İzmir'deki "askeri casuslukta kumpas" davası

İzmir'deki ''askeri casuslukta kumpas'' davası

İzmir'de, askeri casusluk soruşturmasındaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin, FETÖ'nün TSK içindeki üyeleri hakkında açılan 103 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.

İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde 17'si tutuklu 103 sanığın yargılandığı davanın bugünkü duruşmasında, tutuklu sanıklar ile tutuksuz sanıklardan bazıları ve avukatları hazır bulundu. Duruşma savcısının, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamı yönünde görüş belirtmesinin ardından söz alan bazı sanıklar ve avukatları tahliye talebinde bulundu. 

FETÖ ile bağlantısı olmadığını savunan tutuklu sanıklardan Ekrem S., hakkında örgütle bağlantısı olduğuna ilişkin somut bir delilin dosyaya girmediğini iddia ederek tahliye talebinde bulundu. Tutuklu sanıklardan Ali Ç. ise örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock'u kullanmadığını, aleyhine tanık olarak ifade veren kişilerin beyanlarını reddettiğini söyleyerek tutuksuz yargılanmak istediğin söyledi. 

Savcının mütalaasına katılmadığını ifade eden tutuklu sanıklardan Ali Oğuz K. da cezaevi şartlarının zor olduğunu belirterek, annesi ve babasının sağlık problemi yaşadığını, ailesinin mağdur olduğunu ileri sürerek tahliyesini talep etti. 

Tutuklu sanıklardan Çetin C., 24 aydan beridir tutuklu bulunduğunu ve B.G'nin iddiaları yüzünden tutuklandığını ancak yargılama aşamasında bu kişinin kendisini tanımadığını söylediğini iddia ederek bu kişinin ifadesinin boşa çıktığını dile getirdi. 

"Daha önce ByLock kullandığıma ilişkin dosyaya giren bir bilgi yoktu ancak şimdi bu programı kullandığım söyleniyor. ByLock kullanmadım" diyen Çetin C., mahkeme heyetinden tahliye talebinde bulundu. Mahkeme heyeti, duruşmayı 9 Kasım Cuma gününe erteledi. 
 

Bursa'da karayolunda ters yönde giden at arabası paniği Bursa'da karayolunda ters yönde giden at arabası paniği

Bursa'da jandarmadan fuhuş operasyonu: 10 gözaltı Bursa'da jandarmadan fuhuş operasyonu: 10 gözaltı

Çalışanının banyo yapmamasına kızıp döven patrona ceza Çalışanının banyo yapmamasına kızıp döven patrona ceza

Bursa'da 570 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı Bursa'da 570 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

Bursa'da sis kazası: 1'i ağır 3 yaralı Bursa'da sis kazası: 1'i ağır 3 yaralı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: 2026 yılına yüksek teknoloji ile ulaşacağız Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: 2026 yılına yüksek teknoloji ile ulaşacağız

İlginç olay! İlk önce komşunun elektrik telini kesti sonra... İlginç olay! İlk önce komşunun elektrik telini kesti sonra...

Bursa'da drone ile saniye saniye kurtarma operasyonu Bursa'da drone ile saniye saniye kurtarma operasyonu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey'in ilk seçim ziyareti Vali Canbolat'a  Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey'in ilk seçim ziyareti Vali Canbolat'a 

Bursa'da saçına 8 yıldır makas değmeyen Baran, karne aldı Bursa'da saçına 8 yıldır makas değmeyen Baran, karne aldı

Bursa'da çocuğu için yaptığı ranza ilgi görünce mobilya üretimine başladı Bursa'da çocuğu için yaptığı ranza ilgi görünce mobilya üretimine başladı