İçişleri Bakanı Soylu trafik denetimine katıldı

İçişleri Bakanı Soylu trafik denetimine katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kırıkkale'de bölge trafik kontrol noktasında "Bu Bayram Ben de Trafik Polisiyim, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük" projesi kapsamında çocuklara kırmızı düdük, oyuncak, şapka, tişört dağıttı. Bayram tatili için memleketlerine giden ailelerle sohbet ederek bayramlaştı.

Kırıkkale'de Bölge Trafik Kontrol noktasında denetlemede bulunan Bakan Soylu, "15 Ağustos'ta özellikle otogarlara girdik. Huzurlu Bayramlar uygulamasını gerçekleştirdik. O saatten, o tarihten itibaren de özellikle otogarlarda, trafik ekiplerimiz yolculuğa çıkan otobüslerimize ve otobüslerin şoförlerine aynı zamanda yolcularımıza gerekli trafik kurallarını tekrar hatırlatıyorlar, denetimleri de ortaya koyuyorlar. Yine yanı sıra yaklaşık Türkiye'de belirlediğimiz 20 kaza kara noktasındaki Allah'a çok şükür, geçen Ramazan Bayramı'nda kaza kara noktalarında herhangi bir ölümlü kaza, yaralamalı kaza olmadı. İnşallah bu alacağımız tedbirlerle yine olmayacak. Yine bunun yanı sıra özellikle karayollarında, korsan taşımacılığa yönelik tedbirleri arkadaşlar ciddi bir şekilde devam ettiriyor" dedi. 

"Çocuklarımıza bir sorumluluk yükledik" 

Bakan Soylu, konuşmasına şu şekilde devam etti: 

"Bu bayramda farkındalık oluşturmasını, hem paydaşlarımızı yani denetleyen paydaşlarımızı arttırabilmemiz için çocuklarımıza bir sorumluluk yükledik, 'kırmızı düdük' kampanyası. Polis abiler, polis ablaları onlara denetimleri yaptıkları zaman annelerinin, babalarının, sürücüsünü hem hız, hem emniyet kemeri, hem bir taraftan özellikle araba içerisinde sigara içilmemesine yönelik bir takım tedbirleri ve uyarıları ortaya koyması için kırmızı düdük veriyorlar. Gerçi biraz önce arkadaşımız düdüğü alır almaz çaldığını söyledi ama biz inanıyoruz ki bir hatayla karşılaştığında kaldığı zaman, hem cep telefonu ile konuştuğu zaman, hem hız limitlerini aştığı, hem emniyet kemerini takmama gibi bir hatayla karşı karşıya kaldığı zamanda, çocuklarımıza vermiş olduğumuz bu görevi başarıyla yerine getireceklerine olan inancımızla sorumluluklarını yerine getireceklerdir" 

"Bu bayramda herkesin bayram mutluluğunu yaşamasını istiyoruz" 

Bakan Soylu, "Bu bayramda yeni bir uygulama daha yaptık. Yapan Emniyet Genel Müdürlüğümüz, yaklaşık 19 bin 100 civarında faaliyete müfettişimiz var. Bu faaliyetteki müfettişlerimize de yine mesajlar çerçevesinde el birliğiyle hep birlikte mesajlar atıldı. Onlarda davet ediyorlar." ifadesini kullanarak "Yine bir taraftan kampanyalarımız, bir taraftan denetimlerimiz, bir taraftan uzak olmayan ama sürücülerimizi uyaran radar uygulamalarımız ve özellikle 100 - 200 kilometrede ortalama hız limitlerimizi kontrol ettiğimiz otoyollarda, otobanlarda bir uygulamamız da söz konusu. Bu bayramda herkes rahat bir şekilde kazasız belasız özellikle sürat yapmadan, emniyet kemerini takarak ve cep telefonunu ile konuşmadan bayram mutluluğunu yaşamasını istiyoruz." şeklinde konuştu. 

"Sloganımız frene değil, kurala güvendir" 

"Ben milletimizin bayramını, bütün Müslüman aleminin bayramını tebrik ediyorum. Özellikle de çocuklarımızın uyarılarına dikkat edelim diyorum. Bir önceki bayramda sloganımız 'frene değil, kurala güvendir' Yine biz kurala güvenme konusundaki irademizden de vazgeçmeyelim diyorum." diyen Bakan Soylu, sözlerini şöyle tamamladı: 

"Bayram süresince 41 bin jandarma ve trafik polis ekiplerinin denetimlerini devam ettirecekler. Bir taraftan Bakan Yardımcılarımız, bir taraftan Emniyet Genel Müdürümüz, Jandarma Genel Komutanımız, komutan yardımcılarımız, Genel Müdür Yardımcılarımız, daire başkanlarımız, illerde valilerimiz, emniyet müdürlerimiz kontrollerini yapacaklar ama buradaki en büyük destekçilerimiz çocuklarımız inşallah. Çocuklarımızla beraber bu bayram da özellikle trafik meselesinde ciddi bir şekilde sonuç alacağımızı düşünüyoruz. Allah bayram süresince çalışan arkadaşlarımızın yardımcısı olsun ve tüm milletimizin bayramını, bütün mesai arkadaşlarımızın bayramını tebrik ediyorum" 

Meteoroloji'den Bursa'ya kuvvetli yağış uyarısı Meteoroloji'den Bursa'ya kuvvetli yağış uyarısı

Dur ihtarına uymadı aracı bırakıp kaçtı Dur ihtarına uymadı aracı bırakıp kaçtı

Bursa'da katil zanlısından 'pes' dedirten yanıt: ''Cinayeti zevkten işledim'' Bursa'da katil zanlısından 'pes' dedirten yanıt: "Cinayeti zevkten işledim"

ABD'de Türkiye'yi ilgilendiren gelişme! ABD'de Türkiye'yi ilgilendiren gelişme!

TIR ile otomobil kafa kafaya çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı TIR ile otomobil kafa kafaya çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı

Bursa'da zincirleme kaza Bursa'da zincirleme kaza

Bursa'da vatandaşın dikkati, faciayı önledi Bursa'da vatandaşın dikkati, faciayı önledi

Bursa'da ölüm tarlada yakaladı Bursa'da ölüm tarlada yakaladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump anlaştı! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump anlaştı!

ABD, BM'nin Golan kararına ilk kez 'hayır' dedi ABD, BM'nin Golan kararına ilk kez 'hayır' dedi

İki saat içinde 41 kilo 655 gram esrar ele geçirildi! İki saat içinde 41 kilo 655 gram esrar ele geçirildi!

Elazığ'da midibüs şarampole uçtu! Çok sayıda yaralı var... Elazığ'da midibüs şarampole uçtu! Çok sayıda yaralı var...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan: 2019'da başlamayı planlıyoruz Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan: 2019'da başlamayı planlıyoruz

3 yaşındaki çocuktan çok acı haber 3 yaşındaki çocuktan çok acı haber

FETÖ'cü Gözegir Türkiye'ye getirildi FETÖ'cü Gözegir Türkiye'ye getirildi