İşte '60' günlük Cocu!

İşte '60' günlük Cocu!

Fenerbahçe, lige 3 maçta 2 yenilgiyle başlayınca, teknik direktör Phillip Cocu'nun sorunları daha da arttı. Sarı-lacivertlilerle yeni bir döneme başlayan Hollandalı teknik adam geçiş sürecinde beklediği gibi sancılı bir başlangıç yaptı.

İşte Cocu'nun 60 günlük muhasebesi:

TRANSFER SORUNLARI

Cocu geldiğinde, mevcut transfer sıkıntısı ve Finansal Fair Play sorununu problem etmedi. Ancak yaşanan gecikmeler, belirsizlik ve sürekli yaşanan değişimler hem takımı yordu hem de Cocu'nun planlarını bozdu. Benfica eşleşmesine forvetsiz ve stopersiz giren Hollandalı çalıştırıcı, tam lig başladığında da Giuliano ve Souza gibi iki as oyuncusunu yollamak zorunda kaldı. Ayrıca yapılan takviyeleri de kullanamadı.

SAKATLIKLAR

Göreve başladığında 34 kişilik bir grupla yola çıkan Cocu, as kadroda değerlendirmek istediği Soldado, İsmail Köybaşı ve Aatif'in sakatlıklarını yaşadı. 3 oyuncunun da uzun süren ayrılığı resmi maçları direkt etkiledi, ilk 11'de sıkıntı oldu.

EKONOMİK SINIRLAMA

Cocu'nun UEFA ile yapılan Finansal Fair Play anlaşması nedeniyle ekonomik açıdan yapılan sınırlamalarla uğraşması da bir diğer detay oldu. Her yapılacak anlaşma ve transfer araştırmasında ilk olarak ekonomik konular gündeme geldi.

GENÇLİK PLANI

PSV'deki gibi genç yıldızları A takımla kaynaştırmak isteyen Cocu, geçiş sürecinde yaşanan sancılarda hem genç yıldızlarını korumak hem de tecrübeli oyuncularla iyi anlaşmalarını sağlamaya çabaladı.

ÇÖZÜMÜ HAZIR

Phillip Cocu ve ekibinin önünde çözüm opsiyonları da hazır... Hollandalı, transfer dönemi bitene kadar eline nihai bir kadro geçmesini bekliyor. Böylece takımın gerçek performansının kasım-aralık aylarında artması bekleniyor. Fenerbahçe Teknik Direktörü, takım maç ritmi kazandıkça da istenilen oyun yapısına alışacağını düşünüyor. Cocu, taraftarların destek vermeyi sürdürmesi halinde de istikrara kavuşacaklarına inanıyor.(Milliyet)

Binali Yıldırım: Meclis başkanlığı görevimdeki son işim belki de bu olacak Binali Yıldırım: Meclis başkanlığı görevimdeki son işim belki de bu olacak

Bursa'da zabıtanın dikkati hayat kurtardı! Bursa'da zabıtanın dikkati hayat kurtardı!

Bursa Uludağ'da kilometrelerce kuyruk oluştu Bursa Uludağ'da kilometrelerce kuyruk oluştu

Aile kavgasında facia! Aile kavgasında facia!

10 bin liraya bilgisayar aldı, kargocu fark edince... 10 bin liraya bilgisayar aldı, kargocu fark edince...

Mertcan'ın karnesi kahretti Mertcan'ın karnesi kahretti

2023'e kadar depozito uygulamasına geçilecek 2023'e kadar depozito uygulamasına geçilecek

Uludağ'dan renkli görüntüler! Düşe kalka birinci olmaya çalıştılar Uludağ'dan renkli görüntüler! Düşe kalka birinci olmaya çalıştılar

Bursa'da tüfeği temizlerken parmağından oldu Bursa'da tüfeği temizlerken parmağından oldu

Belediye başkanının evi kurşunlandı! Belediye başkanının evi kurşunlandı!

Bursa'da ilişkisi olduğu 3 çocuk annesi kadını 9 kurşunla öldürdü Bursa'da ilişkisi olduğu 3 çocuk annesi kadını 9 kurşunla öldürdü

Parkta tecavüz dehşeti! Elbiseleri ateşe verildi Parkta tecavüz dehşeti! Elbiseleri ateşe verildi

Bursa'da araba fiyatına mezar taşı! Bursa'da araba fiyatına mezar taşı!

Parkta erkek cesedi bulundu Parkta erkek cesedi bulundu

Saplantılı aşık bu hale getirdi Saplantılı aşık bu hale getirdi

Bursa Uludağ'da nefes kesen tatbikat Bursa Uludağ'da nefes kesen tatbikat

Sokak ortasında fuhuş rezaleti! Sokak ortasında fuhuş rezaleti!