iPad patladı, Apple mağazası boşaltıldı!

iPad patladı, Apple mağazası boşaltıldı!

Apple'ın iPhone'dan sonra en çok tercih edilen ürünlerinden olan iPad bir resmî mağazasında patladı! Mağazanın boşaltıldığı olayda çalışanlar arasında solunum yolu sıkıntısı çekenler oldu

Apple iPad'in içindeki batarya Apple'ın Hollanda'daki mağazalarından birinde patladı. Çalışanların nefes almakta zorlanması nedeniyle mağazanın tahliye edildiği olayda itfaiye de olay yerine geldi.

Olay, Hollanda'daki üç resmi Apple mağazasından biri olan Amsterdam'daki Leidseplein Meydanı'ndaki Apple mağazasında gerçekleşti. Yerel itfaiyenin bir üyesine göre bir pil takımının aşırı ısındığı ve patlamaya neden olduğuna inanılıyor.

Yaşanan olayda gözle görünür bir duman veya yangın çıkmadı ancak Apple Store'daki üç personel solunum yolu şikayetinde bulundukları için çalışanlara yardımcı olmak için bir ambulans da olay yerine ulaştı. Yerel basın kaynağı AS Media'ya göre tahliye ufak çapta bir paniğe neden oldu.

iPad ve bataryasının kalanı kumla dolu bir konteynere güvenli bir şekilde yerleştirildi ve itfaiye mağazanın tamamen havalandırıldıktan sonra çalışmasına devam etmesi için güvenli olduğuna karar verdi. Mağaza pazar günü öğleden sonra tekrar açıldı.

iPad'in ziyaretçiler tarafından kullanılmak üzere sergilenen bir model ya da tamir için bırakılan bir model olup olmadığı belli değil ancak olaydan sadece çalışanların etkilenmesi, iPad'in de kum dolu bir kutuya konması cihazın serviste olabileceğini gösteriyor

Bu olay içinde bulunduğumuz yıl dünya çapında Apple mağazalarında meydana gelen üçüncü batarya yangın veya patlama örneği.

Ocak ayında İsviçre'de Zürih'teki Apple mağazasında bir iPhone bataryası patlamış ve çalışanlar tedavi görmüştü. Kısa süre sonra, Valencia, İspanya'daki bir Apple mağazasında başka bir pil patlamış ancak herhangi bir acil duruma yol açmamıştı. 

Bunların dışında yetkili olmayan servisler tarafından değiştirilen pillerin patladığı da raporlanmış durumda.

Lityum iyon piller dünya çapında milyonlarca insan tarafından sorunsuzca kullanılmasına rağmen uygun kullanılmadığında ve/veya yan sanayi ucuz ürünler tercih edildiğinde riskler artmakta. Bu tip yangın ve patlama olaylarının kayıtlarını tutan Londra İtfaiyesi'nin bu konudaki tavsiyelerine kulak vermek hepimiz için daha sağlıklı olacaktır; "Her zaman ürünle birlikte verilen şarj cihazını ve kabloyu kullanın. Orijinal yedek parçaları alın ve uzun süre kullanılmadığında telefonlarınızı şarj cihazına bağlı bırakmayın"

Boğazı kesilerek öldürüldü Boğazı kesilerek öldürüldü

İsrail jetleri El Aksa televizyonunu vurdu İsrail jetleri El Aksa televizyonunu vurdu

8. kattan düşen 12 yaşındaki çocuk öldü 8. kattan düşen 12 yaşındaki çocuk öldü

Stan Lee hayatını kaybetti Stan Lee hayatını kaybetti

Afyonkarahisar'da trafik kazası: 1 ölü, 5 yaralı Afyonkarahisar'da trafik kazası: 1 ölü, 5 yaralı

Eski eş cinayetinde şok ses kaydı ortaya çıktı  Eski eş cinayetinde şok ses kaydı ortaya çıktı

Cem Yılmaz Emanet'in çekimlerine başladı, oyuncuları duyurdu Cem Yılmaz Emanet'in çekimlerine başladı, oyuncuları duyurdu

2017'de 6 bin 18 kişi göç esnasında hayatını kaybetti 2017'de 6 bin 18 kişi göç esnasında hayatını kaybetti

Bakan Varank açıkladı: FETÖ üyesi bin 289 TÜBİTAK personelinin işine son verildi Bakan Varank açıkladı: FETÖ üyesi bin 289 TÜBİTAK personelinin işine son verildi

Bursa'da tapu vurgun soruşturmasında 4 kişi tutuklandı Bursa'da tapu vurgun soruşturmasında 4 kişi tutuklandı

CHP'li belediye başkanı AK Parti'ye geçti CHP'li belediye başkanı AK Parti'ye geçti

5 yıllık faiz 5 ayın dibinde 5 yıllık faiz 5 ayın dibinde

Akciğer kanserinin maliyeti 8.8 milyar TL! Akciğer kanserinin maliyeti 8.8 milyar TL!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: ''Cumhurbaşkanımızı 'siyasi oyunlar oynamakla' itham etmesi kabul edilemez'' Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: "Cumhurbaşkanımızı 'siyasi oyunlar oynamakla' itham etmesi kabul edilemez"

Bursa'da o caddelere otopark yasağı Bursa'da o caddelere otopark yasağı