İzmir Ekonomili gençlerden münazara turnuvası

İzmir Ekonomili gençlerden münazara turnuvası

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Münazara Topluluğu, bu yıl ikincisini düzenlediği "İEÜ Open Münazara Turnuvası"yla tüm Türkiye'den üniversite ve lise öğrencilerini bir araya getirdi. Kendilerine verilen konuları kurallara göre tartışan takımlar iki gün boyunca hem düşünsel bir mücadeleye girdi hem de yeni dostlar kazandı. 

"2. İEÜ Open Münazara Turnuvası" bu yıl hem üniversite hem de liselerden gelen münazara kulüplerini bir araya getirdi. 150 öğrencinin katılımıyla oluşturulan 60 takım, iki gün süren etkinlikte kendilerine verilen konular hakkında jüri önünde tartıştı. Tartışacakları konuları önceden çalışma fırsatı olmayan takımlar, genel kültür, mantık, analiz ve hitap yetenekleriyle rakiplerinin önüne geçmeye çalıştı. İEÜ Elektrik Elektronik Bölümü 1. sınıf öğrencisi ve İEÜ Münazara Topluluğu Başkanı Yağız Atalay, münazara gruplarının insana önemli beceriler kattığını ve network oluşturmalarına yardımcı olduğunu belirterek, "Güncel konuların ele alındığı ve objektif bakış açılarıyla irdelendiği bir ortam sağlıyoruz. Her fikir dile getirilebiliyor. Çeşitli disiplinlerden arkadaşlarımızla bir araya geldiğimiz için bir konuya çok farklı yaklaşımlar ortaya çıkabiliyor ve bunu tartışarak geliştirmek kendimize yaptığımız bir yatırım oluyor" dedi. 

Münazara karşılaşmalarının belirli kurallara göre jüriler tarafından değerlendirildiğini aktaran Atalay, "Gündemi takip etmek, bilgilerimizle tartışma konusunu desteklemek, empati kurmak karşılaşmaların olmazsa olmazı. Zaten bunları yaptığınızda kişisel gelişiminizde önemli adımlar atmış oluyorsunuz. En önemlisi de tanıştığınız insanlar ve edindiğiniz arkadaşlıklar. Bazen siz, kendi ilgi alanınızla ilgili bir başkasıyla bilgi paylaşırken, bazen de sizin bilmediğiniz konular üzerinde uzman arkadaşlarınızdan destek alıyorsunuz. Güzel bir takım çalışması ve birlik ruhu oluşuyor" diye konuştu. 

Bursa'da meyve-sebze hırsızlığı! Bursa'da meyve-sebze hırsızlığı!

Bakan Akar ve Orgeneral Güler ABD'de askeri törenle karşılandı Bakan Akar ve Orgeneral Güler ABD'de askeri törenle karşılandı

Sahile uçan taksinin sürücüsü hayatını kaybetti Sahile uçan taksinin sürücüsü hayatını kaybetti

Ehliyetsiz sürücü ortalığı birbirine kattı Ehliyetsiz sürücü ortalığı birbirine kattı

BDDK Başkanı'ndan çok kritik 'kredi' açıklaması! BDDK Başkanı'ndan çok kritik 'kredi' açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Bay Kemal bizim kuyruklarımız yokluk değil, varlık kuyrukları'' Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bay Kemal bizim kuyruklarımız yokluk değil, varlık kuyrukları"

Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya'dan Bursa'ya ziyaret Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya'dan Bursa'ya ziyaret

Trump'a karşı dava açtı Trump'a karşı dava açtı

Bursa'da DEAŞ'lı 2 kadın terörist tutuklandı Bursa'da DEAŞ'lı 2 kadın terörist tutuklandı

Facebook kullananlar için çok önemli haber! Facebook kullananlar için çok önemli haber!

Çalıştığı inşaatta intihar etti Çalıştığı inşaatta intihar etti

Sosyal medya dolandırıcısı tutuklandı Sosyal medya dolandırıcısı tutuklandı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Kelesli yerinde mutlu ve huzurlu olacak Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Kelesli yerinde mutlu ve huzurlu olacak

Kadın sürücü dehşet saçtı! Kadın sürücü dehşet saçtı!