"İki maçı kazanıp Çin'e gitmek istiyoruz"

''İki maçı kazanıp Çin'e gitmek istiyoruz''

A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca, Dünya Kupası elemelerinde oynayacakları Karadağ ve Slovenya karşılaşmalarının önemine işaret ederek, "Bu iki maçı kazanıp Çin'e gitmek istiyoruz" dedi.

2019 yılında Çin'de düzenlenecek FIBA Dünya Kupası'na katılma hakkını elde etmek için önümüzdeki ay Karadağ ve Slovenya ile oynanacak olan A Milli Erkek Basketbol Takımı, Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen medya gününde basın mensupları ile bir araya geldi. A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca da burada açıklamalarda bulundu. 

"MAÇA KADAR HAZIR OLACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM" 
Takımın çalışma temposu ve hırsından memnun olduğunu dile getiren Sarıca, "Şu ana kadar yaptığımız hesaplar hep iyi şekilde gerçekleşti. İkinci tur başlarken İspanya'nın arkasından ikinci durumdayız. Tabii ki önümüzdeki iki maçın önemi çok büyük. Özellikle Karadağ diğer gruptan getirdiği galibiyet sayısı anlamında bize en yakın takım ve ilk maçımızı evimizde onlarla oynayacağız. Bu maçı mutlaka kazanmamız lazım. Slovenya ise son Avrupa şampiyonu. Geniş kadroları var. O gün hangi kadroyla sahada olacaklarını bilemiyorum ama oradan çıkaracağımız bir galibiyet bize Çin yolunda büyük avantaj getirecektir. Çalışmalarımıza bu doğrultuda başladık. Şimdilik eksiğiz. Biliyorsunuz belli kurallar nedeniyle NBA oyuncularımız ayın 30'undan sonra bizle beraber olacak. Yaklaşık 13 günlük bir süremiz olacak. 3 tanesi garanti belki 4'ü de yapabilirsek 4 tane hazırlık maçımız olacak. Oyuncularımızın zaten geçmiş dönemdeki performansları, iyi niyetli çalışmaları ilerisi için bizi umutlandırıyor. Yine çok iyi niyetle başladılar. Ben İnşallah maça kadar hazır olacağımızı düşünüyorum" şeklinde konuştu. 

"MİLLİ TAKIM'A VERİLMİŞ SÖZÜM VAR" 
Önümüzdeki sezon herhangi bir kulüp takımı çalışıp çalıştırmayacağı ilgili de konuşan Ufuk Sarıca, şunları söyledi: 
"Şu an kesinleşmiş bir şey yok. Benim şu an devam eden bir kontratım var. Zaten Milli Takım'a verilmiş sözüm var. Beraber yola çıkılmış bir durum. Ben geçmiş dönemde de her iki tarafa da aynı şekilde konsantreydim. Şu anda da benim için geçerli aynı şeyler. Ama ilerleyen günlerde bu gerçekleşir de sadece Milli Takım ile çalışırsam sezon içinde daha fazla zaman ayırma imkanım olacak. Ama amaç değişmeyecek, bu şampiyonaya gitmek bize ilk gün koyduğumuz bir hedefti. Çok çeşitli, değişken kadrolarla sahada olduk. Özellikle sezon içindeki maçlara kısıtlı kadrolarla çıktık. Mesela Ankara'daki son kadro bizim için önemli bir kadroydu. 30'unda toplayacağımız kadro belki şubat ve kasımda bizimle beraber olamayacak. O yüzden bu süreç bizim için çok önemli. Bununla ilgili bir konsantrasyonsuzluk ne bende ne de oyuncularımda olamayacaktır. Bu iki maçı kazanıp Çin'e gitmek istiyoruz." 

Üniversiteyi yasa boğan ölüm! Arkadaşları kampanya başlattı Üniversiteyi yasa boğan ölüm! Arkadaşları kampanya başlattı

80 yaşındaki annesiyle ilişkisi olduğunu söyledi, ikisini de rehin aldı! 80 yaşındaki annesiyle ilişkisi olduğunu söyledi, ikisini de rehin aldı!

Makam aracı kaza yaptı: 3 ölü, 7 yaralı Makam aracı kaza yaptı: 3 ölü, 7 yaralı

Afyonkarahisar'da 'insanlık ölmemiş' dedirten olay Afyonkarahisar'da 'insanlık ölmemiş' dedirten olay

Meteoroloji'den Bursa'ya kuvvetli yağış uyarısı Meteoroloji'den Bursa'ya kuvvetli yağış uyarısı

Dur ihtarına uymadı aracı bırakıp kaçtı Dur ihtarına uymadı aracı bırakıp kaçtı

Bursa'da katil zanlısından 'pes' dedirten yanıt: ''Cinayeti zevkten işledim'' Bursa'da katil zanlısından 'pes' dedirten yanıt: "Cinayeti zevkten işledim"

ABD'de Türkiye'yi ilgilendiren gelişme! ABD'de Türkiye'yi ilgilendiren gelişme!

TIR ile otomobil kafa kafaya çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı TIR ile otomobil kafa kafaya çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı

Bursa'da zincirleme kaza Bursa'da zincirleme kaza

Bursa'da vatandaşın dikkati, faciayı önledi Bursa'da vatandaşın dikkati, faciayı önledi

Bursa'da ölüm tarlada yakaladı Bursa'da ölüm tarlada yakaladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump anlaştı! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump anlaştı!

ABD, BM'nin Golan kararına ilk kez 'hayır' dedi ABD, BM'nin Golan kararına ilk kez 'hayır' dedi

İki saat içinde 41 kilo 655 gram esrar ele geçirildi! İki saat içinde 41 kilo 655 gram esrar ele geçirildi!