Hiçbir iş yapmadan ayda 12 bin lira maaş

Hiçbir iş yapmadan ayda 12 bin lira maaş

Hiçbir şey yapmadan ömür boyu garantili bir işiniz olmasını istemez misiniz? İsveç'te şanslı bir kişi aylık 12 bin lira maaşla böyle bir işin sahibi olacak.

Public Art Agency Sweden tarafından finanse edilen bir sanat projesi kapsamında Göteborg tren istasyonunda böyle bir pozisyon açılıyor.

Jakob Senney ve Simon Goldin tarafından geliştirilen proje kapsamında bir kişi hayatının geri kalanında tam anlamıyla hiçbir şey yapmaması için işe alınacak.

Çıkılan ilanda seçilecek kişinin canı ne yapmak isterse onun iş tanımı olarak kabul edileceği ve ne olursa olsun maaşını almaya devam edeceği duyuruldu. Çalışandan beklenen tek şey belirli bir saatte Göteborg şehrindeki Korsvagen istasyonunda bulunması.

Her sabah çalışan istasyona gelerek mesaisinin başlama saatinde bir florasan lambayı yakacak. Lambayı söndürmesi gereken mesai bitimi saatine kadar ise istasyonda bulunma zorunluluğu yok, istediği her şeyi yapmakta özgür olacak.

12 bin lira maaş, yıllık yüzde 3,2 zam

İlanda kontratın tam zamanlı ve süresiz olduğu vurgulanırken çalışanın herhangi bir devlet memurunun sahip olduğu yıllık izin ve emeklilik aidatı gibi tüm haklara sahip olacağı vurgulandı.

İşe başlangıç maaşı ise 21 bin İsviçre kronu (12 bin lira) olacak ve en az 120 yıl boyunca her yıl yüzde 3,2 oranında artacak.

Tabi bu işe başvurmak isteyenlerin istasyonun açılacağı 2026 yılına kadar beklemesi gerekecek.

Projenin kurucuları "ebedi istihdam" fikrinin çok sayıda şakanın, esprili hikayenin oluşmasına neden olacağını ve zamanla Göteborg'un kültür mirasına katkıda bulunacağını savunuyor. Bu şekilde projenin getirisinin ödenen paradan fazla olacağını belirten sanatçılar bu getirinin maaş artışından fazla olduğu sürece programın devam edebileceğini belirtti.

Bursa'da motor sürerken küp çözen sürücüye şok haber Bursa'da motor sürerken küp çözen sürücüye şok haber

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (19 Mart 2019 Salı) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (19 Mart 2019 Salı)

5 yıldan sonra nafakayı devlet üstlenecek 5 yıldan sonra nafakayı devlet üstlenecek

67 yıl istismar cezası, 30 yıla düştü 67 yıl istismar cezası, 30 yıla düştü

Bursa'da engelli gibi davranan dilencileri zabıta ekipleri yakaladı Bursa'da engelli gibi davranan dilencileri zabıta ekipleri yakaladı

Mesut Demir; <br /> Söz konusu 'vatanın bekası' ise gerisi.. Mesut Demir;
Söz konusu 'vatanın bekası' ise gerisi..

Milyonlarca aileyi ilgilendiriyor! Bu yıl... Milyonlarca aileyi ilgilendiriyor! Bu yıl...

Gece yarısı korku dolu anlar! Apartman önünde... Gece yarısı korku dolu anlar! Apartman önünde...

AK Partili Özmen: Bayrağı delinin biri gece yarısı minareye asmış AK Partili Özmen: Bayrağı delinin biri gece yarısı minareye asmış

Athena Gökhan'dan Bakan Soylu'nun sözlerine tepki Athena Gökhan'dan Bakan Soylu'nun sözlerine tepki

Polisten kaçan sürücü, ''Pişman değilim'' diyerek kendini savundu Polisten kaçan sürücü, "Pişman değilim" diyerek kendini savundu

Seyir halindeki arabanın yanma anı kameralara yansıdı Seyir halindeki arabanın yanma anı kameralara yansıdı

Alkollü şahıs ağabeyini defalarca bıçaklayarak ağır yaraladı Alkollü şahıs ağabeyini defalarca bıçaklayarak ağır yaraladı

Serkan Yetişmişoğlu; <br /> Fobi mi, lobi mi? Serkan Yetişmişoğlu;
Fobi mi, lobi mi?

Resmi Gazete'de yayımlandı! İşte uzman erbaş başvuru şartları Resmi Gazete'de yayımlandı! İşte uzman erbaş başvuru şartları