İkiyaka Dağları'nda operasyonlar sürüyor

İkiyaka Dağları'nda operasyonlar sürüyor

Irak sınırında, teröristlerce "girilemez" olarak nitelendirilen İkiyaka Dağları'nda operasyonlarına aralıksız devam eden güvenlik güçleri, üç haftada 16 teröristi etkisiz hale getirdi. Komandolar, bölücü örgütün bölgedeki yapılanmasına büyük darbe indirdi.

Türk  Silahlı Kuvvetleri, üç haftadır İkiyaka Dağları'nda, 3 bin 500 metrenin  üzerindeki rakımlarda operasyonlarına aralıksız devam ediyor.

Hava destekli operasyonlar kapsamında komandolar, İkiyaka Dağları'nda  teröristlerin "girilemez" olarak nitelendirdikleri yerlere bir kez daha girdi. Üç  haftada 16 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonlar sonucunda, bölücü  örgütün bölgedeki yapılanmasına büyük darbe vuruldu.

Bölgedeki operasyonlarda yapılan arama tarama faaliyetleri sonucu,  tespit edilen mağaralarda ise değişik çap ve silahlara ait çok sayıda mühimmat,  el bombaları ve büyük miktarda yaşam malzemesi bulundu. Bulunan malzemeler  yerlerinde imha edilirken mağaralar kullanılamaz hale getirildi.

MAKÖ'ler patlayıcı arıyor

Operasyonlarda, Mayın Arama Köpekleri (MAKÖ) de görev aldı. MAKÖ'ler  sayesinde  tespit edilen çok sayıda el yapımı patlayıcı, Mayın ve El Yapımı  Patlayıcı Tespit ve İmha (METİ) timlerince imha edildi.

Mehmetçik'in, devam eden operasyonlar sonucu bölgede alan kontrolünü  etkin olarak sağladığı öğrenildi. Güvenlik güçlerinin, bölgede arzu edilen huzur  ve güven ortamını tesis etmek için her türlü zor koşulda görevine kararlı bir  şekilde devam ettiği bildirildi.

Teröristler örgütten kaçmaya çalışıyor

Operasyonların ardından bölgedeki birçok teröristin bölücü terör  örgütünden kaçmak için fırsat kolladığı öğrenildi. Operasyonlarda verilen ağır  zayiatların ardından kendilerinin bile bile ölüme gönderildiği, örgütten kaçmanın  yollarını aradıkları bilgisi, teslim olan teröristlerin ifadelerine yansıdı.

Kırmızı listeye bir çizik daha

Genelkurmay Başkanlığından dün yapılan açıklamada, Hakkari'nin  Yüksekova ilçesi İkiyaka Dağları bölgesinde düzenlenen operasyonda, aranan  teröristler listesinde kırmızı kategoride yer alan bölücü terör örgütünün sözde  bölge sorumlusu "Bager Andok" kod adlı Fatih Özden'in de etkisiz hale getirildiği  açıklandı.

Terör örgütüne bir darbe daha! Son dört günde 57 terörist öldürüldü Terör örgütüne bir darbe daha! Son dört günde 57 terörist öldürüldü

Ünlü Youtuber Emre Özkan ve kız arkadaşı yangında öldü Ünlü Youtuber Emre Özkan ve kız arkadaşı yangında öldü

Lokantada çalışan komiyi sırtından bıçakladı Lokantada çalışan komiyi sırtından bıçakladı

Bursa'da adliyede mübaşire kafa atan genç tutuklandı Bursa'da adliyede mübaşire kafa atan genç tutuklandı

Bursa'da akü fareleri işbaşında! Sürücüler şokta... (ÖZEL HABER) Bursa'da akü fareleri işbaşında! Sürücüler şokta... (ÖZEL HABER)

Aysın Komitgan; <br /> Sarıbal için ilginç iddialar Aysın Komitgan;
Sarıbal için ilginç iddialar

İstanbul - Bursa - İzmir otoyolu Cumhuriyet Bayramı'nda açılacak! İstanbul - Bursa - İzmir otoyolu Cumhuriyet Bayramı'nda açılacak!

Korkunç ölüm! Birkaç saniye sonra... Korkunç ölüm! Birkaç saniye sonra...

Bursa'da zehir tacirleri nefes kesen kovalamacayla yakalandı Bursa'da zehir tacirleri nefes kesen kovalamacayla yakalandı

Bursa Osmangazi'nin 2019 yılı bütçesi belli oldu Bursa Osmangazi'nin 2019 yılı bütçesi belli oldu

Bursa'da sıfır otomobiller 30 bin lira ucuzladı, ikinci el elde kaldı Bursa'da sıfır otomobiller 30 bin lira ucuzladı, ikinci el elde kaldı

Bursa Aktopraklık'ta 7 bin 500 yıllık ''ayak izleri'' bulundu Bursa Aktopraklık'ta 7 bin 500 yıllık "ayak izleri" bulundu

AK Parti'den oda ve borsa başkanları için yasa teklifi AK Parti'den oda ve borsa başkanları için yasa teklifi

Polis, astsubay ve gardiyanın aşk üçgeninde şoke eden detaylar! Polis, astsubay ve gardiyanın aşk üçgeninde şoke eden detaylar!