İdlib'e hava saldırısına tepki

İdlib'e hava saldırısına tepki

Diyarbakır ve Bingöl'de, Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib ilinde Rus savaş uçaklarının çok sayıda sivil yerleşim yerini ve muhaliflerin cephe hatlarını vurmasına tepki gösterildi.

Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib ilinde Rus savaş uçaklarının çok sayıda sivil yerleşim yerini ve muhaliflerin cephe hatlarını vurması Diyarbakır ve Bingöl'de protesto edildi.

Diyarbakır'da merkez Yenişehir ilçesinde bir araya gelen Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu üyesi bir grup, ellerinde "Diyarbakır'dan İdlib'e bin selam" yazılı pankartlar taşıdı.

Platform adına açıklama yapan Özgür- Der Diyarbakır Şube Başkanı Süleyman Nazlıcan, Suriye'de bütün dünyanın gözü önünde binlerce insanın katledildiğini, milyonlarca insanın da ülkelerini terk etmek zorunda kaldığını belirtti.

"Sivil ve masum insanların katledilmesine kör, sağır ve dilsiz kalan bölgesel ve küresel güçlerin vicdansız ve umursamaz tavrı Suriye'deki trajediyi bugün daha da ileriye taşıyor. Bu umursamaz tavırdan güç alan şer güçleri yeni katliamlar peşinde." diyen Nazlıcan, Türkiye'nin Suriye'deki mazlumların yanında olduğunu aktardı.

Nazlıcan, "Türkiye'nin düne kadar izlemiş olduğu olumlu politikalar vicdan sahibi herkes tarafından görüldü ve desteklendi. Türkiye'nin bu tavrı devam ettiği müddetçe bizler tarafından desteklenmeye devam edecektir. Suriye'nin diğer bölgelerinde yaşanan katliamların İdlib'de de yaşanmaması için bütün Müslümanlar dayanışma sergilemeli ve zalimlere karşı sesini yükseltmelidir." dedi.

Bingöl

Özgür-Der Bingöl Şubesi öncülüğünde Genç Caddesi'ndeki Saat Kulesi önünde bir araya gelen grup, İdlib'e hava saldırısına tepki gösterdi.

Özgür-Der Bingöl Şube Başkanı Yusuf Boğatekin, yaptığı açıklamada, Suriye'de dikkatlerin İdlib üzerinde yoğunlaştığını belirterek, "Bugün İdlib'in düşmesi durumunda kaybeden yalnızca İdlib halkı değil, tüm insanlık olacaktır. Dolayısıyla Halep yarası daha kabuk bağlamamış iken üzerine gelen İdlib sancısı karşısında duyarlı olunmalıdır." ifadelerini kullandı.

Basın açıklaması edilen duaların ardından sona erdi.

İmamları kızdıran yoruma tepki: Cenaze namazını kıldırmayın İmamları kızdıran yoruma tepki: Cenaze namazını kıldırmayın

Müşteri iletişim merkezlerine yeni standart Müşteri iletişim merkezlerine yeni standart

Van'da korkunç olay! Van'da korkunç olay!

Evlilik yarışmasında gelin adayları birbirine aşık olup programı terk etti! Evlilik yarışmasında gelin adayları birbirine aşık olup programı terk etti!

Bursa Büyükorhan'da toplu balık ölümleri korkuttu Bursa Büyükorhan'da toplu balık ölümleri korkuttu

Tavuk eti fiyatlarında korkunç artış! Tavuk eti fiyatlarında korkunç artış!

Bursa'da bedavacılardan dayak yiyen güvenlik görevlisini isyan ettiren karar Bursa'da bedavacılardan dayak yiyen güvenlik görevlisini isyan ettiren karar

Bursa'da satılık Cami elde kaldı, dernek başkanı 10 lira kampanyası başlattı Bursa'da satılık Cami elde kaldı, dernek başkanı 10 lira kampanyası başlattı

Bursa'da hem saz çalıyor hem ayakkabı tamir ediyor Bursa'da hem saz çalıyor hem ayakkabı tamir ediyor

Bursa'da tüplü doğalgaz protestosu Bursa'da tüplü doğalgaz protestosu

Korkunç görüntü! Genç kadın kendini böyle bıraktı Korkunç görüntü! Genç kadın kendini böyle bıraktı

Yürek burkan sözler! ''Polis amca ne olur annemi bekleyelim'' Yürek burkan sözler! "Polis amca ne olur annemi bekleyelim"

Diri diri toprağa gömüldüler! ''Toprağın ağırlığını ya da hafifliğini hissetmeye çalıştık'' Diri diri toprağa gömüldüler! "Toprağın ağırlığını ya da hafifliğini hissetmeye çalıştık"

Bursa'da bu yollara dikkat! (24 Eylül 2018 Pazartesi)	Bursa'da bu yollara dikkat! (24 Eylül 2018 Pazartesi)

Faruk Çelik'ten Bursa adaylığı haberlerine gelen yorumlara sert tepki! Faruk Çelik'ten Bursa adaylığı haberlerine gelen yorumlara sert tepki!