Kardemir Karabükspor'dan 'tescil' feryadı

Kardemir Karabükspor'dan 'tescil' feryadı

Kardemir Karabükspor Başkanı Sedat Namal, futbolcu lisans tescil belgesi süresinin uzatılması çağrısında bulunarak, "Ülkemizde yaşanan kur hareketlikleri, ekonomik olaylardan dolayı belki imkan olur, olmaz. Bugün son gün. Bayram girdi, 30 Ağustos tatildi. En azından önümüzdeki 5 Eylül tarihine kadar bu lisansları uzatma süresi versinler" dedi.

Transfer ettiği 16 oyuncusunu lisansını maddi sıkıntılar nedeniyle çıkartamadığı için maçlara altyapı oyuncularıyla çıkan Kardemir Karabükspor'da 2 gün önce başkanlığa seçilen Sedat Namal, kulüp binasında basın toplantısı düzenledi. Başkan Namal, altyapı oyuncuları antrenman yaparken lisansları çıkartılmadığı için kadroya giremeyen oyunculardan Sissoko ve Aymen'in antrenman sahasının kapısı önünde oturup beklemelerinin yer aldığı fotoğrafı cep telefonundan gösterip şöyle dedi:

"Bu Türk sporu için çok üzücü bir durum. Hiç kimse kimsenin duygularıyla oynamasın. Bu adamlar dil bilmez, yol bilmez, yordam bilmez. Karabükspor'a gelmiş yöneticilere güvenmiş. Bizi üzen ve duygusallaştıran ve bu konuşmalara sürükleyen olaylarda bunlardır. Ülkemizde yaşanan kur hareketlikleri, ekonomik olaylardan dolayı belki imkan olur, olmaz ama yine de çağrıda bulunmak istiyorum Futbol Federasyonumuza. Belki sesimizi bakanımız, Cumhurbaşkanımız da duyabilir. Bugün son gün. Bayram girdi, 30 Ağustos tatildi. En azından önümüzdeki 5 Eylül tarihine kadar bu lisansları uzatma süresi versinler."

Lisanslar ne oldu diye sosyal medyadan binlerce sorular sorulduğuna dikkat çeken Namal, "Şöyle bir örnek vereceğim; ben uçakta yolculuk yapıyorum diş doktoruyum. Birisi kalp krizi geçirmiş, hostes tarafından doktor var mı uçağımızda anonsu olmuş. Ben Hipokrat yemini etmişim ve müdahale etmişim. Hastaya elimden geleni yapmışım. Hasta canlanırsa Cenab-ı Allah'ın takdiridir, duasını ben alırım. Ama ölürse bir kalp cerrahı ve kardiyolog uzmanı olmadığım için diş doktoru olarak da ceza çekmemeliyim. Başta sayın valimiz, belediye başkanımız, milletvekillerimiz, oda başkanımız herkes sözünde duracak. Bugün saat 17.00'a kadar bizim para problemimizi çözecekler. Benim talebim budur" diye konuştu.

Bursa'da pencerede sigara içerken üçüncü kattan düştü Bursa'da pencerede sigara içerken üçüncü kattan düştü

Ahşap evde yangın! 2 çocuk öldü, 3 çocuk yaralandı Ahşap evde yangın! 2 çocuk öldü, 3 çocuk yaralandı

Şoke eden olay! 85 yaşında sosyal medya cinayeti Şoke eden olay! 85 yaşında sosyal medya cinayeti

Balıkların üreme alanına kum ocağı Balıkların üreme alanına kum ocağı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'li şirket yöneticileriyle görüşecek Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'li şirket yöneticileriyle görüşecek

İttifakta tek aday formülü İttifakta tek aday formülü

ABD operasyon başlattı ABD operasyon başlattı

Uluslararası çete üyelerine operasyon! Uluslararası çete üyelerine operasyon!

2 askerimizi şehit eden 9 terörist tutuklandı 2 askerimizi şehit eden 9 terörist tutuklandı

Bursa bürokratlarından Gölyazı çıkarması Bursa bürokratlarından Gölyazı çıkarması

ABD'den skandal mülteci kararı! ABD'den skandal mülteci kararı!

Kebap dumanı konseri iptal ettirdi Kebap dumanı konseri iptal ettirdi

Sedanur'un zorla arabaya bindirildiği iddiası Sedanur'un zorla arabaya bindirildiği iddiası

Dede torun 43 ton mavi kapak topladı 137 kişiye umut oldu Dede torun 43 ton mavi kapak topladı 137 kişiye umut oldu

ABD'li genç golfçü sahada ölü bulundu ABD'li genç golfçü sahada ölü bulundu

Patlamamış top mermisi bulundu Patlamamış top mermisi bulundu

ABD'nin hamlesi dünya için hem iyi hem de kötü ABD'nin hamlesi dünya için hem iyi hem de kötü

'Chemnitz' hamlesi: Görevden alındı 'Chemnitz' hamlesi: Görevden alındı