Hindistan bağımsızlığının 72. yılını kutluyor

Hindistan bağımsızlığının 72. yılını kutluyor

Hindistan'ın Ankara Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada, Hindistan-Türkiye ilişkilerinin uzun süredir devam eden dostluk bağlarının temelinde yükseldiği bildirildi.

Hindistan'ın Ankara Büyükelçiliğince, ülkenin bağımsızlığının 72. yılı  dolayısıyla yayımlanan açıklamada, dünyada en hızlı büyüyen, en çok yatırım çeken  ülkelerden birinin Hindistan olduğu belirtilerek, ülkedeki gençlerin parlak bir  gelecek inşası için duyduğu heyecan ve öz güvene işaret edildi.

Hindistan'ın Türkiye ile ilişkilerine de değinilerek, "İki ülke  ilişkileri, uzun süredir devam eden dostluk bağlarının temellinde yükseliyor."  ifadesi kullanıldı.

İki ülkeden şirketlerin karşılıklı yatırımlarıyla güçlenen ekonomik  ilişkilerin, üretim, inşaat ve servis başta olmak üzere çok sayıda sektörde  kendini çeşitlendirdiği belirtilen açıklamada, liderler arasındaki üst düzey  görüşmelerin sıklığına vurgu yapıldı.

Hindistan Başbakanı Nerandra Modi ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip Erdoğan arasındaki özel dostluğun ilişkilerdeki rolüne işaret edilen  açıklamada, Hindistan'ın, G20 gibi uluslararası organizasyonlar dahil çok sayıda  platformda Türkiye ile iş birliğini güçlendirmek istediği kaydedildi.

Açıklamada, "Türkiye-Hindistan arasındaki diplomatik ilişkilerinin  kuruluşunun 70. yıl dönümünü kutlarken, biz halklarımıza daha iyi bir gelecek ve  ikili ortaklıkta tam potansiyelimizi gerçekleştirme arayışında omuz omuza  veriyoruz." değerlendirmesinde bulunuldu.

 

Bursa'da kızına benzettiği kadını bıçakladı, yine 16 yıl hapse çarptırıldı Bursa'da kızına benzettiği kadını bıçakladı, yine 16 yıl hapse çarptırıldı

Bursa'da şehirlerarası otobüslerde kemer takmayan yolculara kontrol Bursa'da şehirlerarası otobüslerde kemer takmayan yolculara kontrol

Bursa'da kaçak saka kuşu avlayan turiste ceza yağdı Bursa'da kaçak saka kuşu avlayan turiste ceza yağdı

Bursa'da kentsel dönüşüm durdu, kiralar vatandaşın cebini yakacak! Bursa'da kentsel dönüşüm durdu, kiralar vatandaşın cebini yakacak!

Oyuncak sandığı silahla ablasını öldürdü Oyuncak sandığı silahla ablasını öldürdü

Bir şirket daha konkordato ilan etti! Bir şirket daha konkordato ilan etti!

Şırnak'ta patlama: 2 korucu şehit oldu Şırnak'ta patlama: 2 korucu şehit oldu

Bursa'da 5 bin liralık elektrikli bisikleti çalan hırsız güvenlik kameralarını hesaba katmadı Bursa'da 5 bin liralık elektrikli bisikleti çalan hırsız güvenlik kameralarını hesaba katmadı

Bursa ormanlarını tehdit eden böcek! İlk kez görüldü Bursa ormanlarını tehdit eden böcek! İlk kez görüldü

Bakan Kurum: 100 bin liralık tarla yıllık 100 liraya kiralanabilecek! Bakan Kurum: 100 bin liralık tarla yıllık 100 liraya kiralanabilecek!

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (26 Eylül 2018 Çarşamba) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (26 Eylül 2018 Çarşamba)

Can Bonomo'nun geçirdiği kaza kameraya yansıdı Can Bonomo'nun geçirdiği kaza kameraya yansıdı

İçme suyu borusuna düşen işçiden acı haber İçme suyu borusuna düşen işçiden acı haber

Eşinin bacaklarına sıktı! ''Karımı seviyorum korkutmak için yaptım'' Eşinin bacaklarına sıktı! "Karımı seviyorum korkutmak için yaptım"

Miss Turkey 2018 birincisi Şevval Şahin'in estetiksiz hali ortaya çıktı Miss Turkey 2018 birincisi Şevval Şahin'in estetiksiz hali ortaya çıktı

SGK'dan binlerce vatandaşa müjde! SGK'dan binlerce vatandaşa müjde!

Erdoğan'dan Reuters'a flaş açıklamalar Erdoğan'dan Reuters'a flaş açıklamalar

Milyonlarca memuru ilgilendiren yeni dönem yolda! Milyonlarca memuru ilgilendiren yeni dönem yolda!