Instagram yeni özellikler eklemek için çalışmalarını sürdürüyor

Instagram yeni özellikler eklemek için çalışmalarını sürdürüyor

Kısa süre önce  yazı modu ve hikayelerde GIF animasyonları ekleme fırsatı sunan Instagram, kullanıcıları için yeni özellikler getirmeyi sürdürüyor.

Instagram, kullanıcıların diğer kullanıcıların herkese açık fotoğraf ve video paylaşımlarını kendi Hikâyeleri üzerinden paylaşmasını sağlayan "regram" olarak da adlandırabileceğimiz özelliği test ettiklerini onayladı. 

Bu özelliği kullanma fırsatı elde eden kullanıcılar, paylaşımın hemen altında yer alan ikona dokunduğunda "Paylaşımı hikayenize ekleyin" yazan bir seçenek yer alacak.

Kullanıcılar, paylaşımlarının bu şekilde paylaşılmasını istememesi halinde gizlilik ayarları üzerinden bu seçeneğin gerçekleşmemesini sağlayabilir.

Şimdilik bu özellik kullanıma sunulmasa da, Ayarlar'da bulunan Hikaye Ayarları kısmında yer alan "Hikayenin Yeniden Paylaşılmasına İzin Ver" şeklinde bir seçenek bulunuyor.

Zachary Shakked isimli bir uygulama geliştiricisi, Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda, paylaşımın kullanıcıların Hikaye'sine eklendiği anda, yeniden boyutlandırabilir, döndürebilir, hareket ettirme gibi görünümün değişmesini sağlayan çeşitli seçenekler bulunacak. Bununla birlikte ilk paylaşımı yapan kullanıcının adını da gösteren ve geleneksel Instagram paylaşımı türünde görsel açıdan nasıl görüleceğini gösteren iki seçenek de bulunuyor.

'Ölüm Patroniçesi' Saide'ye baskın yapıldı! 'Ölüm Patroniçesi' Saide'ye baskın yapıldı!

Doğalgaz patlaması: Çok sayıda yaralı var Doğalgaz patlaması: Çok sayıda yaralı var

Ünlü türkücüye şok dava! 10 yıl hapis... Ünlü türkücüye şok dava! 10 yıl hapis...

Volkan Konak'ın sahne aldığı mekana silahlı saldırının görüntüleri ortaya çıktı! Volkan Konak'ın sahne aldığı mekana silahlı saldırının görüntüleri ortaya çıktı!

Lüks cip ile kamyon çarpıştı! Lüks cip ile kamyon çarpıştı!

AKM yıkılıyor ama kadrosu hala faaliyette! Kendilerini şikayet ettiler AKM yıkılıyor ama kadrosu hala faaliyette! Kendilerini şikayet ettiler

İşte PKK'nın Afrin mafyası! Lüks çiftlikte infaz... İşte PKK'nın Afrin mafyası! Lüks çiftlikte infaz...

Türkiye'ye Güney Kıbrıs'tan şaka gibi çağrı! Türkiye'ye Güney Kıbrıs'tan şaka gibi çağrı!

Havada 10 milyar dolarlık şov zamanı! Havada 10 milyar dolarlık şov zamanı!

Uzman çavuş ve arkadaşı ölü bulundu Uzman çavuş ve arkadaşı ölü bulundu

Bursa'da korkunç olay! Anne-babalar dikkat! Arkadaşı intihar eden çocuk... Bursa'da korkunç olay! Anne-babalar dikkat! Arkadaşı intihar eden çocuk...

Emniyet personelinin yeni üniformaları Külliye'de görücüye çıktı Emniyet personelinin yeni üniformaları Külliye'de görücüye çıktı

Bursa Harmancık'ta kaza: 1 ölü, 1 yaralı  Bursa Harmancık'ta kaza: 1 ölü, 1 yaralı

Bursa'da engelli vatandaşları emeklilik vaadiyle dolandırdı Bursa'da engelli vatandaşları emeklilik vaadiyle dolandırdı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: ''Toplu ulaşımda bir kez daha indirim yapmak istiyoruz'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: "Toplu ulaşımda bir kez daha indirim yapmak istiyoruz"

Alev topuna dönen araçtan son anda atladı Alev topuna dönen araçtan son anda atladı

Yardımcı doçentlik resmen kalktı! 'Doktor öğretim üyesi' kadrosu geldi Yardımcı doçentlik resmen kalktı! 'Doktor öğretim üyesi' kadrosu geldi

Bursa'da 3 bin 40 paket kaçak sigara ele geçirildi Bursa'da 3 bin 40 paket kaçak sigara ele geçirildi