İsrail askerlerinden vinçli müdahale

İsrail askerlerinden vinçli müdahale

İsrail, Filistin topraklarını gasp etmeye devam ediyor. Bugün işgalci İsrail askerleri, Ramallah'ta gaspa direnmek isteyen sivillere vinçle müdahale etti.

İsrail güvenlik güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinde Yahudi yerleşimciler ile Filistinliler arasında yaşanan arbedeye müdahalesi sırasında 3 kişi yaralandı, 1'i basın mensubu 4 kişi gözaltına alındı.

Görgü şahitlerinden alınan bilgiye göre, bir grup Yahudi yerleşimci sabah saatlerinde Ramallah'ın batısındaki Ras Karkar köyünde, ev inşa etme hedefiyle kazı çalışmaları yapmaya başladı.

ARBEDE YAŞANDI

Kazı çalışmalarına tepki gösteren Filistinli bölge sakinleri ile Yahudi yerleşimciler arasında çıkan arbedeye, İsrail askerleri plastik mermi ve göz yaşartıcı gazla müdahale etti.

Filistinlilerden 3 kişinin yaralandığı, onlarcasının gazdan etkilendiği müdahalede, aralarında Filistin resmi haber ajansı WAFA'nın foto muhabiri ve kameramanı Beha Nasr'ın da bulunduğu 4 kişi darp edildikten sonra gözaltına alındı.

Köy Konseyi Başkanı Rabi Ebu Fahida, Yahudi yerleşimcilerin, son birkaç aydır Ras Karkar köyü yakınlarındaki toprakları ele geçirmeye çalıştığını ifade ederek, bölgede yol yapım çalışmasına başladıklarını açıklamıştı.

Yaklaşık 100 bin Filistinlinin yaşadığı Ramallah'ın batı bölgesinde, aynı zamanda 8 Yahudi yerleşim birimi bulunuyor. Buralarda yaşayan Yahudi yerleşimciler, Filistinlilerin köylerine saldırıyor ve halkın mülklerine sürekli zarar veriyor.

Nişanlısının eski kocasını öldürdü  Nişanlısının eski kocasını öldürdü

Karadeniz'e kutup soğukları geliyor
Karadeniz'e kutup soğukları geliyor

Bursa'da yanarak can vermişti! Gelinlikli fotoğrafıyla para dolu 4 cüzdan bulundu Bursa'da yanarak can vermişti! Gelinlikli fotoğrafıyla para dolu 4 cüzdan bulundu

Bursa Cumalıkızık'ta hafta sonu yoğunluğu Bursa Cumalıkızık'ta hafta sonu yoğunluğu

Babasını öldürüp, cesedini kamyonette saklayan şüpheli tutuklandı Babasını öldürüp, cesedini kamyonette saklayan şüpheli tutuklandı

Boşandığı eşini öldüren zanlı tutuklandı Boşandığı eşini öldüren zanlı tutuklandı

Bursa'da Balkan Panayırında kuzu çevirmeye yoğun ilgi Bursa'da Balkan Panayırında kuzu çevirmeye yoğun ilgi

Kars Valisi'nden otopsi açıklaması: Bilgi doğru değil Kars Valisi'nden otopsi açıklaması: Bilgi doğru değil

Bursa'da sahne alan Sinan Akçıl: ''Dolara karşıyım TL ile alışveriş yapıyorum''  Bursa'da sahne alan Sinan Akçıl: "Dolara karşıyım TL ile alışveriş yapıyorum"

Bursa'da uyuşturucuya karşı bilinçlendiler Bursa'da uyuşturucuya karşı bilinçlendiler

İzmir'de feci kaza! Kamyon bu hale geldi İzmir'de feci kaza! Kamyon bu hale geldi

Can pazarı yaşanırken deniz keyfi yaptılar! Can pazarı yaşanırken deniz keyfi yaptılar!

Üç marka neden konkordato ilan etti? Üç marka neden konkordato ilan etti?

Bursa Uludağ'da aç kalan sakat ayı ve yavruları şehre indi Bursa Uludağ'da aç kalan sakat ayı ve yavruları şehre indi

Bursa'da 'nostalji doktoru' gramofon ve eski radyoları tamir ediyor Bursa'da 'nostalji doktoru' gramofon ve eski radyoları tamir ediyor

Tedavi için geldiği hastanede yakalandı Tedavi için geldiği hastanede yakalandı

Bursa Gölyazı'daki altyapı ve üstyapı çalışmaları mart ayında bitecek Bursa Gölyazı'daki altyapı ve üstyapı çalışmaları mart ayında bitecek