili ağabey çıktı Çiftlik sahibi ve çalışanının katili ağabey çıktı

Bursa'da Başkan söyledi, muhtarlar eşlik etti Bursa'da Başkan söyledi, muhtarlar eşlik etti

'Dur' ihtarına uymayan şahıs vurularak durduruldu 'Dur' ihtarına uymayan şahıs vurularak durduruldu

Bursa'da tartıştığı minibüs şoförünün telefonunu böyle çaldı Bursa'da tartıştığı minibüs şoförünün telefonunu böyle çaldı

Bursa'da sınıfa izinsiz girdi, ceza yedi Bursa'da sınıfa izinsiz girdi, ceza yedi

Baro Başkanından centilmenlik mesajı Baro Başkanından centilmenlik mesajı

Kendi ölüm ilanını hazırladı, babası yakalattı Kendi ölüm ilanını hazırladı, babası yakalattı

Bursa'da çekicinin iş kazası kamerada Bursa'da çekicinin iş kazası kamerada

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (16 Ekim 2018 Salı) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (16 Ekim 2018 Salı)

Bursalı sakallı kadın değişimiyle şaşırttı! Bursalı sakallı kadın değişimiyle şaşırttı!