Instagram Hikayeleri'nde büyük hata!

Instagram Hikayeleri'nde büyük hata!

Bugün Instagram'da büyük bir hata meydana geldi. Sistemsel bir hata sonucu kullanıcılar, takip etmedikleri kullanıcıların hikayelerine erişti.

Facebook şirketlerinin bu hataları yapması manidar!

Twitter kullanıcısı InternetRyan, garip bir hatanın keşfedilmesini sağladı. Buna göre Instagram anasayfasında hikayelerin bulunduğu kısımda kullanıcılar, tanımadığı ve takip etmediği kişilerin hikayelerini gördü. TechCrunch adlı websitesi konu ile ilgili şirket yetkililerine ulaştı. Instagram yetkilileri sorunu kabul ettiler, sorunun kısa sürede çözüldüğünü belirttiler.

Instagram, henüz hatanın sebebini bulamadı ve konu ile ilgili araştırmalarını devam ettirdiğini açıkladı. Sorunun sebebi belli olmamasına rağmen, sorunun saatler içerisinde çözüldüğü belirtildi. Sorunun sebebi bilinmezken, sorunun nasıl çözüldüğü ise merak konusu oldu. Neyse ki, kullanıcılar hikayelerin üstüne tıkladığında hikaye açılmıyor, kullanıcının takip edilmediği uyarı olarak ekrana geliyor.

Konu, insanlar arasında tartışma konusu oldu. "Facebook'a bağlı şirketlerin sürekli benzer hataları tekrarlıyor olması onlara olan güvenimizi yok ediyor" şeklinde şikayet, bir çok kullanıcı tarafından dile getiriliyor.

Bir şirket sözcüsü yaptığı açıklamada: "Az sayıda insanın Instagram anasayfasında takip etmedikleri kullanıcıların hikayelerini görmesi sorununun farkındayız. Hesabınız özelse, kişiler sizin hikayelerinizi göremedi. Buna, sonradan çözdüğümüz bir hata sebep oldu.

Bu sorunun Facebook'un gizlilik ve güvenlik ekipleri için zor bir yılın ardından ortaya çıkması biraz manidar görünüyor. Sahte haberler ve seçimleri yönlendirme gibi karmaşaların dışında, Facebook ve ona bağlı şirketler, şimdi de bu gibi sorunlarla uğraşacak gibi görünüyor.

Bursa'da otoyolu kilitleyen kaza! Bursa'da otoyolu kilitleyen kaza!

''Nargile baronları'' tutuklandı "Nargile baronları" tutuklandı

Bursa'da borç kavgasında kan aktı! Bursa'da borç kavgasında kan aktı!

Milli Savunma Bakanlığında 'önemli' toplantı Milli Savunma Bakanlığında 'önemli' toplantı

İki genç kızın intihar girişiminde 'mavi balina' iddiası İki genç kızın intihar girişiminde 'mavi balina' iddiası

Bursa'da büyük panik! FSM Bulvarı'nda silahlı saldırı Bursa'da büyük panik! FSM Bulvarı'nda silahlı saldırı

Furkan'ın annesi: Allah rızası için çocuğumu getirsinler, yüreğim parçalanıyor Furkan'ın annesi: Allah rızası için çocuğumu getirsinler, yüreğim parçalanıyor

Bursalı eski belediye başkanına Dubai'de Erdoğan posterine gözaltı Bursalı eski belediye başkanına Dubai'de Erdoğan posterine gözaltı

Bugün toplanması beklenen Meclis'e sadece bir milletvekili geldi Bugün toplanması beklenen Meclis'e sadece bir milletvekili geldi

Mesanesinden 300 gram ağırlığında taş çıktı Mesanesinden 300 gram ağırlığında taş çıktı

TSK'dan Kuzey Irak'a hava harekatı TSK'dan Kuzey Irak'a hava harekatı

Bursalı talihli ikramiyesini aldı Bursalı talihli ikramiyesini aldı

Ot toplarken 750 metre yükseklikten düştü Ot toplarken 750 metre yükseklikten düştü

MHP'nin itirazı ile ilgili ara karar verildi MHP'nin itirazı ile ilgili ara karar verildi

Bursa'da adliye önünde kan aktı, o anlar kameralara yansıdı Bursa'da adliye önünde kan aktı, o anlar kameralara yansıdı