Karabük Üniversitesi'nde 500 Çadlı öğrenciye eğitim

Karabük Üniversitesi'nde 500 Çadlı öğrenciye eğitim

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, öğrenci alım protokolü yapmak üzere Çad Cumhuriyeti başkenti Encemine'de görüşmelerde bulundu. 

Rektör Polat, Çad temasları kapsamında daha önceki ziyarette olduğu gibi yoğun ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında bin kişilik konferans salonunda öğrencilere Türkiye ve Karabük Üniversitesi tanıtıldı. Çad merkezi üniversite giriş sınavında başarılı olan ilk bin öğrenci arasından 500 öğrenci alınmak üzere Çad hükümeti ile bir protokol daha yapıldı. Protokolü Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ile N'Djaména Üniversitesi Rektörü Prof. Mahamat Barka imzaladı. 

Çad Cumhurbaşkanlığından büyük destek 

Çad ziyareti kapsamında ayrıca, Çad Devlet Başkanı Idriss Déby'nin eşi Hinda Déby Itno İle de öğrenci alımı hususunda Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda bir saatlik görüşme yapıldı. Hinda Déby Itno Karabük Üniversitesinin bu imkanı sağlamasından dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. İlk 1000 öğrenci içerisindeki kız öğrencilerinin tamamının eğitim almak üzere Karabük Üniversitesine getirilecek olmasının ülkede büyük mutluluk doğurduğunu da ifade eden Hinda Déby Itno, Cumhurbaşkanlığı olarak eğitim almak üzere Karabük Üniversitesine gelecek olan öğrencilere devlet desteği sağlayacaklarını da ifade etti. 

"Karabük Üniversitesi, Çad'a istikrarlı bir şekilde destek veriyor" 

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ve heyeti Çad Yüksek Eğitim Bakanı Dr. David Houdeingar Ngarimaden ile de çok yapıcı bir görüşme gerçekleştirildi. Bakan, Karabük Üniversitesinin istikrarlı ve disiplinli bir şekilde Çad Cumhuriyeti'ne vermiş olduğu desteği hükumet olarak çok önemsediklerini, en kısa zamanda Karabük Üniversitesine gelmek istediklerini ifade etti. 

Karabük Üniversitesi heyetine ziyaret kapsamında gerçekleşen öğrenci seçim işlemleri sırasında Karabük Üniversitesinde halihazırda eğitim görmekte olan Çadlı öğrenciler de yardımcı oldular. 

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat Başkanlığı'nda gerçekleşen Çad ziyaretindeki heyette; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Türkiye'nin Eski Çad - Encemine Büyükelçisi ve şu an İstanbul Medeniyet Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kavas ile Dr. Öğretim Üyesi Yasin Ortakçı yer aldı. 

Binali Yıldırım: Meclis başkanlığı görevimdeki son işim belki de bu olacak Binali Yıldırım: Meclis başkanlığı görevimdeki son işim belki de bu olacak

Bursa'da zabıtanın dikkati hayat kurtardı! Bursa'da zabıtanın dikkati hayat kurtardı!

Bursa Uludağ'da kilometrelerce kuyruk oluştu Bursa Uludağ'da kilometrelerce kuyruk oluştu

Aile kavgasında facia! Aile kavgasında facia!

10 bin liraya bilgisayar aldı, kargocu fark edince... 10 bin liraya bilgisayar aldı, kargocu fark edince...

Mertcan'ın karnesi kahretti Mertcan'ın karnesi kahretti

2023'e kadar depozito uygulamasına geçilecek 2023'e kadar depozito uygulamasına geçilecek

Uludağ'dan renkli görüntüler! Düşe kalka birinci olmaya çalıştılar Uludağ'dan renkli görüntüler! Düşe kalka birinci olmaya çalıştılar

Bursa'da tüfeği temizlerken parmağından oldu Bursa'da tüfeği temizlerken parmağından oldu

Belediye başkanının evi kurşunlandı! Belediye başkanının evi kurşunlandı!

Bursa'da ilişkisi olduğu 3 çocuk annesi kadını 9 kurşunla öldürdü Bursa'da ilişkisi olduğu 3 çocuk annesi kadını 9 kurşunla öldürdü

Parkta tecavüz dehşeti! Elbiseleri ateşe verildi Parkta tecavüz dehşeti! Elbiseleri ateşe verildi

Bursa'da araba fiyatına mezar taşı! Bursa'da araba fiyatına mezar taşı!

Parkta erkek cesedi bulundu Parkta erkek cesedi bulundu

Saplantılı aşık bu hale getirdi Saplantılı aşık bu hale getirdi

Bursa Uludağ'da nefes kesen tatbikat Bursa Uludağ'da nefes kesen tatbikat

Sokak ortasında fuhuş rezaleti! Sokak ortasında fuhuş rezaleti!