Irkçı neo-Nazi üyesine hapis

Irkçı neo-Nazi üyesine hapis

İsveç'te iki gazeteciye suikast hazırlığı yapmakla suçlanan neo-Nazi üyesi, evinde ruhsatsız silah bulundurmaktan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İsveç'te iki gazeteciye suikast hazırlığı yapmakla suçlanan İskandinavya Direniş Harekatı (NMS) isimli neo-Nazi grubuna üye 48 yaşındaki Peter Holm, evinde ruhsatsız silah bulundurmaktan 2 yıl 6 ay hapis cezası aldı. Sundvall Bölge Mahkemesi'nden yapılan açıklamada, Holm'un iki gazeteciye suikast hazırlığı içinde olduğuna dair yeterli delil bulunmaması nedeniyle beraatine karar verildiği ancak evinde ruhsatsız silah bulundurmaktan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldığı belirtildi.
Mayısta, Holm'ün Sundvall kentinde oturduğu villaya İsveç İstihbarat ve Güvenlik Servisi (SEPO) polisleri tarafından yapılan baskında çok sayıda silah, bir çantanın içinde el yapımı suikast tabancası ve casusluk amacıyla kullanılan dinleme cihazları bulunmuştu.

Holm'ün el konulan bilgisayarında, Sundvall'de yerel yayın yapan Ljusdals- Posten gazetesinden iki gazetecinin adresi ve gittiği yerlerin fotoğrafları da tespit edilmişti.

Hollm'ün suikast yapma hazırlığı içinde olduğu iddia edilen iki gazeteciden biri olan Ljusdals- Posten Genel Yayın Yönetmeni Anders Ingvarsson, Aftonbladet gazetesine yaptığı açıklamada, mahkemenin olayı ciddiye aldığını ve gereken cezayı Holm'e verdiğini belirtti.

Suikast hazırlığı yapmaktan berat etmesine şaşırmadığını kaydeden Ingvarsson, ''Villasında silah saklıyor. Gazetecilerin ayrıntılı yaşantılarını takip edip, arşivliyor. Bu, onun normal bir insan olmadığını gösteriyor. Bizim hakkımızda bilgi edinmesi ise zor değil. Çünkü arama motoru Google'a benim ismimi yazdığında hakkımda arşivlediği bilgilerin hepsine ulaşılabiliyor. Belki bu yüzden beraat etti.'' değerlendirmesinde bulundu.
 

Binali Yıldırım: Meclis başkanlığı görevimdeki son işim belki de bu olacak Binali Yıldırım: Meclis başkanlığı görevimdeki son işim belki de bu olacak

Bursa'da zabıtanın dikkati hayat kurtardı! Bursa'da zabıtanın dikkati hayat kurtardı!

Bursa Uludağ'da kilometrelerce kuyruk oluştu Bursa Uludağ'da kilometrelerce kuyruk oluştu

Aile kavgasında facia! Aile kavgasında facia!

10 bin liraya bilgisayar aldı, kargocu fark edince... 10 bin liraya bilgisayar aldı, kargocu fark edince...

Mertcan'ın karnesi kahretti Mertcan'ın karnesi kahretti

2023'e kadar depozito uygulamasına geçilecek 2023'e kadar depozito uygulamasına geçilecek

Uludağ'dan renkli görüntüler! Düşe kalka birinci olmaya çalıştılar Uludağ'dan renkli görüntüler! Düşe kalka birinci olmaya çalıştılar

Bursa'da tüfeği temizlerken parmağından oldu Bursa'da tüfeği temizlerken parmağından oldu

Belediye başkanının evi kurşunlandı! Belediye başkanının evi kurşunlandı!

Bursa'da ilişkisi olduğu 3 çocuk annesi kadını 9 kurşunla öldürdü Bursa'da ilişkisi olduğu 3 çocuk annesi kadını 9 kurşunla öldürdü

Parkta tecavüz dehşeti! Elbiseleri ateşe verildi Parkta tecavüz dehşeti! Elbiseleri ateşe verildi

Bursa'da araba fiyatına mezar taşı! Bursa'da araba fiyatına mezar taşı!

Parkta erkek cesedi bulundu Parkta erkek cesedi bulundu

Saplantılı aşık bu hale getirdi Saplantılı aşık bu hale getirdi

Bursa Uludağ'da nefes kesen tatbikat Bursa Uludağ'da nefes kesen tatbikat

Sokak ortasında fuhuş rezaleti! Sokak ortasında fuhuş rezaleti!