Hazine'ye bağış yapmak mümkün mü?

Hazine'ye bağış yapmak mümkün mü?

Afyonkarahisar'daki Emirdağ Belediyesi'nin MHP'li başkanı alacağı maaşları Hazine'ye bağışladığını açıkladı.

Türkiye ile ABD arasında yaşanan ve TL'nin değer kaybetmesine neden olan gelişmeler akla "Hazine'ye bağış yapmak mümkün mü?" sorusunu getirdi. 

Afyonkarahisar'daki Emirdağ Belediyesi'nin MHP'li başkanı Uğur Serdar Kargın, ABD'nin uyguladığı ekonomik yaptırımlara karşı, alacağı maaşların tamamını Hazine'ye bağışladığını açıkladı.

Kargın, döviz kurundaki dalgalanma ve ABD'nin uyguladığı yaptırımlar nedeniyle ülkenin zor bir süreçten geçtiğini söyledi. Bu zor süreçte herkesin birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerektiğini kaydeden Kargın, "Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Bu duruma seyirci kalmamak adına gerek kurumsal gerekse kişisel olarak elimizi taşın altına koyuyoruz. Belediyemizin planladığı yatırımları kriz nedeniyle ertelemeyip daha da hızlandırıyoruz. Alacağım maaşların tamamını Hazine'ye devrederek bireysel olarak üzerime düşeni yapıyorum. Gurbetçi hemşehrilerimden bu süreçte dövizlerini bozdurmalarını, erteledikleri yatırımları öne çekerek daha da hızlandırmalarını istirham ediyorum. Bu sıkıntılı günleri el ele vererek aşacağımıza yürekten inanıyorum" dedi.

Kargın'ın bu sözleri Hazine'ye bağış yapmanın mümkün olup olmadığını akıllara getirdi.  

Hazine  yetkilileri, Türkiye Cumhuriyeti'nin Ziraat Bankası ve Merkez Bankası'nda hesabı bulunduğu bildirerek, bağış yapılabileceğini anlattı.

Yetkililer bağış yaparken "Bağış içindir" notunun düşülmesini söyleyerek, "TR280001002533387753665002" no'lu IBAN hesabına para yatırabileceğini kaydetti. IBAN, "T.C BAŞBAKANLIK HAZİNE MÜST İÇ ÖDEMELER SAYMANLIĞI" ismini taşıyor. 

Kargın, sosyal medya hesabında da açıklamalarına devam ederek "Tüm maaşlarım Hazine'ye. Bu millet bana 'yük değil, baş ol' demiş. Üste para mı beklenir? Alacağım maaşların tamamı devletime. Bana, devletimin bekası, milletimin duası gerek" paylaşımında bulundu.

Hazine yetkileri "Bağış yaptım" diyerek Hazine'ye para aktarılamayacağını, Ziraat Bankası ve Merkez Bankası'ndaki hesaplara istenilen paranın yatırılabileceğini söylediler. 

Bursa'da cinayet şoku! Bursa'da cinayet şoku!

Bursa'da icradan kurtulmak için malını akrabasına devredince... Bursa'da icradan kurtulmak için malını akrabasına devredince...

Bursa Nilüfer'de su kesintisi	Bursa Nilüfer'de su kesintisi

Dikkat! Sofranızda tarihi geçmiş ürünler olabilir Dikkat! Sofranızda tarihi geçmiş ürünler olabilir

Ünlü işadamının infazında çarpıcı detaylar! Ünlü işadamının infazında çarpıcı detaylar!

Bursa'da kemer görünümlü bıçakla gasp ettiler Bursa'da kemer görünümlü bıçakla gasp ettiler

Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk (ÖZEL HABER) Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk (ÖZEL HABER)

Aysın Komitgan; <br /> Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur? Aysın Komitgan;
Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur?

Komisyoncular giderse meydan tüccarlara mı kalacak? (ÖZEL HABER) Komisyoncular giderse meydan tüccarlara mı kalacak? (ÖZEL HABER)

Mesut Demir; <br /> Emirsultan siyasi arenaya döndü Mesut Demir;
Emirsultan siyasi arenaya döndü

Bursa İnegöl'de toplu taşımaya zam Bursa İnegöl'de toplu taşımaya zam

Bursa'da kar yağışı! Bursa'da kar yağışı!

Gönül ilişkisi şüphesiyle kaçırıp 130 bin dolar fidye istemiş Gönül ilişkisi şüphesiyle kaçırıp 130 bin dolar fidye istemiş

Yeni çipli kimlik kartları hakkında bilmeniz gerekenler
Yeni çipli kimlik kartları hakkında bilmeniz gerekenler