İsrail bu kez tehdit etti!

İsrail bu kez tehdit etti!

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman, abluka altındaki Gazze Şeridi'ni yöneten Hamas'ın otoritesini, bölgede yaşayan halkı harekete geçirerek yıkma tehdidinde bulundu.

İsrail'in "Maariv" gazetesine konuşan Liberman, "Gazze'deki Hamas  yönetimini devirmek için iki seçenek var: Ya birçok askeri kurban vererek  Gazze'yi işgal etmek ya da orada bir 'Arap Baharı' havası yaratmak." dedi.

Liberman İsrail'in Hamasla değil Gazze halkıyla iletişime geçmeye önem  verdiğine işaret ederek, "Gazzelilerin Hamas'a verdiği desteğin çok alt  seviyelere düştüğünü" ileri sürdü.

İsrail'in sahadaki gelişmelere göre hareket ettiğini vurgulayan  Liberman, Hamas ile İsrail arasında üçüncü taraflar aracılığıyla yürütülen  müzakerelere ilişkin ise herhangi bir bilgisi olmadığını iddia etti.

Liberman, Gazze Şeridi'nde yaşayan Filistinlileri " bırakmanın"  kendi menfaatlerine olmadığını belirterek, "Dünyanın dört bir tarafında birçok  girişim olduğu doğrudur. Ancak biz işleri kendi menfaatlerimize göre yönetiriz.  Açıkça söylüyoruz, eğer barış ve sükûnet olursa bundan ilk yararlanacak olan  taraf Gazze halkı olacaktır." ifadelerini kullandı.

İsrail Eğitim Bakanı Naftali Bennett'in Savunma Bakanlığı'nın Gazze'ye  yönelik politikalarını eleştirmesine de tepki gösteren Liberman, şunları  kaydetti:

"Bazı siyasiler sloganik konuşmayı seviyor. Her bakan kendi sorumluluk  alanıyla ilgilensin. Biz görevlerimizde herhangi kusurda bulunmayız."

 

19 yıllık Adnan Oktar davasında karar çıktı 19 yıllık Adnan Oktar davasında karar çıktı

Yerli üretim logosu belli oldu Yerli üretim logosu belli oldu

Katar, dev Türk gıda zincirine talip Katar, dev Türk gıda zincirine talip

Trafik canavarı Bursa'da 63 can aldı! Trafik canavarı Bursa'da 63 can aldı!

Bursa'da Demirtaş İle Avdancık mahalleleri birleşiyor! Bursa'da Demirtaş İle Avdancık mahalleleri birleşiyor!

Bursa'yı dolandıran 'Ponzi Arzu'nun mağdurları günden güne artıyor Bursa'yı dolandıran 'Ponzi Arzu'nun mağdurları günden güne artıyor

ABD'den modern bir 'peri masalı': Karısıyla tanıştığı gün şeftali fidanı dikti, dokuz yıl sonra oğulları ilk meyveyi yedi ABD'den modern bir 'peri masalı': Karısıyla tanıştığı gün şeftali fidanı dikti, dokuz yıl sonra oğulları ilk meyveyi yedi

Sokak ortasında mastürbasyon yaptı! Sokak ortasında mastürbasyon yaptı!

'İğneli çilek krizi' sektörü vurdu 'İğneli çilek krizi' sektörü vurdu

22 yıl sonra yeniden evlendiler 22 yıl sonra yeniden evlendiler

İzinsiz kullanılan fotoğrafla 7 bin lira tazminat kazandı İzinsiz kullanılan fotoğrafla 7 bin lira tazminat kazandı

Küçük kızları taciz eden sanıktan ilginç savunma Küçük kızları taciz eden sanıktan ilginç savunma

Bu fotoğrafın kahramanı o anları anlattı! Bu fotoğrafın kahramanı o anları anlattı!

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (19 Eylül 2018 Çarşamba) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (19 Eylül 2018 Çarşamba)

3. havalimanı eyleminde 24 işçiye tutuklama 3. havalimanı eyleminde 24 işçiye tutuklama

Lüks araç trafik levhalarına saplandı Lüks araç trafik levhalarına saplandı

Fuhuş operasyonu: 14 kişiye gözaltı Fuhuş operasyonu: 14 kişiye gözaltı