İnsuyu'nda fasulye hasadı devam ediyor

İnsuyu'nda fasulye hasadı devam ediyor

Türkiye'nin fasulye ihtiyacının dönemsel olarak yüzde 20'sinin karşılandığı belirtilen Burdur'un İnsuyu Ovası'ında fasulye hasadı devam ediyor.

Günlük 150 tona yakın üretim yapılan İnsuyu havzasında yetiştirilen taze fasulye, Türkiye'nin yüzde 20'lik ihtiyacını karşılıyor. İnsuyu havzasında Fasulye Üretici Adem Soylu'nun tarlasındaki ürünleri yerinde inceleyen Burdur Valisi Hasan Şıldak ve Tarım il Müdürü Oktay Darcan ile beraber üretilen fasulyeyi yerinde inceledi.

Hasat yapan çiftçilerin çalışmasına katılan Vali Şıldak, fasulye tarlasına girerek "Tarlaya geliyorsan çalışacaksın" diyerek fasulye topladı. 
Üretim çizgisini daha genişletilmesini gerektiğini açıklayan Burdur Valisi Hasan Şıldak, "Burada 3-4 köylünün hepsinin kümeleşme olarak adlandırılan bir bölge de Fasulye yetiştirilmesi bu yerde ciddi bir potansiyeli doğuruyor. Tarım il müdürlüğünün yakından takip ettiği üreticilerimizin ürünlerini yakından görme imkanını bulduk. Verim olarak en çok fasulye yetişiyor İnsuyu havzasında mevsimsel olarak Türkiye'nin yüzde 20 lik bir oranı burada yetiştiriyor. Hasadın tüm üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi. 

Tarım İl Müdürü Oktay Darcan da "İnsuyu havzasında günlük 150 tona yakın üretim yapılırken, bir mevsimde 24 bin ton fasulye üretimi gerçekleştirildi" diye konuştu. 
Üretici Adem Soylu ise, "Topladığımız fasulyeleri 2 ile 2.5 liradan sattıklarını tüketiciye nereden baksan tezgahlarda 5 ile 7 lira arasında satıldı" ifadelerini kullandı. 

Şırnak'tan kahreden haber: 1 şehit, 4 yaralı Şırnak'tan kahreden haber: 1 şehit, 4 yaralı

Sabah ezanı saatleri değişti Sabah ezanı saatleri değişti

Bursa'da uyuşturucuyu çoğaltamadan yakalandılar Bursa'da uyuşturucuyu çoğaltamadan yakalandılar

70 milyon liralık büyük ikramiye size de çıkabilir!
70 milyon liralık büyük ikramiye size de çıkabilir!

Elazığ Alperen Ocaklarında rezalet Elazığ Alperen Ocaklarında rezalet

Alaattin Çakıcı ile irtibatlı 24 kişiye gözaltı Alaattin Çakıcı ile irtibatlı 24 kişiye gözaltı

Bursa'daki balık tezgahlarında bayram havası! Hamsinin kilosu 7 lira (ÖZEL HABER) Bursa'daki balık tezgahlarında bayram havası! Hamsinin kilosu 7 lira (ÖZEL HABER)

Milli Piyango biletlerinde yeni dönem Milli Piyango biletlerinde yeni dönem

Gemliklilere müjde! Toplu konut projesinin ilk etabı bitti Gemliklilere müjde! Toplu konut projesinin ilk etabı bitti

Bursa'da feci TIR kazası! Bursa'da feci TIR kazası!

Bu yöntemler fatura düşürüyor
Bu yöntemler fatura düşürüyor

Korkunç olayı anlattı! 20 kilometre cesetle birlikte... Korkunç olayı anlattı! 20 kilometre cesetle birlikte...

Aysın Komitgan; <br /> Kaçak yapı merkezi Yıldırım'da imar plan devrimi Aysın Komitgan;
Kaçak yapı merkezi Yıldırım'da imar plan devrimi

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki'den önemli açıklamalar AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki'den önemli açıklamalar