Kar tatilinde nöbet ek ders ödenir mi?

Kar tatilinde nöbet ek ders ödenir mi?

Zorlu kış koşulları yurdun dört bir yanında etkili olurken, pek çok ilde okulların tatil edildiği haberleri de arka arkaya geliyor. Kar tatili hem öğretmenler hem de öğrenciler için eğitime kısa bir mola verme imkanı sunarken öğretmenler ise kar tatilinde nöbet ek ders ücretlerinin ödenip ödenmeyeceğini merak ediyor. İşte MEB'in cevabı!

Kış tüm ülkeyi etkisi altına almış durumda. Böyle olunca da şiddetli kar ve kötü hava sebebiyle bazı illerde okullar tatil ediliyor. Kar tatili öğrencileri sevindirirken öğretmenler ise tatillerde nöbet ek ders ücretlerinin durumunu merak ediyor. Peki kar tatilinde öğretmenlere nöbet ek ders ücreti ödeniyor mu?

KAR TATİLİNDE NÖBET EK DERS ÜCRETİ ALINIR MI?

Haftada 3 saati geçmemek kaydıyla öğretmenlere nöbet ek ders ücreti ödenmektedir. Ancak kar tatili gibi durumlarda nöbetler için ödenen ek ders ücretinin ne olacağı öğretmenlerde merak uyandırıyor.

Kar tatili sırasında ek ders ücretini almaya devam eden öğretmenler nöbet ek ders ücretini ise alamıyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından konuyla ilgili Maliye Bakanlığı'na sorulan görüş sonrası MEB, nöbet ücretinin ödenmesi için de nöbet görevinin fiilen yerine getirilmesi gerektiğini ifade ederken, kar tatili olan günlerde nöbet ek ders ücretinin ödenmeyeceğini de ifade etmiştir.

MEB YAZI YAYINLADI

ME'in ilgili yazısında; "Bakanlığımıza bağlı örgün eğitim kurumlarında görev yapmakta olan müdür yardımcıları ve öğretmenlerin, ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları veya öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle fiilen yerine getirmedikleri nöbet görevlerini yapmış sayılmayacaklarına ilişkin ilgili yazının bir örneği ekte gönderilmiştir." ifadesi kullanılmıştır.

Bursa'da soğuk hava deposunda yangın çıktı! 40 ton meyve-sebze kül oldu Bursa'da soğuk hava deposunda yangın çıktı! 40 ton meyve-sebze kül oldu

Bursa'da otomobil ile motosikletin çarpışma anı kamerada Bursa'da otomobil ile motosikletin çarpışma anı kamerada

Dersten çağırdığı öğretmeni koridorda dövdü Dersten çağırdığı öğretmeni koridorda dövdü

Bursa'dan yola çıkmışlardı! Terör örgütü elebaşının avukatlarıyla görüşmesi sona erdi Bursa'dan yola çıkmışlardı! Terör örgütü elebaşının avukatlarıyla görüşmesi sona erdi

LGS sınav giriş yerleri açıklandı LGS sınav giriş yerleri açıklandı

Bursa'da ulaşım zammına at arabalı tepki Bursa'da ulaşım zammına at arabalı tepki

Maaşını alamayan adam ortalığı birbirine kattı Maaşını alamayan adam ortalığı birbirine kattı

Bursa Valiliği'nden toz taşınımı uyarısı geldi! Bursa Valiliği'nden toz taşınımı uyarısı geldi!

Bursa'da uyuşturucu operasyonu! 17 kişi gözaltında Bursa'da uyuşturucu operasyonu! 17 kişi gözaltında

Bursa Mudanya Belediye Başkanı Türkyılmaz: ''Mudanya'nın ve Mudanyalıların hakkını kimseye yedirmem'' Bursa Mudanya Belediye Başkanı Türkyılmaz: "Mudanya'nın ve Mudanyalıların hakkını kimseye yedirmem"

25 kilo salep soğanı topladılar, 300 bin TL ceza yediler 25 kilo salep soğanı topladılar, 300 bin TL ceza yediler

Bursa'da Gemlik Belediye Başkanı Sertaslan borçları afişle halka duyurdu! Bursa'da Gemlik Belediye Başkanı Sertaslan borçları afişle halka duyurdu!

Bursa'da feci kaza! 3 yaralı (ÖZEL HABER) Bursa'da feci kaza! 3 yaralı (ÖZEL HABER)

Bursa'da zabıtada yaka kamerası dönemi Bursa'da zabıtada yaka kamerası dönemi

'Swinger' bahanesiyle gasba 14,5 yıl hapis 'Swinger' bahanesiyle gasba 14,5 yıl hapis

İnşaat alanındaki çukura düşen Baran'ın ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı İnşaat alanındaki çukura düşen Baran'ın ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı