iPad patladı, Apple mağazası boşaltıldı!

iPad patladı, Apple mağazası boşaltıldı!

Apple'ın iPhone'dan sonra en çok tercih edilen ürünlerinden olan iPad bir resmî mağazasında patladı! Mağazanın boşaltıldığı olayda çalışanlar arasında solunum yolu sıkıntısı çekenler oldu

Apple iPad'in içindeki batarya Apple'ın Hollanda'daki mağazalarından birinde patladı. Çalışanların nefes almakta zorlanması nedeniyle mağazanın tahliye edildiği olayda itfaiye de olay yerine geldi.

Olay, Hollanda'daki üç resmi Apple mağazasından biri olan Amsterdam'daki Leidseplein Meydanı'ndaki Apple mağazasında gerçekleşti. Yerel itfaiyenin bir üyesine göre bir pil takımının aşırı ısındığı ve patlamaya neden olduğuna inanılıyor.

Yaşanan olayda gözle görünür bir duman veya yangın çıkmadı ancak Apple Store'daki üç personel solunum yolu şikayetinde bulundukları için çalışanlara yardımcı olmak için bir ambulans da olay yerine ulaştı. Yerel basın kaynağı AS Media'ya göre tahliye ufak çapta bir paniğe neden oldu.

iPad ve bataryasının kalanı kumla dolu bir konteynere güvenli bir şekilde yerleştirildi ve itfaiye mağazanın tamamen havalandırıldıktan sonra çalışmasına devam etmesi için güvenli olduğuna karar verdi. Mağaza pazar günü öğleden sonra tekrar açıldı.

iPad'in ziyaretçiler tarafından kullanılmak üzere sergilenen bir model ya da tamir için bırakılan bir model olup olmadığı belli değil ancak olaydan sadece çalışanların etkilenmesi, iPad'in de kum dolu bir kutuya konması cihazın serviste olabileceğini gösteriyor

Bu olay içinde bulunduğumuz yıl dünya çapında Apple mağazalarında meydana gelen üçüncü batarya yangın veya patlama örneği.

Ocak ayında İsviçre'de Zürih'teki Apple mağazasında bir iPhone bataryası patlamış ve çalışanlar tedavi görmüştü. Kısa süre sonra, Valencia, İspanya'daki bir Apple mağazasında başka bir pil patlamış ancak herhangi bir acil duruma yol açmamıştı. 

Bunların dışında yetkili olmayan servisler tarafından değiştirilen pillerin patladığı da raporlanmış durumda.

Lityum iyon piller dünya çapında milyonlarca insan tarafından sorunsuzca kullanılmasına rağmen uygun kullanılmadığında ve/veya yan sanayi ucuz ürünler tercih edildiğinde riskler artmakta. Bu tip yangın ve patlama olaylarının kayıtlarını tutan Londra İtfaiyesi'nin bu konudaki tavsiyelerine kulak vermek hepimiz için daha sağlıklı olacaktır; "Her zaman ürünle birlikte verilen şarj cihazını ve kabloyu kullanın. Orijinal yedek parçaları alın ve uzun süre kullanılmadığında telefonlarınızı şarj cihazına bağlı bırakmayın"

PKK'nın sözde Hollanda sorumlularından kadın yakalandı PKK'nın sözde Hollanda sorumlularından kadın yakalandı

ABD'den Rusya'ya yaptırım kararnamesini imzaladı ABD'den Rusya'ya yaptırım kararnamesini imzaladı

MGK toplantısı sona erdi MGK toplantısı sona erdi

Enis Berberoğlu, cezaevinden çıktı Enis Berberoğlu, cezaevinden çıktı

İşsiz genç üzerine benzin döküp ateşe verdi İşsiz genç üzerine benzin döküp ateşe verdi

Bursa'da televizyondan uyuşturucu çıktı Bursa'da televizyondan uyuşturucu çıktı

Bursa'da T2 hattına 3 aylık süre Bursa'da T2 hattına 3 aylık süre

Yargıtay'dan Enis Berberoğlu kararı Yargıtay'dan Enis Berberoğlu kararı

İngilizler Rus uçaklarını engelledi İngilizler Rus uçaklarını engelledi

90 bin lirasını polis kurtardı 90 bin lirasını polis kurtardı

Bursa'daki FETÖ operasyonunda 7 tutuklama! Bursa'daki FETÖ operasyonunda 7 tutuklama!

Bursa'da gece güreşleri moda oldu Bursa'da gece güreşleri moda oldu

Trump Ortadoğu ülkelerini tehdit etti Trump Ortadoğu ülkelerini tehdit etti

Mabel Matiz'e FETÖ soruşturmasında karar! Mabel Matiz'e FETÖ soruşturmasında karar!

Profesör Sakınç: ''Marmara'da 7,2 ile 7,4 civarında deprem olacak'' Profesör Sakınç: "Marmara'da 7,2 ile 7,4 civarında deprem olacak"

Bursa'da polisi metrelerce sürükledi Bursa'da polisi metrelerce sürükledi

Bursa'da tartıştığı abisini vurmuştu, adliyeye sevk edildi Bursa'da tartıştığı abisini vurmuştu, adliyeye sevk edildi

Günde 2 bardak idrar içiyor! Günde 2 bardak idrar içiyor!