İnanılmaz savunma! 'Hint kenevirini çorbama katıyorum'

İnanılmaz savunma! 'Hint kenevirini çorbama katıyorum'

Kırklareli'de "uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti" suçundan yargılanan sanık Nurettin K. "Hint kenevirini yemekte çorbada baharat olarak kullanırdım" savunması yaptı.

1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, hakkında "uyuşturucu  veya uyarıcı madde imal ve ticareti" suçundan hakkında 10 yıl hapis cezası ve 20  bin lira adli para cezası istemiyle yargılanan sanık Nurettin K. ile avukatı  katıldı.

Nurettin K, savunmasında, uyuşturucu madde kullandığını kabul etti.

Polis ekiplerinin ele geçirdiği Hint kenevirleri satmak amacıyla  toplamadığını ileri süren Nurettin K, hiçbir zaman uyuşturucu madde satmadığını  iddia etti.

Kimseye satmadığı için suçsuz olduğunu ve beraatini isteyen Nurettin  K, "Hint kenevirini çoğu zaman çorbaya katardım, yemekte ve çorbada baharat gibi  kullanıyordum, ara sırada içerdim, eşeklik ettim" diye savunma yaptı.

Nurettin K, "Kimseye uyuşturucu satmadım, kimseye vermedim. Suçsuzum  ve beraatime karar verilmesini istiyorum. Ceza verilecek olursa kamuya yararlı  bir işte çalışmaya da gönüllüyüm." dedi.

Sanık avukatının savunmasının ardından Cumhuriyet Savcısı Necati Yiğit  Midilli, esas hakkındaki mütalaasını verdi.

Midilli, mütalaasında, ele geçirilen 21 kilo 560 gram Hint kenevirinin  hem kullanıldığını hem de satışının yapıldığının değerlendirildiğini söyledi.

Midilli, Nurettin K'nın "uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve  ticareti" suçundan cezalandırılmasını talep etti.

Bir süre ara verilen duruşmada, Mahkeme Başkanı İzzet Koçer, Nurettin  K'nın 9 yıl 2 ay hapis cezasına hükmedildiğini açıkladı.

 Koçer, 916 gün adli para cezasına çarptırılan Nurettin K'nın  tutuklanmasına karar verildiğini bildirdi.  

Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla  Mücadele Grup Amirliği ekipleri, Hürriyet Mahallesi Kördere mevkisi köprü altında  esrar toplandığı ihbarını değerlendirerek düzenlediği operasyonda, Nurettin K.  suç üstü gözaltına alınmıştı.  

Çuval içerisinde 21 kilo 560 gram Hint kenevirinin ele geçirildiği  operasyonda Nurettin K, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmış daha sonra adli kontrol  şartı ile serbest bırakılmıştı.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Bursa'ya kaybolan değerini yeniden kazandıracağız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Bursa'ya kaybolan değerini yeniden kazandıracağız

Şırnak'tan acı haber geldi Şırnak'tan acı haber geldi

Bursa'da 30 yıllık tapu meselesi çözüldü Bursa'da 30 yıllık tapu meselesi çözüldü

Bursa'da kış uykusundan uyanan ayıların meraklı vatandaşlarla imtihanı Bursa'da kış uykusundan uyanan ayıların meraklı vatandaşlarla imtihanı

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar'a esnaftan doğum günü sürprizi Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar'a esnaftan doğum günü sürprizi

Bursa'da bahçe duvarına çarpan otomobilin sürücüsü öldü Bursa'da bahçe duvarına çarpan otomobilin sürücüsü öldü

Çiftlikbank iddianamesi hazırlandı! 75 bin 260'şar yıl... Çiftlikbank iddianamesi hazırlandı! 75 bin 260'şar yıl...

Mide bulandıran olayda öğretmene şaşırtan ceza indirimi! Mide bulandıran olayda öğretmene şaşırtan ceza indirimi!

Bursa'da suç makinesi damda yakalandı Bursa'da suç makinesi damda yakalandı

Profesörün kullandığı cip yayaların arasına daldı Profesörün kullandığı cip yayaların arasına daldı

Bursa'da eski eşini 23 yerinden bıçaklayarak öldüren sanığa müebbet hapis Bursa'da eski eşini 23 yerinden bıçaklayarak öldüren sanığa müebbet hapis