İşte '60' günlük Cocu!

İşte '60' günlük Cocu!

Fenerbahçe, lige 3 maçta 2 yenilgiyle başlayınca, teknik direktör Phillip Cocu'nun sorunları daha da arttı. Sarı-lacivertlilerle yeni bir döneme başlayan Hollandalı teknik adam geçiş sürecinde beklediği gibi sancılı bir başlangıç yaptı.

İşte Cocu'nun 60 günlük muhasebesi:

TRANSFER SORUNLARI

Cocu geldiğinde, mevcut transfer sıkıntısı ve Finansal Fair Play sorununu problem etmedi. Ancak yaşanan gecikmeler, belirsizlik ve sürekli yaşanan değişimler hem takımı yordu hem de Cocu'nun planlarını bozdu. Benfica eşleşmesine forvetsiz ve stopersiz giren Hollandalı çalıştırıcı, tam lig başladığında da Giuliano ve Souza gibi iki as oyuncusunu yollamak zorunda kaldı. Ayrıca yapılan takviyeleri de kullanamadı.

SAKATLIKLAR

Göreve başladığında 34 kişilik bir grupla yola çıkan Cocu, as kadroda değerlendirmek istediği Soldado, İsmail Köybaşı ve Aatif'in sakatlıklarını yaşadı. 3 oyuncunun da uzun süren ayrılığı resmi maçları direkt etkiledi, ilk 11'de sıkıntı oldu.

EKONOMİK SINIRLAMA

Cocu'nun UEFA ile yapılan Finansal Fair Play anlaşması nedeniyle ekonomik açıdan yapılan sınırlamalarla uğraşması da bir diğer detay oldu. Her yapılacak anlaşma ve transfer araştırmasında ilk olarak ekonomik konular gündeme geldi.

GENÇLİK PLANI

PSV'deki gibi genç yıldızları A takımla kaynaştırmak isteyen Cocu, geçiş sürecinde yaşanan sancılarda hem genç yıldızlarını korumak hem de tecrübeli oyuncularla iyi anlaşmalarını sağlamaya çabaladı.

ÇÖZÜMÜ HAZIR

Phillip Cocu ve ekibinin önünde çözüm opsiyonları da hazır... Hollandalı, transfer dönemi bitene kadar eline nihai bir kadro geçmesini bekliyor. Böylece takımın gerçek performansının kasım-aralık aylarında artması bekleniyor. Fenerbahçe Teknik Direktörü, takım maç ritmi kazandıkça da istenilen oyun yapısına alışacağını düşünüyor. Cocu, taraftarların destek vermeyi sürdürmesi halinde de istikrara kavuşacaklarına inanıyor.(Milliyet)

CHP'nin Bursa'da üç belediye başkan adayı daha belli oldu! CHP'nin Bursa'da üç belediye başkan adayı daha belli oldu!

Bursa'da evlilik dışı bebeğini gömen polise müebbet hapis verildi Bursa'da evlilik dışı bebeğini gömen polise müebbet hapis verildi

Bursa'da Rona'nın burnundan kaçamadılar Bursa'da Rona'nın burnundan kaçamadılar

Meclis'te intihar girişimi! Meclis'te intihar girişimi!

Dekoltesi olay olmuştu! 'Meğer Türkiye doğumluymuş!' Dekoltesi olay olmuştu! 'Meğer Türkiye doğumluymuş!'

Ünlü isme dava şoku... 13 yıla kadar hapsi isteniyor! Ünlü isme dava şoku... 13 yıla kadar hapsi isteniyor!

MEB'den flaş 'Öğrenci Andı' kararı MEB'den flaş 'Öğrenci Andı' kararı

Bursa'da hafta sonu mesaileri verilmeyen PTT çalışanlarından eylem Bursa'da hafta sonu mesaileri verilmeyen PTT çalışanlarından eylem

Bursalı iş adamı Türkün öldü Bursalı iş adamı Türkün öldü

Dilara cinayetinde çarpıcı detay Dilara cinayetinde çarpıcı detay

Bursa'da pazar fiyatları el yakıyor! Biberin kilosu 10 lira Bursa'da pazar fiyatları el yakıyor! Biberin kilosu 10 lira

Aysın Komitgan; <br /> Bal-Göç'te sular durulmuyor Aysın Komitgan;
Bal-Göç'te sular durulmuyor

Sokakta yorganla dolaşan gençlere başkandan davet! Sokakta yorganla dolaşan gençlere başkandan davet!

Bursalılar dilimiz bozuldu! Arkadaş 'pampa', şaşkın 'şapşik' oldu Bursalılar dilimiz bozuldu! Arkadaş 'pampa', şaşkın 'şapşik' oldu

Bursa Suuçtu Şelalesi, sonbaharda kartpostallık görüntü oluşturdu Bursa Suuçtu Şelalesi, sonbaharda kartpostallık görüntü oluşturdu

Bursa'da motosiklet sürücüsü yaralandı, trafik kilitlendi Bursa'da motosiklet sürücüsü yaralandı, trafik kilitlendi