İzmir'deki "askeri casuslukta kumpas" davası

İzmir'deki ''askeri casuslukta kumpas'' davası

İzmir'de, askeri casusluk soruşturmasındaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin, FETÖ'nün TSK içindeki üyeleri hakkında açılan 103 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.

İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde 17'si tutuklu 103 sanığın yargılandığı davanın bugünkü duruşmasında, tutuklu sanıklar ile tutuksuz sanıklardan bazıları ve avukatları hazır bulundu. Duruşma savcısının, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamı yönünde görüş belirtmesinin ardından söz alan bazı sanıklar ve avukatları tahliye talebinde bulundu. 

FETÖ ile bağlantısı olmadığını savunan tutuklu sanıklardan Ekrem S., hakkında örgütle bağlantısı olduğuna ilişkin somut bir delilin dosyaya girmediğini iddia ederek tahliye talebinde bulundu. Tutuklu sanıklardan Ali Ç. ise örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock'u kullanmadığını, aleyhine tanık olarak ifade veren kişilerin beyanlarını reddettiğini söyleyerek tutuksuz yargılanmak istediğin söyledi. 

Savcının mütalaasına katılmadığını ifade eden tutuklu sanıklardan Ali Oğuz K. da cezaevi şartlarının zor olduğunu belirterek, annesi ve babasının sağlık problemi yaşadığını, ailesinin mağdur olduğunu ileri sürerek tahliyesini talep etti. 

Tutuklu sanıklardan Çetin C., 24 aydan beridir tutuklu bulunduğunu ve B.G'nin iddiaları yüzünden tutuklandığını ancak yargılama aşamasında bu kişinin kendisini tanımadığını söylediğini iddia ederek bu kişinin ifadesinin boşa çıktığını dile getirdi. 

"Daha önce ByLock kullandığıma ilişkin dosyaya giren bir bilgi yoktu ancak şimdi bu programı kullandığım söyleniyor. ByLock kullanmadım" diyen Çetin C., mahkeme heyetinden tahliye talebinde bulundu. Mahkeme heyeti, duruşmayı 9 Kasım Cuma gününe erteledi. 
 

Bursa'da yürümekte zorlanınca kaykay ile çay dağıtmaya başladı Bursa'da yürümekte zorlanınca kaykay ile çay dağıtmaya başladı

Bakan Koca'dan flaş açıklama... Askerliğini yapmış sayılacaklar Bakan Koca'dan flaş açıklama... Askerliğini yapmış sayılacaklar

Emeklilere bayram ikramiyesi 31 Mayıs'ta ödenecek Emeklilere bayram ikramiyesi 31 Mayıs'ta ödenecek

Mehmet Ali Ekmekçi; <br /> BursaRay'da süre kısalacak mı? Mehmet Ali Ekmekçi;
BursaRay'da süre kısalacak mı?

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (25 Mayıs 2019 Cumartesi)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (25 Mayıs 2019 Cumartesi)

Kendisinden şikayetçi oldu! Kendisinden şikayetçi oldu!

Kucağında bebek ile direksiyon başına geçen sürücü tepki çekti Kucağında bebek ile direksiyon başına geçen sürücü tepki çekti

Sahibinin gezmeye çıkardığı pitbull dehşet saçtı Sahibinin gezmeye çıkardığı pitbull dehşet saçtı

Lisede taciz! O öğretmen açığa alındı Lisede taciz! O öğretmen açığa alındı

Bursa'da sahur yolunda feci kaza! Ön camdan fırlayan sürücü ağır yaralı Bursa'da sahur yolunda feci kaza! Ön camdan fırlayan sürücü ağır yaralı

Demir çalarken suçüstü yakalandılar Demir çalarken suçüstü yakalandılar

Serkan Yetişmişoğlu; <br /> Ne değişti?  Serkan Yetişmişoğlu;
Ne değişti? 

Merak ve korku bağımlılığı artırıp ölüme sürüklüyor! Merak ve korku bağımlılığı artırıp ölüme sürüklüyor!

İran'da yoga yapan 30 kişi gözaltına alındı İran'da yoga yapan 30 kişi gözaltına alındı

Sinan Akçıl ile Burcu Kıratlı bayram sonrası boşanıyor Sinan Akçıl ile Burcu Kıratlı bayram sonrası boşanıyor

Kadınlara çift maaş imkanı Kadınlara çift maaş imkanı

Polis ekiplerine bıçakla saldırdı! Polis ekiplerine bıçakla saldırdı!