Hazine'ye bağış yapmak mümkün mü?

Hazine'ye bağış yapmak mümkün mü?

Afyonkarahisar'daki Emirdağ Belediyesi'nin MHP'li başkanı alacağı maaşları Hazine'ye bağışladığını açıkladı.

Türkiye ile ABD arasında yaşanan ve TL'nin değer kaybetmesine neden olan gelişmeler akla "Hazine'ye bağış yapmak mümkün mü?" sorusunu getirdi. 

Afyonkarahisar'daki Emirdağ Belediyesi'nin MHP'li başkanı Uğur Serdar Kargın, ABD'nin uyguladığı ekonomik yaptırımlara karşı, alacağı maaşların tamamını Hazine'ye bağışladığını açıkladı.

Kargın, döviz kurundaki dalgalanma ve ABD'nin uyguladığı yaptırımlar nedeniyle ülkenin zor bir süreçten geçtiğini söyledi. Bu zor süreçte herkesin birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerektiğini kaydeden Kargın, "Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Bu duruma seyirci kalmamak adına gerek kurumsal gerekse kişisel olarak elimizi taşın altına koyuyoruz. Belediyemizin planladığı yatırımları kriz nedeniyle ertelemeyip daha da hızlandırıyoruz. Alacağım maaşların tamamını Hazine'ye devrederek bireysel olarak üzerime düşeni yapıyorum. Gurbetçi hemşehrilerimden bu süreçte dövizlerini bozdurmalarını, erteledikleri yatırımları öne çekerek daha da hızlandırmalarını istirham ediyorum. Bu sıkıntılı günleri el ele vererek aşacağımıza yürekten inanıyorum" dedi.

Kargın'ın bu sözleri Hazine'ye bağış yapmanın mümkün olup olmadığını akıllara getirdi.  

Hazine  yetkilileri, Türkiye Cumhuriyeti'nin Ziraat Bankası ve Merkez Bankası'nda hesabı bulunduğu bildirerek, bağış yapılabileceğini anlattı.

Yetkililer bağış yaparken "Bağış içindir" notunun düşülmesini söyleyerek, "TR280001002533387753665002" no'lu IBAN hesabına para yatırabileceğini kaydetti. IBAN, "T.C BAŞBAKANLIK HAZİNE MÜST İÇ ÖDEMELER SAYMANLIĞI" ismini taşıyor. 

Kargın, sosyal medya hesabında da açıklamalarına devam ederek "Tüm maaşlarım Hazine'ye. Bu millet bana 'yük değil, baş ol' demiş. Üste para mı beklenir? Alacağım maaşların tamamı devletime. Bana, devletimin bekası, milletimin duası gerek" paylaşımında bulundu.

Hazine yetkileri "Bağış yaptım" diyerek Hazine'ye para aktarılamayacağını, Ziraat Bankası ve Merkez Bankası'ndaki hesaplara istenilen paranın yatırılabileceğini söylediler. 

Bursa'da vicdansız sürücü çarptı kaçtı Bursa'da vicdansız sürücü çarptı kaçtı

Bursa'da öğrencisine tekme atan öğretmene 4,5 yıl hapis Bursa'da öğrencisine tekme atan öğretmene 4,5 yıl hapis

Fazıl Say eleştirilere yanıt verdi Fazıl Say eleştirilere yanıt verdi

Bursa'da gürültü cinayeti davasında taraflar birbirine girdi Bursa'da gürültü cinayeti davasında taraflar birbirine girdi

Bursa'da kar topu savaşı yaparak 28 bin liralık bilezikleri çalan hırsızlardan biri yakalandı Bursa'da kar topu savaşı yaparak 28 bin liralık bilezikleri çalan hırsızlardan biri yakalandı

İki yaşındaki üvey kızını kemiklerini kırarak öldürdü İki yaşındaki üvey kızını kemiklerini kırarak öldürdü

Sevgilisini öldürüp, cesedini otomobille dolaştırdı! Sevgilisini öldürüp, cesedini otomobille dolaştırdı!

Kırılan camı naylonla kapatınca... Kırılan camı naylonla kapatınca...

'Babamın vasiyeti' dedi, Çin'de yaptırıp Van'a getirdi! 'Babamın vasiyeti' dedi, Çin'de yaptırıp Van'a getirdi!

Bursa'da abla ve kardeşini öldüren eski sevgili tutuklandı Bursa'da abla ve kardeşini öldüren eski sevgili tutuklandı

Bursa'da Suriyelilerin döner bıçaklı kavgası kameralarda Bursa'da Suriyelilerin döner bıçaklı kavgası kameralarda

'Tosuncuk' lakaplı Aydın'ın yakalandığı ortaya çıktı: Hap istedim, Bonzai vermişler 'Tosuncuk' lakaplı Aydın'ın yakalandığı ortaya çıktı: Hap istedim, Bonzai vermişler

Bursa'da santral istemeyen mahalleliyi umutlandıran rapor Bursa'da santral istemeyen mahalleliyi umutlandıran rapor