İhlas Koleji hizmet içi eğitim seminerlerine başladı

İhlas Koleji hizmet içi eğitim seminerlerine başladı

İhlas Eğitim Kurumları yöneticileri ve öğretmenleri İhlas Mesleki Gelişim Programı (İMGEP) ile yeni eğitim yılına başladı. 

İhlas Koleji Bahçelievler Kampüsü'nde düzenlenen ve üç gün sürecek olan seminer programının açılış konuşmasını İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Bedri Yeltekin yaptı. Konuşmasına İhlas Eğitim Kurumlarının kurucusu merhum Dr. Enver Ören'in "Eğitim gönüllere dokunmaktır" sözüyle başlayan Yeltekin, yeni eğitim öğretim yılını açmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Başarılı bir yıl geçirdiklerini ifade eden Bedri Yeltekin, "Bu yıl YKS Türkiye birincisinin ve on ikincisinin İhlas Kolejinden çıkmış olmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca ilk yüze giren birçok öğrencimiz oldu. Bu başarıda emeği geçen tüm öğretmenlerimizi ve idarecilerimizi canı gönülden tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı. 
"Bu başarıda öğretmenlerimizin okullarına gelirken "bir evden çıkıp başka bir eve geliyoruz" şeklinde düşünmeleri ve mesleklerini bu bilinçle icra etmelerinin büyük etkisi var. Bu duygu olmazsa ne kadar sistem kurarsanız kurun işe yaramaz" diyen Yeltekin, öğretmenliğe adanmışlık olmadan başarının gelmeyeceğinin söyledi. 

Yeltekin konuşmasının sonunda İhlas Eğitim Kurumlarında 10. ve 20. yılını dolduran idareci, öğretmen ve çalışanlara plaket takdim etti. 

YKS'de dereceye giren öğrenciler, öğretmenlerini unutmadı 

Seminere YKS Türkiye birincisi Mustafa Emir Gazioğlu ve on ikincisi Ömer Faruk Doğru hazırladıkları videolarla katılarak başarılarında emeği geçen öğretmenlerine ve idarecilerine teşekkür etti. İhlas Koleji'nin dereceye giren diğer öğrencileri Ercüment Yavuz Korkmaz ve Arif Emre Alptekin de konuşmacı olarak seminerde yer aldı. 

Ercüment Yavuz Korkmaz, İhlas Koleji'nde geçen eğitim sürecinden bahsetti. Korkmaz, İhlas Koleji öğretmenlerinin öğrencilerine katkıda bulunmak için çok çaba gösterdiklerini ve öğrencilerle yakın ilişkiler kurduklarını ifade etti. Kendisinin tarihle ilgilenmesinin temelinde merhum Enver Ören ile yapmış olduğu bir konuşmanın yattığını vurgulayan Korkmaz, "Henüz sekiz yaşındayken Enver Abi bir konuşmanın sonunda bana "Ya Ercüment tarih okumak lazım. İnsanlar ecdadımızı seviyoruz diyorlar ama bilmek gerek okumak gerek" dedi. İlerleyen yıllarda benim içimde derin bir tarih merakı doğdu. Bu sözün her zaman bende bir tesiri oldu" ifadelerini kullandı. 

Korkmaz'dan sonra konuşan Arif Emre Alptekin sınava hazırlık döneminde Türkiye birincisi Mustafa Emir Gazioğlu ile birlikte çalıştığını ve bunun kendisi için çok faydalı olduğunu söyleyerek sınavda elde ettiği başarıda emeği geçen öğretmenlerine teşekkür etti. 

Öğrenci konuşmalarının ardından İhlas Eğitim Kurumları Akademik Direktörü Selahattin Çolak yeni eğitim döneminde okullardaki işleyiş hakkında bilgiler verdi. Seminerin öğleden sonraki bölümünde de Doç. Dr. Raziye Bilge Uzun, öğretmenlere yönelik koçluk ve mentorluk eğitimi verdi.

Oğluna okul pantolonu alamayınca canına kıydı Oğluna okul pantolonu alamayınca canına kıydı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan 'yerel para' açıklaması Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan 'yerel para' açıklaması

Gürültü kavgasında kan aktı: 1 ölü, 2 yaralı Gürültü kavgasında kan aktı: 1 ölü, 2 yaralı

Muz kutularından 18 milyon dolarlık kokain çıktı Muz kutularından 18 milyon dolarlık kokain çıktı

Uzmanlar kontak lens kullananları uyardı Uzmanlar kontak lens kullananları uyardı

Mehmet Ali Ekmekçi; <br /> Bursaspor'da güzel günler peki mi yakında, az mı sonra? Mehmet Ali Ekmekçi;
Bursaspor'da güzel günler peki mi yakında, az mı sonra?

Tazminat alan bedelli askeri işe almak zorunlu değil Tazminat alan bedelli askeri işe almak zorunlu değil

Yapılandırmada ilk taksit hatırlatması Yapılandırmada ilk taksit hatırlatması

Aksaray-Konya yolunda feci kaza: 2 ölü Aksaray-Konya yolunda feci kaza: 2 ölü

Banka çalışanı, müşterilerin hesabından kredi çekti Banka çalışanı, müşterilerin hesabından kredi çekti

Bursa'da dolarlarıyla yakalanan FETÖ'cü tutuklandı Bursa'da dolarlarıyla yakalanan FETÖ'cü tutuklandı

6 terörist etkisiz hale getirildi 6 terörist etkisiz hale getirildi

Borcu yüzünden babasını öldürüp kamyonetin kasasına sakladı Borcu yüzünden babasını öldürüp kamyonetin kasasına sakladı

Bursa'da meyve yüklü TIR devrildi Bursa'da meyve yüklü TIR devrildi

Bursa 'Millet Bahçesi'nde yağlı güreş heyecanI Bursa 'Millet Bahçesi'nde yağlı güreş heyecanI