İzmir'deki "askeri casuslukta kumpas" davası

İzmir'deki ''askeri casuslukta kumpas'' davası

İzmir'de, askeri casusluk soruşturmasındaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin, FETÖ'nün TSK içindeki üyeleri hakkında açılan 103 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.

İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde 17'si tutuklu 103 sanığın yargılandığı davanın bugünkü duruşmasında, tutuklu sanıklar ile tutuksuz sanıklardan bazıları ve avukatları hazır bulundu. Duruşma savcısının, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamı yönünde görüş belirtmesinin ardından söz alan bazı sanıklar ve avukatları tahliye talebinde bulundu. 

FETÖ ile bağlantısı olmadığını savunan tutuklu sanıklardan Ekrem S., hakkında örgütle bağlantısı olduğuna ilişkin somut bir delilin dosyaya girmediğini iddia ederek tahliye talebinde bulundu. Tutuklu sanıklardan Ali Ç. ise örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock'u kullanmadığını, aleyhine tanık olarak ifade veren kişilerin beyanlarını reddettiğini söyleyerek tutuksuz yargılanmak istediğin söyledi. 

Savcının mütalaasına katılmadığını ifade eden tutuklu sanıklardan Ali Oğuz K. da cezaevi şartlarının zor olduğunu belirterek, annesi ve babasının sağlık problemi yaşadığını, ailesinin mağdur olduğunu ileri sürerek tahliyesini talep etti. 

Tutuklu sanıklardan Çetin C., 24 aydan beridir tutuklu bulunduğunu ve B.G'nin iddiaları yüzünden tutuklandığını ancak yargılama aşamasında bu kişinin kendisini tanımadığını söylediğini iddia ederek bu kişinin ifadesinin boşa çıktığını dile getirdi. 

"Daha önce ByLock kullandığıma ilişkin dosyaya giren bir bilgi yoktu ancak şimdi bu programı kullandığım söyleniyor. ByLock kullanmadım" diyen Çetin C., mahkeme heyetinden tahliye talebinde bulundu. Mahkeme heyeti, duruşmayı 9 Kasım Cuma gününe erteledi. 
 

Bursa Uludağ'da kar kalınlığı 7 santimetre Bursa Uludağ'da kar kalınlığı 7 santimetre

Bursa İnegöl'de toplu taşımaya zam Bursa İnegöl'de toplu taşımaya zam

500 fitte tanıştığı Mısırlı sevgilisini, Bursa'ya gelin getirdi 500 fitte tanıştığı Mısırlı sevgilisini, Bursa'ya gelin getirdi

Bursa'da 1 lira yüzünden ölüyordu! Hayata böyle döndü Bursa'da 1 lira yüzünden ölüyordu! Hayata böyle döndü

Murat Göğebakan'ın kuzeni, annesini darp etti Murat Göğebakan'ın kuzeni, annesini darp etti

Komisyoncular giderse meydan tüccarlara mı kalacak? Komisyoncular giderse meydan tüccarlara mı kalacak?

Bursa'da ahşap ev alevlere teslim! Bursa'da ahşap ev alevlere teslim!

Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk

Cesedi çamaşır makinesinin içine koymuşlardı... Korkunç ifadeler! Cesedi çamaşır makinesinin içine koymuşlardı... Korkunç ifadeler!

Mesut Demir; <br /> Emirsultan siyasi arenaya döndü Mesut Demir;
Emirsultan siyasi arenaya döndü

Milli Piyangonun yılbaşı büyük ikramiyesi 70 milyon TL Milli Piyangonun yılbaşı büyük ikramiyesi 70 milyon TL

Bursa'da sobayı yakarken halıya düşen ateş evi küle çevirdi Bursa'da sobayı yakarken halıya düşen ateş evi küle çevirdi

Bursa'da her geçen gün dünyası daha da kararan çocuğun yardım çığlığı Bursa'da her geçen gün dünyası daha da kararan çocuğun yardım çığlığı

Aysın Komitgan; <br /> Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur? Aysın Komitgan;
Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur?

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (15 Kasım 2018 Perşembe) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (15 Kasım 2018 Perşembe)