Huawei'den ABD'ye karşı işletim sistemi hamlesi!

Huawei'den ABD'ye karşı işletim sistemi hamlesi!

Gelen bilgilere göre Huawei, gizliden kendi işletim sistemini geliştirmeye başladı. İşte detaylar!

Bilindiği üzere ABD, yaklaşık bir yıl önce casusluk iddiaları sebebiyle devlet dairelerinde Huawei cihazlarının kullanılmasını yasaklamıştı. Geçtiğimiz günlerde ise Çinli teknoloji üreticisi Huawei, ABD'nin Huawei ürünlerinin federal kurumlarda kullanımını yasaklaması kararını mahkemeye taşımıştı.

Son zamanlarda ABD ile aralarındaki problemler daha da artan Huawei, Windows ve Android kullanmasının yasaklanması ihtimaline karşın, kendi işletim sistemini gizliden geliştirme kararı almış durumda. 

Huawei'den Richard Yu, verdiği bir röportajda, "Bu sistemleri artık kullanamayacağımız ortaya çıkarsa diye kendi işletim sistemimizi geliştirdik," diyor. Yu, risklere karşı her zaman hazırlıklı olacaklarını ve daima bir B planı oluşturduklarını belirtiyor.

Huawei'nin 2012 yılından bu yana Android'e alternatif bir işletim sistemi üzerinde çalıştığı ise bir diğer söylentiler arasında. South China Morning Post isimli yayın kuruluşu ise Huawei'nin kendi ekosistemini oluşturmak için çalışmalara 7 yıl önce başladığını aktardı.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Huawei ve ZTE üzerinde başlattığı soruşturmanın hemen ardından kendi işletim sistemini geliştirmeye başlayan şirket, herhangi bir yasakla karşılaşana kadar Google ve Microsoft ürünlerini kullanmaya devam edeceğini de bildirdi.

 

Gençler tıp dünyasında iddialı Gençler tıp dünyasında iddialı

7 kez Türkiye şampiyonu olan milli kick-boksçu Bursa'da muhtar adayı 7 kez Türkiye şampiyonu olan milli kick-boksçu Bursa'da muhtar adayı

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Mart 2019 Cumartesi)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Mart 2019 Cumartesi)

Bursa'da başka hastalıkları taklit eden bakteri yüzünden MS olduğu sanıldı Bursa'da başka hastalıkları taklit eden bakteri yüzünden MS olduğu sanıldı

Bursa'da turizmde tanıtım atağı Bursa'da turizmde tanıtım atağı

Bursa Milletvekili Çavuşoğlu: ''Türkiye üzerinde oynanan oyunları vatandaşımızla birlikte bozacağız'' Bursa Milletvekili Çavuşoğlu: "Türkiye üzerinde oynanan oyunları vatandaşımızla birlikte bozacağız"

 3 kişiyi ezen ve 12 araca çarpan halk otobüsünün sürücüsü serbest! 3 kişiyi ezen ve 12 araca çarpan halk otobüsünün sürücüsü serbest!

Ebru'nun son mesajı ortaya çıktı! ''Gel beni buradan al'' Ebru'nun son mesajı ortaya çıktı! "Gel beni buradan al"

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: ''Ey güzelim Çarşamba dilin olsa da bir haykırsan'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: "Ey güzelim Çarşamba dilin olsa da bir haykırsan"

Bursalı Mehmet Aydın meğer bir gün bile hapis yatmamış Bursalı Mehmet Aydın meğer bir gün bile hapis yatmamış

Ucuz konutta sıra emeklide Ucuz konutta sıra emeklide

12 saat uçuş yok 12 saat uçuş yok

Deprem haritası değişti! Deprem haritası değişti!

TikTok Türkiye için iş ilanı verdi TikTok Türkiye için iş ilanı verdi

''Birden büyük bir gürültü oldu'' Saniyelerle kurtuldular "Birden büyük bir gürültü oldu" Saniyelerle kurtuldular