"İlk hedefimiz 2019 Dünya Kupası'na katılmak"

''İlk hedefimiz 2019 Dünya Kupası'na katılmak''

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, öncelikli hedeflerinin 2019 Dünya Kupası'na katılmak olduğunu söyledi.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, FIBA 2019 Dünya Kupası öncesinde oynanacak olan Karadağ ve Slovenya maçları öncesi A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın medya gününde açıklamalarda bulundu. Türkoğlu, öncelikli hedeflerinin 2019 Dünya Kupası'na katılmak olduğunu ifade ederek, "Hedef hedef baktığımızda da ilk grubu birinci olarak bitirmekti. Kazanabileceğimiz en fazla galibiyetle bir üst tura çıkmaktı. Bizim durumumuzu daha avantajlı duruma getirmesi için. Şu an o durumdayız son iki maçımızı da Ankara seyircisinin önünde iyi oynadığımızı düşünüyoruz. Çok güzel bir atmosfer vardı. İnşallah 14 Eylül'de de Ankara seyircisi milli takımımızı yalnız bırakmayacaktır. Orada da iyi bir atmosfer ve galibiyetle başlamalıyız. İki maçın çok önemli olduğunu biliyoruz. Kazanıldığı takdirde yolu yarılamış olacağız. Kasım ve şubattaki maçlarda avantajlı olacağız. Spor rehavete rahatlığa fırsat tanımıyor. Ekip olarak iyi çalıştıklarını düşünüyorum. 14 Eylül'de Ankara'daki ilk maçta Slovenya'daki maçlarda hazır şekilde sahaya çıkacaktır" şeklinde konuştu. 

"UMARIM BU DÖNEMDE OLUMSUZ DURUMLARLA KARŞILAŞMAYIZ" 
Türkoğlu, milli takıma davet edildikten sonra katılan sporculara teşekkür ederek, "Her çağrıldıklarında milli takımı yalnız bırakmadılar. Bu takımın parçası olmak istediler. Kulüplerimize ayrıca teşekkür ediyorum. Bizim dışımızda ayrı olaylar gelişti. Onlar da sağ olsun konu milli dava olduğu zaman duyarlı davranıp bizimle oldular. Umarım bu kamp döneminde olumsuz durumlarla karşılaşmayız. Kulüplerine sağlıklı şekilde dönerler. Bu bir ayı keyifli güzel keyifli ve iki maçın galibiyetiyle bitiririz" açıklamasını yaptı. 

Bursa'da hayvansever kadın, kedileriyle birlikte yangında can verdi Bursa'da hayvansever kadın, kedileriyle birlikte yangında can verdi

Sedanur köyünde toprağa verildi Sedanur köyünde toprağa verildi

Avrupa'nın en büyük kitabevi Bursa'da açıldı Avrupa'nın en büyük kitabevi Bursa'da açıldı

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Eylül 2018 Pazar)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Eylül 2018 Pazar)

Bursa'da takla atan otomobil demir korkuluklara oturdu Bursa'da takla atan otomobil demir korkuluklara oturdu

Fişek sandılar bomba çıktı! Fişek sandılar bomba çıktı!

Çalışanlara erken zam! Çalışanlara erken zam!

Trafikte pes dedirten görüntü Trafikte pes dedirten görüntü

Genç kadının etek altı fotoğrafını çekerken flaş patlayınca...
Genç kadının etek altı fotoğrafını çekerken flaş patlayınca...

İmar barışında fazla ödeme yapana iade! İmar barışında fazla ödeme yapana iade!

İş yerine pompalı tüfekle saldırı: 1 yaralı İş yerine pompalı tüfekle saldırı: 1 yaralı

Cehennemi yaşıyorlar! ''17 kez tecavüze uğradım'' Cehennemi yaşıyorlar! "17 kez tecavüze uğradım"

At ve eşek eti nasıl anlaşılır? At ve eşek eti nasıl anlaşılır?

Eski sevgilisinin dikkatini çekmek için bunu yaptı
Eski sevgilisinin dikkatini çekmek için bunu yaptı

Sahte pasaportla gittiği Almanya'da emekli oldu, 48 yıl sonra yakayı ele verdi Sahte pasaportla gittiği Almanya'da emekli oldu, 48 yıl sonra yakayı ele verdi

Yusuf Nazik 100 kişinin adını verdi Yusuf Nazik 100 kişinin adını verdi

Babası Bayburtlu çıkan Alman papaz cami yaptırdı Babası Bayburtlu çıkan Alman papaz cami yaptırdı

Kiralıklarda 'döviz' inadı Kiralıklarda 'döviz' inadı