İstanbul'da "yan bakma" cinayeti

İstanbul'da ''yan bakma'' cinayeti

İstanbul Fatih'te 'yan bakma' tartışması sonrası 3 kişinin saldırısına uğrayan kişi hayatını kaybetti.

Fatih'te, inşaat işçisi Mustafa Cete, yan bakma tartışmasına girdiği bir grup tarafından tabancalı ve bıçaklı saldırıya uğradı. 

Cete'nin sokak ortasında silahla ateş açılıp defalarca bıçaklanarak öldürüldüğü korkunç olay işyeri güvenlik kameralarına yansıdı. Cinayete karışan İ.S'nin kaçarken düşürdüğü ve üzerinde adı yazılı olan kamayı polis buldu. Polis saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

Mustafa Cete(31) kardeşi Ö.Cete ile Fatih İskenderpaşa Mahallesinde yaşıyordu. Ö.Cete, geçtiğimiz Cuma akşamı saat 01.00 sıralarında eve girmek istedi. Anahtarı içeride unutmuştu. Pencereden içeri baktığında K.Ö, S.K ve İ.A'yı gördü. İçerideki 3 kişi alkol alıyordu. İçeridekilere seslenerek eve girmek istediğini söyledi. İ.S, bu isteğe küfürle karşılık vererek eve almadı. Ö.Cete'de ağabeyi Mustafa Cete'ye giderek, İ.S'nin eve kendisini almadığını, almadığı gibi küfür de ettiğini söyledi.

Mustafa Cete ve kardeşi Ö.Cete birlikte eve giderken, İ.S'nin evden ayrıldığını gördüler. Ö.Cete. internet kafeye giderken, ağabeyi Mustafa Cete sokakta kaldı.

Bu sırada İ.S ve ağabeyi arasında, evde yaşanan olayla bağlantılı yan bakma tartışması başladı ve kısa sürede alevlendi.

İ.S ve yanındakiler Mustafa Cete'ye tabanca ve bıçakla saldırdı. Kalbinden ve vücudunun değişik yerlerinden çok sayıda bıçak darbesi alan Mustafa Cete, kanlar içinde yere yığıldı. Yığıldığı yerde can verdi. Sokaktaki gürültüyü duyan kardeşi Ö.Cete, dışarı çıkarak sokağa girdiğinde ağabeyini yerde kanlar içinde buldu, ölmüştü. 

Olayın haber verilmesi üzerine polis ekipleri olay yerine geldi. Mustafa Cete, Adli Tıp Kurumuna kaldırılırken, olay yerinde yapılan aramada boş kovanlar ve bıçak bulundu. Aramaya devam eden ekipler İ.S'nin kaçarken yere düşürdüğü üzerinde ismi yazılı olan kamayı buldu. Sokak ortasında yaşanan korkunç cinayet işyeri güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Polis, yerde bulunan kamanın üzerinde adı bulunan İ.S ve diğer olaya karışan kişileri güvenlik kamera görüntülerinden tespit ederek yakalamak için çalışma başlattı.

Düğün konvoyuna ateş açtı: Yaralılar var Düğün konvoyuna ateş açtı: Yaralılar var

Karısını pazarlarken yakalandı Karısını pazarlarken yakalandı

Yertaş İnşaat konkordato istedi Yertaş İnşaat konkordato istedi

Bursa Mudanya'nın 2019 yılı bütçesi 105 milyon 270 bin TL Bursa Mudanya'nın 2019 yılı bütçesi 105 milyon 270 bin TL

Bursa'da 'bitmeyen kartuş' siparişlerine yetişemiyor Bursa'da 'bitmeyen kartuş' siparişlerine yetişemiyor

Hüdaverdi yıllar sonra ortaya çıktı! Hüdaverdi yıllar sonra ortaya çıktı!

Bursa'da yerel seçimlerin kilit ismi Mustafa Bozbey Bursa'da yerel seçimlerin kilit ismi Mustafa Bozbey

Bursa'da uyuşturucu operasyonu: 11 kişi gözaltında Bursa'da uyuşturucu operasyonu: 11 kişi gözaltında

Erdoğan: Pedagojik formasyonu kaldırıyoruz Erdoğan: Pedagojik formasyonu kaldırıyoruz

Bursa'da şehit polisin organları 5 hastaya umut olacak Bursa'da şehit polisin organları 5 hastaya umut olacak

Fuhuş şüphelileri: Hayat bu hayat Fuhuş şüphelileri: Hayat bu hayat

Ofçay, dünyaca ünlü markaya satıldı Ofçay, dünyaca ünlü markaya satıldı

Dargeçit'teki çatışmada yaralanan asker şehit oldu Dargeçit'teki çatışmada yaralanan asker şehit oldu

Kılıçdaroğlu'ndan Cemal Kaşıkçı açıklaması Kılıçdaroğlu'ndan Cemal Kaşıkçı açıklaması

Erdoğan 'Yol arkadaşımı feda edemem' dedi, Bozdağ gözyaşlarını tutamadı Erdoğan 'Yol arkadaşımı feda edemem' dedi, Bozdağ gözyaşlarını tutamadı