Hindistan bağımsızlığının 72. yılını kutluyor

Hindistan bağımsızlığının 72. yılını kutluyor

Hindistan'ın Ankara Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada, Hindistan-Türkiye ilişkilerinin uzun süredir devam eden dostluk bağlarının temelinde yükseldiği bildirildi.

Hindistan'ın Ankara Büyükelçiliğince, ülkenin bağımsızlığının 72. yılı  dolayısıyla yayımlanan açıklamada, dünyada en hızlı büyüyen, en çok yatırım çeken  ülkelerden birinin Hindistan olduğu belirtilerek, ülkedeki gençlerin parlak bir  gelecek inşası için duyduğu heyecan ve öz güvene işaret edildi.

Hindistan'ın Türkiye ile ilişkilerine de değinilerek, "İki ülke  ilişkileri, uzun süredir devam eden dostluk bağlarının temellinde yükseliyor."  ifadesi kullanıldı.

İki ülkeden şirketlerin karşılıklı yatırımlarıyla güçlenen ekonomik  ilişkilerin, üretim, inşaat ve servis başta olmak üzere çok sayıda sektörde  kendini çeşitlendirdiği belirtilen açıklamada, liderler arasındaki üst düzey  görüşmelerin sıklığına vurgu yapıldı.

Hindistan Başbakanı Nerandra Modi ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip Erdoğan arasındaki özel dostluğun ilişkilerdeki rolüne işaret edilen  açıklamada, Hindistan'ın, G20 gibi uluslararası organizasyonlar dahil çok sayıda  platformda Türkiye ile iş birliğini güçlendirmek istediği kaydedildi.

Açıklamada, "Türkiye-Hindistan arasındaki diplomatik ilişkilerinin  kuruluşunun 70. yıl dönümünü kutlarken, biz halklarımıza daha iyi bir gelecek ve  ikili ortaklıkta tam potansiyelimizi gerçekleştirme arayışında omuz omuza  veriyoruz." değerlendirmesinde bulunuldu.

 

Kayınpederinin evini basan damat kurşun yağdırdı Kayınpederinin evini basan damat kurşun yağdırdı

Yedek lastik içinde 70 bin uyuşturucu hap bulundu Yedek lastik içinde 70 bin uyuşturucu hap bulundu

Derede erkek cesedi bulundu Derede erkek cesedi bulundu

Evinin balkonunda kenevir yetiştiren şahıs tutuklandı Evinin balkonunda kenevir yetiştiren şahıs tutuklandı

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde konuşan Bilgili: ''Osmangazi ve Orhangazi Han'a devlet töreniyle anma yapılsın'' Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde konuşan Bilgili: "Osmangazi ve Orhangazi Han'a devlet töreniyle anma yapılsın"

Aydın Keskin Kadıoğlu: ''Suriyeliler Bursa'da 400'ü aşkın fabrika kurdu'' Aydın Keskin Kadıoğlu: "Suriyeliler Bursa'da 400'ü aşkın fabrika kurdu"

Aktaş'tan Bursa Muradiye Su Fabrikası'nın Yahudilere satıldığı haberlerine açıklama Aktaş'tan Bursa Muradiye Su Fabrikası'nın Yahudilere satıldığı haberlerine açıklama

Bursa'da Suriyelilerin kaldığı ev alev alev yandı Bursa'da Suriyelilerin kaldığı ev alev alev yandı

Bursa'da araç takla attı; 2 yaralı (ÖZEL HABER) Bursa'da araç takla attı; 2 yaralı (ÖZEL HABER)

Bursa'da villa hırsızları kıskıvrak yakalandı Bursa'da villa hırsızları kıskıvrak yakalandı

Emniyet ihbar saydı, o sürücüye ceza kesildi (ÖZEL HABER) Emniyet ihbar saydı, o sürücüye ceza kesildi (ÖZEL HABER)

Bursa'da drift yapan sürücüye 5 bin 480 lira ceza Bursa'da drift yapan sürücüye 5 bin 480 lira ceza

Başından vurulmuş halde bulundu Başından vurulmuş halde bulundu