İsrail bu kez tehdit etti!

İsrail bu kez tehdit etti!

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman, abluka altındaki Gazze Şeridi'ni yöneten Hamas'ın otoritesini, bölgede yaşayan halkı harekete geçirerek yıkma tehdidinde bulundu.

İsrail'in "Maariv" gazetesine konuşan Liberman, "Gazze'deki Hamas  yönetimini devirmek için iki seçenek var: Ya birçok askeri kurban vererek  Gazze'yi işgal etmek ya da orada bir 'Arap Baharı' havası yaratmak." dedi.

Liberman İsrail'in Hamasla değil Gazze halkıyla iletişime geçmeye önem  verdiğine işaret ederek, "Gazzelilerin Hamas'a verdiği desteğin çok alt  seviyelere düştüğünü" ileri sürdü.

İsrail'in sahadaki gelişmelere göre hareket ettiğini vurgulayan  Liberman, Hamas ile İsrail arasında üçüncü taraflar aracılığıyla yürütülen  müzakerelere ilişkin ise herhangi bir bilgisi olmadığını iddia etti.

Liberman, Gazze Şeridi'nde yaşayan Filistinlileri " bırakmanın"  kendi menfaatlerine olmadığını belirterek, "Dünyanın dört bir tarafında birçok  girişim olduğu doğrudur. Ancak biz işleri kendi menfaatlerimize göre yönetiriz.  Açıkça söylüyoruz, eğer barış ve sükûnet olursa bundan ilk yararlanacak olan  taraf Gazze halkı olacaktır." ifadelerini kullandı.

İsrail Eğitim Bakanı Naftali Bennett'in Savunma Bakanlığı'nın Gazze'ye  yönelik politikalarını eleştirmesine de tepki gösteren Liberman, şunları  kaydetti:

"Bazı siyasiler sloganik konuşmayı seviyor. Her bakan kendi sorumluluk  alanıyla ilgilensin. Biz görevlerimizde herhangi kusurda bulunmayız."

 

Bursa'da kahveciyi öldürüp cesedini dolaştırdılar Bursa'da kahveciyi öldürüp cesedini dolaştırdılar

Denizli'de bidon içinde bebek cesedi bulundu Denizli'de bidon içinde bebek cesedi bulundu

Bursalı usta oyuncu Erkan Can'ın ağabeyi evinde ölü bulundu Bursalı usta oyuncu Erkan Can'ın ağabeyi evinde ölü bulundu

Antalya'yı hortum vurdu Antalya'yı hortum vurdu

Eşref Kolçak Bursa'da hastaneye kaldırıldı! Eşref Kolçak Bursa'da hastaneye kaldırıldı!

15 gün önce evlendiği kocasını bıçaklayarak öldürdü 15 gün önce evlendiği kocasını bıçaklayarak öldürdü

Bursa'da narkotik operasyonunda 8 kişi yakalandı Bursa'da narkotik operasyonunda 8 kişi yakalandı

Başkan Bozbey muhtarlara seslendi: Birlikte Bursa için çalışacağız Başkan Bozbey muhtarlara seslendi: Birlikte Bursa için çalışacağız

Park halindeki otomobilde başından vurulmuş cesedi bulundu Park halindeki otomobilde başından vurulmuş cesedi bulundu

Bahçeli: Bekayı zeka sorunu görmek senin gibi mankurtların işi Bahçeli: Bekayı zeka sorunu görmek senin gibi mankurtların işi

Uğur Mumcu Bursa'da anıldı Uğur Mumcu Bursa'da anıldı