Japonya, ABD ile anlaştı!

Japonya, ABD ile anlaştı!

Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile ABD Başkanı Donald Trump, Kore Yarımadası'nın nükleer silahlardan arındırılması konusunda işbirliğini sürdürme kararı aldı.

Kyodo ajansının haberine göre, Abe ve Trump yaptıkları telefon  görüşmesinde, KoreYarımadası'ndaki nükleer silahların yok edilmesi için birlikte  çalışmayı sürdürme konusunda mutabık kaldı.

Japonya Başbakanı Abe, basına yaptığı açıklamada, Trump ile Kuzey  Kore'deki son durumu ele aldıklarını ve bu ülkeyle ilgili izledikleri  politikaları görüştüklerini belirtti.

Abe, Trump'ın kendisine, 1970'lerde ve 80'lerde Kuzey Koreli ajanlar  tarafından kaçırılan Japon vatandaşları konusunun çözümü için Washington'ın  Tokyo'ya destek sağlayacağı konusunda güvence verdiğini aktardı.

Japon başbakan ayrıca ülkesinin, Kuzey Kore'nin nükleer ve füze  programlarına son verilmesi ve  kaçırılan Japon vatandaşları konusunu çözmek için  ABD, Güney Kore, Çin ve Rusya ile birlikte çalışmaya hazır olduğunu yineledi.

ABD Başkanı Trump, tarihi bir kararla Kuzey Kore lideri Kim Jong-un  ile 12 Haziran'daSingapur'da görüşmüştü. İki lider, Kore Yarımadası'nın nükleer  silahlardan arındırılması için ABD ile Kuzey Kore arasında diplomatik  müzakerelerin devam etmesi konusunda mutabakat imzalamıştı.

Japonya Dışişleri Bakanı Taro Kono, Singapur'da bu ayın başında  düzenlenen 51. ASEAN Dışişleri Bakanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, üye  ülkelere, Kuzey Kore'ye yönelik Birleşmiş Milletler (BM) yaptırımlarının  istikrarlı bir şekilde uygulanması çağrısında bulunmuştu.

Kuzey Kore'nin kaçırdığı Japon vatandaşları iki ülke ilişkilerini  geçmişten bu yana en fazla etkileyen konulardan biri. Japonya, Kuzey Kore'nin  1970 ve 1980'lerde vatandaşlarının Kuzey Kore'nin kendi ajanları tarafından  kaçırıldığına inanıyor. Kuzey Kore'nin bu kişileri, kendi istihbarat servisi  görevlilerine Japonca öğretmeleri ve bu görevlileri casusluk yapma konusunda  eğitmeleri için kullandığı tahmin ediliyor.

Bursa'da apartmandaki çifte cinayet ve yaralamaya 3 kez müebbet istemi Bursa'da apartmandaki çifte cinayet ve yaralamaya 3 kez müebbet istemi

Karşı yönden gelen otomobil üzerine uçtu Karşı yönden gelen otomobil üzerine uçtu

Göksu ırmağına atlayan genç kızın cesedi 6 gün sonra bulundu Göksu ırmağına atlayan genç kızın cesedi 6 gün sonra bulundu

Elindeki silahla sahaya girmek istedi Elindeki silahla sahaya girmek istedi

Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Yılmaz: Tüketiciler sosyal medyada indirim istiyor Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Yılmaz: Tüketiciler sosyal medyada indirim istiyor

Bursa'da adıyla ünlenen tatlı: ''Duvalı tatlı'' Bursa'da adıyla ünlenen tatlı: "Duvalı tatlı"

Kaan Vardar; <br /> Bursaspor'un ismini anarken ''DESTUR'' çekin! Kaan Vardar;
Bursaspor'un ismini anarken "DESTUR" çekin!

Bursa'da aç kalan köpekler ilkokul öğrencisine böyle saldırdı Bursa'da aç kalan köpekler ilkokul öğrencisine böyle saldırdı

Bu kızların hayatı tehlikede!
Bu kızların hayatı tehlikede!

Bursa Osmangazi'de su kesintisi	Bursa Osmangazi'de su kesintisi

Burun ameliyatı sonrası hayatını kaybetti Burun ameliyatı sonrası hayatını kaybetti

Bursa'da TOKİ'nin İznik evlerine icra şoku Bursa'da TOKİ'nin İznik evlerine icra şoku

Bursa'da tarihi handaki çelik kapı söküldü Bursa'da tarihi handaki çelik kapı söküldü

Milli takım antrenörünün ölüm nedeni belli oldu Milli takım antrenörünün ölüm nedeni belli oldu

Bursa'da o soyulmaktan bıktı, onlar soymaktan bıkmadı Bursa'da o soyulmaktan bıktı, onlar soymaktan bıkmadı

Bursa Nilüfer'in 2019 bütçesi 394 milyon TL Bursa Nilüfer'in 2019 bütçesi 394 milyon TL