Instagram yeni özellikler eklemek için çalışmalarını sürdürüyor

Instagram yeni özellikler eklemek için çalışmalarını sürdürüyor

Kısa süre önce  yazı modu ve hikayelerde GIF animasyonları ekleme fırsatı sunan Instagram, kullanıcıları için yeni özellikler getirmeyi sürdürüyor.

Instagram, kullanıcıların diğer kullanıcıların herkese açık fotoğraf ve video paylaşımlarını kendi Hikâyeleri üzerinden paylaşmasını sağlayan "regram" olarak da adlandırabileceğimiz özelliği test ettiklerini onayladı. 

Bu özelliği kullanma fırsatı elde eden kullanıcılar, paylaşımın hemen altında yer alan ikona dokunduğunda "Paylaşımı hikayenize ekleyin" yazan bir seçenek yer alacak.

Kullanıcılar, paylaşımlarının bu şekilde paylaşılmasını istememesi halinde gizlilik ayarları üzerinden bu seçeneğin gerçekleşmemesini sağlayabilir.

Şimdilik bu özellik kullanıma sunulmasa da, Ayarlar'da bulunan Hikaye Ayarları kısmında yer alan "Hikayenin Yeniden Paylaşılmasına İzin Ver" şeklinde bir seçenek bulunuyor.

Zachary Shakked isimli bir uygulama geliştiricisi, Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda, paylaşımın kullanıcıların Hikaye'sine eklendiği anda, yeniden boyutlandırabilir, döndürebilir, hareket ettirme gibi görünümün değişmesini sağlayan çeşitli seçenekler bulunacak. Bununla birlikte ilk paylaşımı yapan kullanıcının adını da gösteren ve geleneksel Instagram paylaşımı türünde görsel açıdan nasıl görüleceğini gösteren iki seçenek de bulunuyor.

Bursa'da 'gelin arabalı' soyguncu, kuyumcuyu soymaya değil, havaya ateş etmeye gelmiş Bursa'da 'gelin arabalı' soyguncu, kuyumcuyu soymaya değil, havaya ateş etmeye gelmiş

Tarih merakı Bursa'nın 700 yıllık Osmanlı köyüne yatırım yaptırdı Tarih merakı Bursa'nın 700 yıllık Osmanlı köyüne yatırım yaptırdı

Akşener: Millete sırtını dönene millet de sırtını dönecek Akşener: Millete sırtını dönene millet de sırtını dönecek

Bursa'da hastanın karnında havlu büyüklüğünde sargı bezi unutmuşlar Bursa'da hastanın karnında havlu büyüklüğünde sargı bezi unutmuşlar

Bursa'da yeni keşfedildi! 600 yaşında olduğu düşünülüyor... Bursa'da yeni keşfedildi! 600 yaşında olduğu düşünülüyor...

İç çamaşırlarıyla buz tutmuş göle atladı! İç çamaşırlarıyla buz tutmuş göle atladı!

Bursa'da silah imalathanesine şok baskın Bursa'da silah imalathanesine şok baskın

Aysın Komitgan; <br /> İbre Alinur Aktaş'a döndü Aysın Komitgan;
İbre Alinur Aktaş'a döndü

Günlük kiralık evde rezalet! İlişkiye girip canlı yayınladı Günlük kiralık evde rezalet! İlişkiye girip canlı yayınladı

Katarlı koleksiyoner iş adamı Trump'a Bursa'dan hediye aldı Katarlı koleksiyoner iş adamı Trump'a Bursa'dan hediye aldı

Bursa'da bisikletli ulaşıma destek devam ediyor Bursa'da bisikletli ulaşıma destek devam ediyor

Önce selfie çekti sonra polise teslim etti Önce selfie çekti sonra polise teslim etti

Kadın izleyiciden aldatma itirafı! ''AVM'de tanıştığım kişiyle...'' Kadın izleyiciden aldatma itirafı! "AVM'de tanıştığım kişiyle..."

Organ bağış rekortmeni Bursa'dan yeni rekor geldi Organ bağış rekortmeni Bursa'dan yeni rekor geldi

Bursa'da metamfetamin üretirken yakalandı, 'Otizm ilaçları bunlar' dedi Bursa'da metamfetamin üretirken yakalandı, 'Otizm ilaçları bunlar' dedi

Kibariye hakkında şoke eden iddia! Kibariye hakkında şoke eden iddia!